Какво правехте...

  • 5 008
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 045
Лежах си в къщи на дивана /с контракции на 5 мин/ и се чудех какво да направя че да не тръгна към болницата  Laughing Накрая мъж ми  само дет не ме избута от там за да тръгваме и аз се примирих че тъй или иначе ще се ражда и ухилена и спокойна цъфнах във Окръжна към 18.00 ч  и в 21.55 се появи Далия  Heart Eyes
Не знам дали има връзка но аз бях много спокойна през цялото време и дъщеря ми сега също е много спокойно дете  Rolling Eyes и се надявам и да си остане такова   Crazy

# 76
  • Русе
  • Мнения: 99
Аз си спях сладко,сладко,когато ме събуди силна контракция към 1часа сутринта и се облях цялата в пот.Контракцийте бяха още от начало на 10мин,така че минах набързо през банята,облякох се и отидох да будя таткото,който спеше в стаята с климатика.Извадих го от блаженния му сън и хайде към родилното.Удвоих се в 7часа.
Ако има връзка-Васко си спи доста често и е кротък и спокоен през повечето време.

# 77
  • Мнения: 7 430
Чатих със сестричката ми  Wink четях форума Mr. Green и чаках контракциите ми да станат на 3м. да събуждам МироТо и да ходим да си виждам бебока си  Hug
Никога като, че ли не съм се чувствала по спокойна  Peace

# 78
  • Мнения: 1 237
 Бяхме се  върнали с мъжа ми от дъъълга разходка и аз каталясала ,тъкмо полегнах да си почина,а той се зае да приготвя вечерята.Малко след това разбрахме,че трябва да зарежем всичко и да потегляме към родилното.А за предопределение незнам - сигурно ще е много точен човек,защото се роди в дена на термина. stork-girl

# 79
  • Мнения: 3 034
Ох, ще се опитам да го разкажа съкратено, защотото то за филм става май.
На 18 юли започнах да се снимам в един филм с уговорката за 2 снимачни дни.Но благодарение на "чудесната" организация на 5 август все още имах снимки и вечерта доста дълго стоях права.И през нощта ме позаболя кръста, но аз реших, че е от преумора. И така на 6.08 бях пак на снимки, но имах уаговорка с лекарката да отида в 14h да ми измери тоновете, така че прекъснах снимките, отидох - гримирана със 100 пласта филмов грим, ужас, и лекарката ми вика :" Ама ти имаш контракции, не те ли боли, на колко минути са?" А аз понеже подготвителни имах от доста време и очаквах като по филмите едва ли не гръм да ме удари, та въобще не ги бях засякла. И като ме прегледа жената ми казва : "Ооо, ти си с 3см разкритие иди си вземи багажа от вас и ела да раждаш."
И аз си отидох, изкъпах се, взех си нещата, минах през снимачната площадка да предупредя режисьорката, че днес точно мен няма да може да ме снима и отидох в болницата.
И така в 16.30, когато постъпих, бях с 5см разкритие и контракции на 3мин. Предродилна само ми я показаха, като на екскурзия и в 19.50 родих.
Ох, май стана много дълго.
P.S. Недозаснетите сцени от филма си ги доснимах 1 год. по-късно с изкуствен корем. newsm44

# 80
  • Варна
  • Мнения: 632
Събличах се в лекарският кабинет на гинеколожката ми от ЖК на последната консултация, ако и този път нямах разкритие щяха да ме приемат в болница.Е, разкритие нямах,но водите ми изтекоха като тръгнах да се качвам на магарето.В този момент,мъжът ми,който отиде да ми вземе вода влезе и се опули е така  Shocked, а аз с усмивка: "Отиваме към родилното"  Laughing Последва къпане в къщи и моткане още два часа и така... Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 4 423
В далечната 1990 г. седях на едно пласмасово столче и продавах брашно, опашката беше около 90 човека, изтекоха ми водите, но ме беше срам да стана за да не се види Rolling Eyes. Извиках мъжът ми да продава, прибрах се, изкъпах се и се върнах да го изчакам да продаде всичко, тогава тръгнах за болницата - голяма патица съм била. Embarassed

# 82
  • Мнения: 663
Боядисах яйцата за велик ден и заминах към болницата. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 2 952
Тръгнах за болницата без да знам ,че ще остана  Grinning По-добре  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 694
Станах изкъпах се и тръгнах в болницата ми го предизвикаха, раждането де. Абсолютно нищо интересно.

# 85
  • Мнения: 3 537
Сестра ми ни беше на гости.Бяха започнали леки контракций вечерта.След като хапнахме аз само обикалях в хола и дебнех и чаках да ми станат редовни контракцийте.Сестра ми и мъжа ми през 5 мин ме питаха как съм и дали ще раждам:mrgreen:
И така...легнахме си,не можех да спя съответно ,изведнъж в 2 ч станаха през 1 мин. яки контракций и беж към родилното,след 4 часа родих.

# 86
  • Мнения: 272
Спях си сладко, сладко и усетих, че нещо изтича. Отворих очи - нищо. Викам си: аааа, сънувам. Тамън почнах пак да се унасям и отново ми се стори, че нещо изтича. Тогава ми стана ясно какво се случва и разбутах мъжа ми и той ме попита:"Аз с какво мога да ти бъда полезен?"  Laughing. Това беше към 5 сутринта, мотах се до 7, проверявах си багажа, ей такива работи... и отидох в болницата.

# 87
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първия път тъкмо си бях легнала вечерта към 22.30 да спя и се чувствах доста уморена,та като зацепих,че са контракции,само си казах ужасно отегчено - е точно сега ли,когато толкова ми се спи Twisted Evil И казах на мъжа ми да заспива,че не се знае кога ще го вдигна да ходим в болницата.Дремах вкъщи до сутринта,събудих го в 5.30,вече ми беше изтекла тапата и знаех,че раждам - отидхоме към 6 и нещо с 6см разкритие.
С бебата си седях на компютъра и се готвех да вечерям към 20ч,водейки лют и ожесточен спор дали е редно да се приемат храна и вода по време на раждане с едни знайки от друг форум Grinning Тогава получих подозрение,че май твърде начесто ми се стяга корема...помотах се още известно време,реших да се къпя и едва излязох от банята,защото контракциите станаха директно на две минути.А бях и сама,никой вкъщи,мъж ми на работа без никакъв шанс да се прибере (подозирах,че нямам време да го чакам).И докато се изсуша,облека и намеря кой да ме закара,мина още час,та стигнах в болницата вече с пълно разкритие и напъни Grinning
Не мисля,че има някакво съдбовно значение къде сме били и какво сме правили - но е безкрайно интересно и умилително да си спомняме Grinning

# 88
  • София
  • Мнения: 3 421
  1. С първото раждане контракциите ми започнаха през нощта и целият ден бяха на различен интервал. Бяхме със сетра ми вкъщи и дори ходих на консултация да питам защо ме понаболява. Направихме си хубава вечеря и тъкмо да си хапна - дойде си мъжа ми от работа и като разбра за контракции на 5 мин. и айде юруш, паника(от негова страна)-приеха ме с 5 см разкритие в 21 часа, без изтекли води, а дъщеря ми се роди в 23 часа.
  Знам само колко ме беше яд, че не можах да си хапна вечерята. А сестра ми до сега ме бъзика как съм й обяснявала, че ще ми мине.

2. С второто раждане си спях съвсем спокойно и сутринта в 7 часа само се обърнах да кажа чао на мъжа ми, който излизаше за работа и ми изтекоха водите. Айде пак юруш, паника(от страна на мъжа ми-този път по обяснима, тръгнах да раждам 23 дни преди термина) ,тропа ми по вратата на банята да излизам по-бързо. Постъпих в 9 часа и в 12 часа се роди синът ми.
  За второто раждане знам, че аз си бях виновна да е по-рано- цялата бременност лекаря ме предупреждаваше да се пазя, по-малко натоварване и т.н. - а ние правихме ремонт, изчистихме, на другият ден ходих с една приятелка по магазините и направо едвам се прибрах от умора, вечерта посрещах гости и сутринта родих.

# 89
  • Мнения: 14 133
Пренощувах в отделението, защото докторът ми прибра заради високо кръвно.На следващият ден  в 8часа започна да предизвиква раждането.Родих в 13.15часа.

Общи условия

Активация на акаунт