проблемно хранене на бебе с рефлукс

  • 7 014
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 478
И аз имах същия проблем с малкия - т. нар. "тих рефлукс". Диагнозата сама си я поставих, тъй като според педиатъра ни проблем нямало  #Cussing out(в 4 и 5 месец върна по около 200гр). Цедях и давах кърма от шише в почти изправено положение на бебето - това беше единственият начин да изпие 100 мл. В четвърти месец започнах плавно захранване с безмлечна оризова каша (давах му по около 200гр за целия ден, със спринцовката на Панадол-а), иначе детето сигурно щеше да се стопи от глад. На 5,5 мес. започнах да захранвам постепенно с тиква, картоф. Захраних с извара и обезсолено сирене, за да компенсирам поне малко почти нулевия прием на кърма. В осми месец бях заместила изцяло 3 от 5 хранения. Колкото повече твърда храна ядеше, толкова повече се подобряваше и клиничната картина. Около година ядеше вече почти всичко и минахме на детска кухня - родих се просто! Разбрах, че имам весело и ДОБРЕ ХРАНЕЩО се дете. Simple Smile
Знам от други майки във форума, че дават и от антирефлуксните млека. Аз не стигнах до тях, тъй като нямаше ясно изразено повръщане.

# 16
  • Мнения: 10
Благодаря на всички зa подкрепата. Както става ясно нещата се оправят като започне захранване с по твърди храни. До тогава търпение и здрави нерви . Да попитам мамите с бебенца с рефлукс, дали бебчетата им спят спокойно. При нас към 4 часа започва едно въртене на глава и пъшкане. Не мога да разбера колики ли са или е свързано с тежест от рефлукса.

# 17
  • Мнения: 2 850
ДА ви споделя моя опит с рефлукса - на 5мес сме, на АМ. Не мога да дам съвет , защото сте на кърма, ние взимаме антирефлуксно мляко, но има неща, които може да облекчат състояниет. Бебето се върти много насън, да, а коликите минаха. Понякога й се надигаше насън и се будеше с рев. Слагам я да спи настрани, пилзвам и повдигаща възглавница, като лежи и се занимава с нещо. Има такива на Бейбимуув и Сейфти 1 . Много ми е полезна, защото, ако й се надигне, не  повръща и тя самта се сърди, ако не е повдигната. Държа я много на ръце изправена, често по време на хранене, я надигам и се уригва. Може би тези неща ги знаеш, но помагат повече от АР млякото. Не съм захранила още, чакам да станем на 6м. Тогава ще видим какво ще стане.

# 18
  • Мнения: 10
Да, и ние се държим много на ръце. Рано сутрин към 4 часа Дани става неспокоен, върти си главата на сън, понякога като го вдигна повръща само стомашни сокове. По препоръка на лекар гастроентеролог давам след кърмене около 30мил. оризова каша с лъжичка за сгъстяване на млякото. Все още се кърмим полузаспали, но кашата приема добре. Макар че е само на 3месеца мисля че не сбърках като запознах да му я давам. Лекарката каза че ориза успокоява хранителния тракт. Мисля края на 4 или 5 месец да захраня и с пюре.

Общи условия

Активация на акаунт