Чувствам се глупаво около него

  • 7 896
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Е, че подреждай се, учи се от него, и то преди да сте произвели деца, които да забравиш някъде. Да те харсвал такава, хубаво, но това не означава да не полагаш старание да си оптимизираш ежедневието.
Ти би ли останала дълго с мъж, който забравя и се налага да го мислиш и него? Аз - не!

# 16
  • Мнения: 2 589
Възможно е на следващ етап да се прояви като педант. Много логичност и подреденост са съмнителни донякъде. Може да дойде период, когато ще проявява нетърпимост.

# 17
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
И как трябва да реагира като сгрешиш или сгафиш нещо? Да ръкопляска, да изпада във възторг и да ти казва, че си права, дори когато грешиш? Не се заяждам, но оставам с такова впечатление.
Зависи за какво става въпрос. Ако съм объркала захарта със сол в кафето е едно, ако съм попарила детето с гореща вода, друго. Нали разбираш разликите в ситуациите, в които е допустимо да се "прави забележка" на пораснал човек?
Ако за нещо дребно ме кара да се чувствам тъпа всеки път, това вече не е здравословно...

# 18
  • Мнения: 19 981
Ако човекът е добронамерен, а не го прави да дуден от комплексарщина, вслушвай се, може пък да ти е полезно и да надградиш. Ако пък не се чувстваш комфортно  и ти е ок да си хаотична, бъди си. Не се старай да се нагаждаш според него. Той може би точно това НЕ иска. Някой като него.
Не може да се каже дали ще просъществува възката. Има всякакви истории на различни хора. Пробвай във времето и ще разбереш. Ако ти се задълбочава дискомфорта и се напрягаш, ми все по-неприятно ще ти става с времето.

# 19
  • Мнения: 25 672
Явно ти си противовес на неговия подреден, логичен живот, нещо като свеж полъх. Ненапразно я има онази приказка за противоположностите, но лично моето мнение е, че те се привличат в началото. Подобни разлики обикновено с времето натежават, започват да дразнят другия и връзката не оцелява.

Не съм съгласна. За да са заедно, значи все има нещо, което ги свързва, споделят нещо общо.
А това, че са различни, на двата полюса... Както си го направят. Ако го обърнат на битка кой кого и колко пъти – наистина нямат особени шансове. Но ако се научат да се допълват и да си компенсират плюсовете и минусите, може да се получи много стабилна двойка и то дългосрочно.
За мен това е рецептата – да се допълват, не да се противопоставят и надцакват.

# 20
  • Мнения: 7 457
Преди всичко бъди себе си,и аз съм малък хаос понякога  но мъжката градивна критика, би била полезна, когато е изказана със грижа към теб. Ноо...прекаления педант, критикар, ,в един момент може да  започне  теб да дразни.
Отпусни се и се забавлявай, пък каквото стане.
Никога не трябва да се подценяваш пред един мъж, па бил и по- умен.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 744
На мен ми се струва, че авторката и мъжът са на много различни нива на ментално развитие. Той явно иска малко да я издърпа на неговото, тя самата пък осъзнава, че не може да го стигне. Получава се един вид менторство, вместо партньорство, което явно не й е баш по вкуса. Има и такива връзки, но те обикновено са за хора, на които им харесва тази динамика. Колко са възможни и здравословни, е под въпрос. Ако авторката иска да дърпа напред и да черпи от неговата зрялост, а на него му харесва да я обучава и развива, може да се получи нещо. Ако обаче той очаква постоянно да види зрялата й версия, а тя е още неориентирана и й се живее, е по-вероятно да си вгорчат взаимно животите и да са все в дефицит.

# 22
  • Мнения: 1 333
След като се чувстваш глупаво, не сте един за друг. Пък той може да е перфектен по всички параграфи. Едно е да те цени заради странностите ти, друго е да иска да те промени.

# 23
  • Мнения: 4 961
Предполага се, че за тези месеци, от както сте заедно, както ти си го опознала и харесала, така и той теб.  Защо се напрягаш и мислиш вместо него ( какво харесва в теб и т.н.) . Бъди себе си.
В една връзка двама се нагаждате..
Това с шлайфането и побутването на мъж си го минала вече. Небъдна работа е!
Началото е хем вълнения, страст, радост..Хем несигурност.
А оцеляването си зависи само от вас.. Успокоението и приемането за даденост на човека до теб.. е разделилило повече двойки.

# 24
  • Мнения: 3 779
Как да бъде себе си като той й прави забележки, забавлява се на неин гръб, държи я на тръни и я кара да се чувства неадекватна?
Много тегаво ми звучи на мене.

# 25
  • Мнения: 17 407
Градивни, пише тя. Уместни.
Много трудно е в двойката, когато единият гради, другият руши. Щото така му е по-лесно. Не е изключено и да не си му на нивото, и ако тъй продължаваш - няма настигане. Повярвай ми, по-лесно може да ти е, ако го послушаш. Дори да не останете заедно. Не се запъвай, не е в твоя полза.
Мъжът ми понякога вади някакви страхове, че ще го зарежа, като стана професор. Професията му е изключително отговорна и доходна,  и въобще няма да коментирам повече що за човек е като човек, щото това не му пречи да се чувства застрашен. Само ще кажа, че излизам от положение, влизайки в ролята на прост доктор.

Последна редакция: вт, 02 ное 2021, 19:47 от Дренка

# 26
  • Мнения: 21 514
На 28 година колко пък да е ошлайфан и многознаещ, по-скоро на тебе ти се вижда такъв в момента. Скоро ще падне от пиедестала Simple Smile
Но работи върху себе си де, не е приятно да живееш в хаос и да не можеш нито ти да разчиташ на себе си, нито някой друг.

# 27
  • Мнения: 14 905
деца, които да забравиш някъде
Със сълзи се смея Joy Историята познава реални такива случаи.
Като никога съм съгласна с на рф мнението.
Хубаво е човек да е себе си, но има хора, които ...как да кажа, имат крещяща нужда от подобрение. Не казвам, че авторката е от тях, но наистина трябва много да се внимава със съветите човек да е себе си. Щото любимите образи в СО - свекървещицата и маминият льольо - и те са себе си, ама съфорумките масово не им се кефим.
И с мнението на Лъвица относно менторството съм много съгласна.

Аз лично
-полагам усилия да не съм идиот
-полагам усилия да не съм с идиот
-не бих стояла във връзка, в която се чувствам идиот, въпреки усилията си

# 28
  • Мнения: 4 961
Че кой не прави забележки или не мрънка Simple Smile Млада жена.. ако предната и връзка е била с някой, който я е поставял в сконфузни ситуации, сега явно и е странно.
Малко повече вяра в себе си и трябва.

Но авторке ако усетиш, че се променяш. Че критиките към теб и твоите старания са чести..Бягай!

# 29
  • Мнения: 496
Аз имам в обкръжението си такова семейство. Жената е страшна шматка, непрекъснато губи неща, забравя неща, чупи, поврежда, или нещо все не е разбрала, изтървала някой важен срок ... Той я обича точно такава, макар че на моменти и се поядосва за малко (но в следващия момент го обръща на майтап и заедно се смеят).
По-важно е ти самата харесваш ли се такава, каквато си? Ако да, остани си същата, може би точно в това ти е чарът.

Общи условия

Активация на акаунт