за избора на дневен крем

  • 2 221
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
има лек крем за очи,не против бръчки-medobalm Peace
аз съм на 22 и го ползвам.

Мерси  Grinning

# 16
  • Мнения: 8 505
Ами аз гледам да няма химия! Иначе - ОЛЕЛЕ МАЛЕЕЕЕ!  Twisted Evil Това аз ли съм?

Dino ,ами то всичко е химия-от-до.Дори растителните екстракти и всякаквите природни продукти.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 328
Понеже кожата ми е чувствителна, когато си избирам крем, гледам да не бъде мазен - предпочитам текстурата "масло във вода".
В подобен случай е добре също кремът да няма оцветители и аромати. Добри попадения са ми кремчетата на Биодерма Сенсибио Д. С. /при проблемна кожа, склонна към себорея, зачервяване, разраняване/ и на Авен за чувствителна кожа.
Добре ми действа и е много лек и хидратиращ флуидът Хепидерм на Л`Ореал.
Крем на български производител отдавна не бях ползвала, до вчера, когато си купих активно овлажняващ крем за мазна кожа "Seasons" на "Българска роза" - Карлово - до този момент съм приятно изумена - попива веднага, заглажда кожата, определено я хидратира, ухае лекичко на камфор или на някаква билка с подобен аромат, а там, където имах някоя и друга пъпчица вчера, днес вече я нямаше /т. е. наистина е възможно да има камфор сред съставките/.
За около очи съм изключително доволна от кремчето на Л`Ореал - "Ревиталифт". Ползвам го вече трети месец и поне за още един ще има. Не ми люти на очите, не ми ги дразни, а има и очаквания ефект да заглажда фините бръчици.

# 18
  • Мнения: 2 125
Аз мислех моята кожа за суха и използвах кремове за този тип кожа. Обаче се оказа (след консултация с кожен лекар), че кожата се променя и моята е станала от нормална към мазна.
Лекарката ми препоръча медицинска козметика - тоник за лице на RОС дерматологична серия и матиращ крем пак на тази фирма. Понеже крема беше много скъп го замених пак с матиращ, но на АОК.
Понася ми много добре и съм доволна. Проблемите с кожата ми ги няма вече Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 9 478
Дневният ми крем е винаги нещо препоръчано и изпитано от някой. Обикновено ползвам клуба за това. Hug
Критериите са ми основно:
- медицинска козметика- по възможност
- нокомедогенна
- неалергизираща
- задължително със слънцезащита- иначе не говорим за дневен, а за нощен крем или такъв, който ще слагам под дневният
- добре хидратиращ
- съставките- колкото повече-толкова повече. Hug Може всякакви- кожата има нужда от разнообразие, все пак. Wink
- ароматът поставям на най-последно място. Обикновено, ако кремът, който купувам отговаря на горепосочените условия, то миризмата му също ще бъде 'стилизирана'. Така, че тя си върви с крема и обикновено я приемам, каквато е. Но по-добре- без много миризми, все пак. Naughty

Задължително дневният крем със слънцезащита нанасям и около очите, защото околоочните кремове в голямата си част нямат такава.
А на мен такъв крем определено не ми върши работа. Поне не като дневен. Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 144
Дневният крем ми е страхотен проблем и то защото кожата ми е смесена и склонна към пъпчасване   Close
Много ме е страх да изпробвам кремове и поради факта, че съм получавала обриви от доста. Не държа на слънцезащитен фактор. Задължително не трябва да е тежък и мазен крем, в противен случай до следобед вече имам обрив, или ми се образуват комедони. Предпочитам да не е силно ароматизиран. Използвам Медико Идеал всяка сутрин. Някой във форума писа, че запушва порите и излизат черни точки. Но явно е строго индивидуално - препоръча ми го козметичката, вече повече от 5 години го ползвам и нямам проблем с черни точки. Естествено, не го нанасям като маска, а съвсем леко. И от страх да не се изрина, първо слагам Медико Идеал, а отгоре друг дневен крем, което е общо взето бесзмислено, защото така съставките на дневния крем не прониквали до кожата  newsm78
От съставките на кремовете нищо не разбирам - все едно чета китайски, затова разчитам на приятелки със сходен проблем, и най-вече на козметичката ми. Идеи черпя и от форума  Simple Smile
Нощен крем все още не използвам. А критериите към околоочния крем са ми: да не е силно ароматизиран и много мазен, защотото очите започват да сълзят, грима се разтича и т.н. + подпухване задължително. За сутрин предпочитам гел, а вечер хидратиращ крем за околоочния контур. Кожата около очите ми е много суха, дори започва да опъва и да се зачервява ако съм без специален крем.

Общи условия

Активация на акаунт