ФЕВРУАРчета на ръце разнасяме и в "Родени" се нанасяме

  • 35 023
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
И аз съм решила по-нататък да ходим до църквата за молитва (може и да не е т.нар. "чиста", а просто за здраве) и да събирам дружки за питка ... Даже към края на април ... Сега е болна, а и са ми достатъчни 3-мата преносители на всякакви бактерии и вируси у дома ...

# 31
  • Мнения: 150
Запис и от мен

# 32
  • Мнения: 1 472
Добро утро мами!  Flutter
Вчера майка ми отиде да пита в църквата относно традицията около 40 ден-важното било молитвата да е на деня,а празнуването можело да е когато си решим,само да са минали 40 те дена!  Whistling Споменали са и за някаква бабина вода,която се взима от църквата и при всяко къпане на бебчето се използва докато не мине 40 ден!

ЛЛЛ,вчера бяхме на педиатър заради хрема и лекарката каза,че все още не сме се отървали от жълтеницата!  ooooh!Ние сме на 3 седмици и сме изцяло на кърма,малката отказва да пие водичка,но докторката каза да заместим едното нощно хранене в 12 ч. с 50-60 мл. глюкоза и ако до 10 дена,когато ни е редовната консултация ,не сме се подобрили нямало да ни бие  втората ваксина за хепатит Б и щяла да ни праща на гастроентеролог!!! Доста се уплаших!!!Тази нощ дадох глюкоза,но бебето остана гладно и аз дохраних с кърма,т.е. няма как да минем само с глюкозата-това пречи ли на лечението?Не ми се искаше да и давам от биберон,но докторката ми каза,че заради кърмата не ни минава хепатита  ooooh!/color]

Искам да ви попитам от кога се дават капките вит. Д-на нас ни казаха от 30 ден по една капка на вит.Д на Джеймисън?  newsm78

# 33
  • Мнения: 554
докторката каза да заместим едното нощно хранене в 12 ч. с 50-60 мл. глюкоза

Глюкозата не може да замести хранене, но може да замести водата, която детенцето отказва да пие и да го оводни, ако се е обезводнило. А докторката щом държи да заместваш хранене с глюкоза, защо не и го дадеш да пореве на нейната глава?

# 34
  • Мнения: 37
Добро утро на всички мами и бебчовци,
Вчера направихме месец и ходихме на консултация, та мерките са + 800 гр и 2 см. Само на кърма сме. И аз като по вечето мами само на кърма все си мислех, че не ми стига или че не яде достатъчно. но се радвам, че притесненията ми са били напразни.
sunny:*kiss не мен Педиатърката ми каза да давам витамин Д след 20 ден по една капка. Без значение точно кой ще купя. Взех вигантол, но все забравям да го давам.
Почти безобидн@, чудесно е, че вече сте си в къщи.Това да ви е последното влизане в болница.
bubka_90, ivanova2109 честито и от мен. Здрави и спокойни дечица ви пожелавам.

# 35
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добро утро, мацки  Hug

Нощта мина перфектно Simple Smile Диди си хапва колкото трябва; прави си и другите неща  Joy Спокойна е Simple Smile Само да минат и сополите и всичко ще е ОК. Изписаха ни капки по рецепта за 5 дни и се надявам да остане в миналото това преживяване ...

...
Искам да ви попитам от кога се дават капките вит. Д-на нас ни казаха от 30 ден по една капка на вит.Д на Джеймисън?  newsm78
Това ни изписа и нашата ЛЛ.

Лек ден!

# 36
  • Мнения: 204
Запис много е хубаво името , благодаря на Почти безобидн@

# 37
  • Мнения: 591
Записаме се и ние в РОДЕНИ Simple Smile Вече седмица сме си вкъщи и изграждаме някакъв режим на ядене и спяне,но не много успешно за сега Simple Smile
Честито на всички родили мами,да са спокойни и да се радват на здрави и палави рожбички  Hug

# 38
  • Мнения: 1 472
duceto,честита рожба-да ти е жива и здрава!!!  Hug

# 39
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Aidin Благодаря ти много за отговора. Наистина смятам, че най-доброто което мога да направя за своето дете е да го кърмя, още повече като имам кърма. Пробвахме с АМ, но колкото да се изчистя от обезболяващите след последната жлъчна криза и отново започнах да кърмя в съчетание с тежки диета, но важното е че кърменето отново е факт.
Тъй като хирурга прие желанието ми да кърмя детето си колкото мога повече, отложи операцията и не ме приеха веднага. Самата операция се предполага да е лапароскопска, което позволява бързо възстановяване след нея. Идеята ми е да се цедя докато съм в болницата и при добър възстановителен процес да не прибягвам към лекарства за да мога да подновя кърменето колкото се може по-бързо. Това е относително, но силно се надявам да мине всичко нормално. Praynig


Здравей Flower Fairy,
Поздравления за успешно възстановеното кърмене. Peace Пожелавам ти скоро да се почувстваш по-добре и да не случват повече кризи.

Случва се понякога двойката мама и бебе да се сблъскат с предизвикателството на операция и болничен престой. Обикновено предварителната информация и позитивната нагласа помагат тези ситуации да се преодолеят лесно и бързо и кърменето да продължи успешно и занапред. Hug

Успех с лечението.


  bouquet

# 40
  • Мнения: 308
Вчера ми беше много тъжен ден..
Февруарчета, толкова много сте изписали, че сигурно ще пропусна някоя, но вие си знаете, че си мисля за вас!Да са честити рожбите на мама Михито, мама фифката и мама Нина!А и всички останали! Hug
Почити безобидна, прекрасна тема си направила!Как сте втори ден у дома? Simple Smile
Бубка, да е честит Александър с това царствено име!  bouquet
Съни, и на нас ЛЛ каза след двайстия ден вит Д. А относно молитвата- майка беше питала в църквата и й казали, че чистата молитва е на 40-тия ден точно, а погачата - по наше усмотрение.В неделя ще заведа децата, но за бабина вода нищо не знам.
Деметрия,и ние ще я правим погачата в неделя само с най-близките ми жени.Така решихме вкъщи, колкото да спазим традицията.
Иванова, Венеса само радост да ти донесе! Hug
Дучето, честита рожба и на тебе!   bouquet
 

# 41
  • NE
  • Мнения: 10 999
Честито на всички нови мами с пожелание за здрави, силни и кротки дечица.  bouquet

Аз давам от 21 ден по една капка Вигантол директно в устата на Вили по препоръка на педи. Peace
Днес бяхме на ДК и сме вече 4010 гр. и високи 56 см. Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 2 141
И аз давам Vigantol oil директно в устата (по препоръка на педиатъра ни),  сутрин преди първото хранене. Давам го от 2 дни - след края на първия месец.
Аз за 40 дни на Мони мисля да ги събера в къщи след църквата свекървата, зълвата, майка ми и кръстницата ни, да пием по кафе и да се хапнат сладки. Доколкото разбрах на масата трябва да има само сладки и погачата и тя сладка се правила. Тези дни ще търся рецепти за сладка погача да направя една пробно.

# 43
  • Мнения: 554
Кръстева, в нета има много рецепти за погачи за бебета.  Peace

А за бабината вода аз знам, че след като се приберете с бебчето в къщи, някоя от бабите трябва да отиде до църквата, да вземе светена вода и с нея се пръска стаята на бебчето, креватчето, както и може да му измиете леко личицето с нея. Това се прави, за да бяга всяко зло от него. Не знам до колко е вярно, но така ми казаха, когато ни изписаха с първото ми дете от болницата и така направихме Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 2 141
Elecfteria да, знам, благодаря все пак.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт