Искам косата ми да стои ето така...

  • 5 092
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
А на мен ми изглежда , че има допълнително присадена коса!Всичката ли е нейна , как мислите?Обаче си е цяло състояние да си направиш това удоволствие!

За нея не се знае дали има присъдена - май си е нейна, но пък останалите и колежки всичките са СЪС
Е, и аз бих си присадила ако имам пачка  Mr. Green много добре седи и никога не можеш позна дали е истинска или не Naughty

# 16
  • Мнения: 206
...дайте идея, може би продукт, който да впръсквам непосредствено преди изправянето!

Luminosa, има един продукт, който е страхотно ефикасен - гел за изправяне на Шварцкопф. Нанася се на чиста и влажна коса с върха на пръстите. Не е особено евтин, но е страшно икономичен. Това е професионален продукт (тоест марка), както предполагам знаеш, и се продава само във фризьорските салони. Имам го и когато го употребявам, косата определено и сериозно се изправя. Изисква изсушаване, за съжаление... Още явно не е измислен продукт за изправяне без последната манипулация. Поинтересувай се за него от фризьорката си - може да е точно това, към което се стремиш... Hug

# 17
  • Мнения: 3 248
...дайте идея, може би продукт, който да впръсквам непосредствено преди изправянето!

Luminosa, има един продукт, който е страхотно ефикасен - гел за изправяне на Шварцкопф. Нанася се на чиста и влажна коса с върха на пръстите. Не е особено евтин, но е страшно икономичен. Това е професионален продукт (тоест марка), както предполагам знаеш, и се продава само във фризьорските салони. Имам го и когато го употребявам, косата определено и сериозно се изправя. Изисква изсушаване, за съжаление... Още явно не е измислен продукт за изправяне без последната манипулация. Поинтересувай се за него от фризьорката си - може да е точно това, към което се стремиш... Hug


Благодаря ти много, всъщност на всички благодаря! Grinning
Ще продължа да се интересувам до постигане на крайната и така желана цел! Peace

# 18
  • Мнения: 7 186

Лейди, били ми казала лосионът за изправяне на коя марка е, кристалите предполагам на са Биофарма Thinking, и същото за ваксата и спреят за блясък?! Както и приблизителните им цени...че като гледам колко неща трябва да си купя, по-добре да си присадя изкуствен перчем! hahaha hahaha hahaha

Лосиона за изправяне е на Лакме, а спрея за блясък ми е на Сери. Купувам си ги от фризьорката, двете струват към 18 лв /там някъде е, не помня точната цена/. Ама инвестицията си струва, защото се кара много време с тях, особено с лосиона, защото се разнася много добре и не е нужно да се слага много. Аз карам няколко месеца с него, като имаш предвид, че косата ми е средно дълга, мия я пред ден и след всяко миене се плескам и я изправям.
Кристалите са на Биофарма, към 11 лв/ 100 мл, с тях също се кара много време.
Ваксата ми е на Лореал- с блясък, към 5- 6 лв.

# 19
  • Мнения: 1 558
Идеално, тъкмо да те питам, понеже и аз видях спрея за блясък на Сери в магазина до нас (7.50 е). По цялата коса ли го пръскаш и не омазнява ли много? Аз за блясък съм слагала от пянообразната вакса на ВЕЛА, но само в краищата и леко за заглаждане на хвърчащи косъмчета отгоре Wink

# 20
  • Мнения: 1 153
Аз си мисля че е от значение и дължината на косата,колкото по дълга,толкова по тежка и падаща надолу,тоест не е бухнала толкова

# 21
  • Мнения: 585
Откъде ги купувате тези кристали на Биофарма?
Някой може ли да качи снимка да видя как изглежда шишенцето, моля   bouquet

# 22
  • Мнения: 7 186
Идеално, тъкмо да те питам, понеже и аз видях спрея за блясък на Сери в магазина до нас (7.50 е). По цялата коса ли го пръскаш и не омазнява ли много? Аз за блясък съм слагала от пянообразната вакса на ВЕЛА, но само в краищата и леко за заглаждане на хвърчащи косъмчета отгоре Wink

Спрея за блясък се пръска отдалече по дължината на косата, без корените. Не е нужно да се пръска много. За омазняването не знам, аз моята коса я мия през ден така или иначе и не мога да преценя. То по принцип с колкото повече стилизиращи продукти я натоварваш косата- толкова по- бързо се замърсява.

