мога ли да дохранвам бебчо с кисело млеко?

  • 1 843
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 133
Ако се съмняваш, че кърмата ти не му достига направи пробно кърмени. Отиваш при лекарката на бебо тя го претегла и ти след това го кърмиш.   Когато  приключи с яденето тя отново го претегла и се вижда колко кърма е поел.

Киселото мляко не е това което беше. Оново от времето на баба ми нямаш срок на годност 20 дни.
 
Киселото мляко е за теленцата не за бебенцата!! Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 910
Не прави пробно кърмене. Помисли си - и тебе да те закарат някъде на непознато място, дето мирише гадно, студено е, има странна бяла светлина и много шум, дали ще ти се яде? На всичкото отгоре, някакъв крокодил (ДжиПи-то) те награбва, стиска ти главата, събличат те, теглят те за краката, лепят ти нещо метално и студено на гърдите и гърба и после искат най-примерно да изядеш пълна порция. Да не коментираме, мама как се е стегнала, защото въпросното ДжиПи се е облещило в гърдата и от има-няма 50 см. А вратата не се заключва и всички пенсионери са решили днес да си мерят силите със здравната каса. А докторът от съседният кабинет идва, защото ще умре за една цигара и стискайки фаса, се опитва да ти покаже, как точно да слагаш бебето да засуче и те опипва по гърдите, за да види дали наистина са празни... И тече една кърма - море.

Та пробното кърмене се прави в продължение поне на 1 денонощие, като се записва наддаването на всяко ядене. Сумира се и се дели на средният брой хранения за възрастта - ако бебето трябва да яде 5 пъти по 200 гр, делиш общото количество за денонощието на 5 и гледаш, колко е отклонението от 200 гр.

# 17
  • Мнения: 133
Леле........ ти не ходиш при педиатър, а при Джак Изкормвча. Правила съм пробно кърмене и няма нищо общо с това което описваш. И къв е тоя лекар дето от своя си кабинет идва да пуши при теб. Повечето кабинети не се с обикновена брава а с топка така че отвън не може да влезе никой.
Категорично не съм съгласна!!!

# 18
  • Мнения: 7 106
Raya говори по принцип,не е задържително всичко да е така.Но последната консултация на Ева,нашият педиатър отсъстваше и замесничката ни вкара в кабинета,където зад една завеса една майка правеше пробно кърмене.Не виждах какво става,но бебето през цялото време мрънкаше,така че ми е ясно колко е изсукало.И съм почти сигурна,че докторицата е казала да дохранва......
Та мисълта ми е ,че не навсякъде се създават адекватни условия за тази продцедура.

# 19
  • Мнения: 8 769
На 20 дни с кисело мляко Shocked По-кротко,моля те. Какво му е лошото на адаптираното мялко,че да го заменяш с кисело? (ako vyobshte e nedohraneno bebcheto de))

# 20
  • Мнения: 2 006
Рисковете от ранното въвеждане на киселото мляко в кърма4еска възраст са свързани с обременяване на обмяната на вещвствата и функцията на бъбреците с голямо коли4ество белтъци и минерални вещества.Освен това белтъците са с по-ниска биологи4на стойност от тези на кърмата и адаптираните млека.Кравето мляко не съдържа достатъ4но мазнини  и особено незаменимата линолова киселина Bulb Неблагоприятно е и съотношението между калций и фосфор.Сама прецени.Успех Grinning

Общи условия

Активация на акаунт