ФОНД АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ - ТЕМА 17

  • 69 101
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 933
Запис.с номер 23570..успех на всички!!!

# 46
  • Благоевград
  • Мнения: 164
запис

# 47
# 48
  • Мнения: 603
21 357 се записва и в тази тема! Успех на всички!

# 49
  • Мнения: 18
21329 се записва
успех на всички

# 50
  • Навсякъде и Никъде
  • Мнения: 126
 Peace

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Здравейте момичета. Искам да попитам нещо за фонда. При кандидатстване с мъжки фактор морфология + АСА, границата по Крюгер още ли е 14%. В нашите спермограми е граница 4%, а морфологията е 9%. Има и антиспермални антитела. При това положение има ли шанс или вече са валидни новите граници на СЗО?

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
  tiptoe  tiptoe  tiptoe

И аз да се шмугна в новата темичка! Стискам палци силно на всички ни и сбъдване на най-голямата ни мечта!

# 53
  • Мнения: 1 930
Добро утро!

Дано новата тема ни е на късмет на всички ни!

Аз съм със заповед от 27 февруари. Утре съм на преглед- разговор с моя доктор - подарък за 8ми март Heart Eyes

Успех, момичета  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 3 669
Здравейте момичета. Искам да попитам нещо за фонда. При кандидатстване с мъжки фактор морфология + АСА, границата по Крюгер още ли е 14%. В нашите спермограми е граница 4%, а морфологията е 9%. Има и антиспермални антитела. При това положение има ли шанс или вече са валидни новите граници на СЗО?


Чл. 26. Фондът финансира посоченото в чл. 25, ал. 1 и 2 при лица с безплодие, лечимо преди всичко с методите на АРТ и по-конкретно чрез ин витро оплождане при наличие на следните индикации:
2. стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
а) обструктивна аzoospermia, при положение че са налице данни (клинични и хистологични) за наличие на достатъчна сперматогенеза;
б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем на еякулата < 1,0 ml;
бб) концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
вв) сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
гг) сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
дд) наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;


Промяна няма в правилника  Peace

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Много благодаря за  отговора.   bouquet Ако съм объркала темата, моля да бъда извинена.
Тази информация ми дава надежда, че имаме шанс и ние за фонда. Пак благодаря.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 669
MeMyselfI,
не си объркала темата Simple Smile
Важното е да имате наличие на поне два от посочените фактори, например
1.морфолофия под 15 %
2.концентрация под 20 млн.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
При нас е морфология + АСА за сега.

# 58
  • Мнения: 11
здравейте  вчера си получих заповедта за първи опит ние сме  с мъжки фактор. пожелавам  успех и късмет на всички въпреки притесненията (номер 20531) !!!

# 59

Общи условия

Активация на акаунт