# 23
  • Мнения: 696
На влажна коса нанасям препарата на Лонда за изправяне на коса (Londatrend Straightener-3.70лв), след което със сешоара и после с пресата.
Има значение и каква преса използваш. Моята е най-обикновена на Елит и бях доволна от нея, докато не се изправих с тази на Филипс. Косата ми стана бляскава и остана супер права чак до следващото измиване.

# 24
  • Мнения: 1 214
Откъде ги купувате тези кристали на Биофарма?
Някой може ли да качи снимка да видя как изглежда шишенцето, моля   bouquet

От аптеката се купуват.Най-изгодно е да се вземе най-голямата опаковка .Стрлува око 10 лв за 100 мл.шишенцето е стъклено , прозрачно.

# 25
  • Мнения: 4 473
На влажна коса нанасям препарата на Лонда за изправяне на коса (Londatrend Straightener-3.70лв), след което със сешоара и после с пресата.
Има значение и каква преса използваш. Моята е най-обикновена на Елит и бях доволна от нея, докато не се изправих с тази на Филипс. Косата ми стана бляскава и остана супер права чак до следващото измиване.

Добре де, как не ви горят косите бе момичета?!
За справка - не се боядисвам и не си третирам косата с нищо и въпреки това в краищата е суха (на фона на мазен скалп). Последните месеци ползвам кристали и след това сешоар, като от последния краищата ми са почти като изгорели след къдрене(примерно)
Идеи ?! Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 1 626
И на мен ми изсъхват краищата, защото си мия косата на три дни, и всеки път се изправям със сушуар. А пък корените са ми мазни. Като слагам по-често маска на краищата се оправят. На Роза импекс Бадемовата крем маска с билки и витамини ползвам. Реструктуриращо действие има и кератина на Биофарма. Има го на ампулки и голям флакон. Маската на Биофарма с пшенични протеини и плодови киселини също ползвам в момента. Води се за сухи краища и мазни корени. За корените не бих казала, че помага, но на краищата действа добре.

А иначе за изправянето:
1. Лонда тренд - Straightener - съвсем малко количество трябва. още докато го нанасям и се вижда, че косата се изправя. Като се дръпна със сешуара става добре, и държи до другия път. На него си пише, че е със силна фиксация, и издържа на влага. За цената си е перфектно.
2. Кристали на Биофарма на краищата, за да не стоят като опърпани!

# 27
  • Мнения: 1 063
Ползвах серум за изправяне на коса, който овлажнява косата и тя става по гладка. "Liss control +"  на L`oreal professionnel - 50 ml. От преди две години ми е, не помня точно цената, но около 20 лв. Тогава имах интерес. Нанася се върху подсушена коса, издърпвах я с четка и сешоар - така се справях в домашни условия. Знам от фризьор, че най - важно за изправянето е правилното дърпане с четка. Но всеки си има различна теория и техника. Много бях доволна. А и косата не се измазнява бързо. Но за съжаление, цялото ми шишенце (то е стъклено) си стои до горе пълно. А уж съм го ползвала поне мога да кажа половин година, като 3 месеца (лятото) доста редовно. Продуктите на Loreal  професионални са икономични. Или на мен така ми се струва. Дано съм била полезна за някого!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Извинявам се на Луминоса, ама аз да питам нещо за моята коса.Много е гъста и твърда.Направо като четка.Като и слагам пяна или гел става още по-твърда.С течните кристали същата работа  Rolling Eyes
Какво мога да с,лагам за да я СМАЧКВАМ , че ми писна от обем  smile3511

# 29
  • Мнения: 3 248
Днес търсих спрея на Сери, ама безуспешно! Confused От утре ще продължа! Peace

Дамаянти, моля ти се пиле...няма за какво да ми се извиняваш! Hug

Общи условия

Активация на акаунт