Чувствам се глупаво около него

  • 7 889
  • 179
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте, имам отношения от няколко месеца с мъж на 28, разбираме се добре, довършваме си изреченията, както се казва, сексът е супер, и ще кажете какъв е проблема, нали?
Проблемът май е в мен.
Той е доста зрял за възрастта си като цяло. Видял е много в живота и това го е изградило като премерен, мислещ човек. Възхищавам му се. Начетен е и е компетентен в доста области. И с мен, и с други хора, никога не се е изказвал неподходящо, или постъпвал глупаво и необмислено, дори и за най-безобидни неща. Мисълта му върви гладко и подредено, действията му са точно изчислени във ВСИЧКО, какъвто и казус да му се даде винаги намира решение, въобще .. както казах, възхищавам се.
Аз - пълен хаос. Ако трябва да свърша днес 5 неща, ще забравя поне 2 от тях, другите ще ги свърша под стрес. Забравям всичко навсякъде - телефони, ключове, пари, задачи, уговорки, какво ли не. Изключително разсеяна съм. Мисля за 100 неща едновременно и прескачам от тема в тема със скорост над светлинната, чак сама не мога да си проследя мисълта понякога.
Добре поне, че вкъщи съумявам да поддържам ред, като другаде не мога.
Напоследък се чудя какво прави този човек с мен. Предишния ми приятел беше простоват човек, изцепките му са ме карали да се червя много през годините и да се помисля за голямото доброутро, но сега се чувствам сякаш аз съм същата.
Правил ми е забележки, ако направя нещо извънредно тъпо от недомисляне, не груби, а градивни, и съм напълно съгласна с доводите му, но ми трябва практика. Повечето пъти ми се забавлява. Знам си слабостите, не ги крия, то няма и как. Все съм вярвала, че ако някой някого трябва да шлайфа и побутва, това трябва да е жената към мъжа, а не обратно и съм в небрано лозе, сякаш ми е първата връзка.
Някоя от вас чувствала ли се е така и връзката й да е оцеляла? 😁

# 1
  • Мнения: 5 300
Липсата ти на самочувствие ще съсипе връзката ви, не друго. След като е избрал да е с теб, значи има за какво. Има по-първични хора, това не го прави глупави, но не се дръж като ученичка пред учител.

# 2
  • Мнения: 3 770
Не. Не съм се чувствала така никога. Не съм и във възраст, в която ще приема и допусна някой да ми прави забележки.
Поставила си го на пиедестал и това ще ти изиграе лош номер.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Явно ти си противовес на неговия подреден, логичен живот, нещо като свеж полъх. Ненапразно я има онази приказка за противоположностите, но лично моето мнение е, че те се привличат в началото. Подобни разлики обикновено с времето натежават, започват да дразнят другия и връзката не оцелява.

# 4
  • Мнения: 2 039
Няколко месеца са много малко за да опознаете човека а и той -вас.
Струва ми се ,че още хвърчите на розови облаци.Щом е избрал да е с вас,значи има защо.Приемайте градивната критика ,но не си сривайте самочувствието.

# 5
  • Мнения: 6 134
Ей тва има хора сами си търсят проблеми там където ги няма. Радвай се на връзката ви и се старай да си на ниво без да си създаваш излишни комплекси. Щом те е избрал, значи има за какво, другото не го мисли.

# 6
  • Мнения: 3 250
Замисли се. Всички ти казват, че има за какво да те е избрал. Ти какво мислиш за това?

# 7
  • Мнения: 588
Много често се отнасям с подозрение към мъжете които са твърде подредени и изрядни във всяко отношение, както и ако пишат красиво. Аз например пиша грозно и в някои неща съм доста хаотична, но като цяло съм и много организирана в сериозните неща. Хаосът е по бюрото ми например, но винаги съм си свършила задачите.
Идеята ми е, че някак сякаш искат да се изкарват перфектни и по-добри във всичко, а аз бих искала да споделяме един вид изцепките си. Това обаче са мои разсъждения.

# 8
  • Мнения: 7 945
врачките да се включат, да кажат - връзката ще оцелее ли?
аз залагам на не, понеже чуденето е заразно...скоро и той ще почне да се чуди какво прави с теб, особено, ако срещне такава, която не се почудва грам...

# 9
  • София
  • Мнения: 13 143
Мен би ме притеснило това,че той се забавлява,критикува, поучава. Че и доводи изтъква, защото нещо не му е по вкуса. В една връзка е необходим баланс, а не поучения.

# 10
  • Мнения: 813
Аз съм се чувствала така, така де, той искаше така да се чувствам и аз се съгласих. В периода на хлътването човек успява да изгуби здравия си разум и да почне да се излага, за да задържи обекта на чувствата си, ама в дългосрочен план е кауза пердута. Пеперудите не са вечни, но ако партньора не окриля от самото начало, няма да стане и по нататък. В моя случай като изтрезнях от емоциите, се оттеглих и от отношенията. Не само не съжалявам, а дори се чудя какво въобще правех там.

# 11
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Бягай от мъже, които те шлайфат, побутват, критикуват, насочват, анализират, правят забележки, и по някакъв начин държат на фокус недостатъците ти.
Ако се чувстваш тъпа около него, може би не ти е там мястото.

# 12
  • Мнения: 6 134
За тва си хвани някой смотльо следващия път, да може да изпъкваш пред него. Такава е масовата женска логика май...

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Не. Изобщо не става дума за това да си търси тъп/смотан мъж. Аз с глупав мъж, примерно, не мога да бъда. It turns me off. Трябва да е по-умен от мен. Но това, че е по-умен не означава, че е правилно да ми прави забележки, ако някъде сгреша, или на всяка крачка да слушам критики. За тая работа си имам баща.

# 14
  • Мнения: 6 134
И как трябва да реагира като сгрешиш или сгафиш нещо? Да ръкопляска, да изпада във възторг и да ти казва, че си права, дори когато грешиш? Не се заяждам, но оставам с такова впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт