Моля ви за съвет ... липса на пулс

  • 10 119
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 537
Вероятно е станало така, както предполагаш Sad

# 16
  • Мнения: 77
горе главата и каквото и да става не се отчайвай...

# 17
  • Мнения: 80
Вероятно е станало така, както предполагаш Sad
дано мила да не е така,обещавам обаче едно: да напиша и да кажа какво е станало и какви са резултати и диагноза. Виждам и чета че като хората попитам и им бъде отговорено и са доволни/недоволни,спират и не пишат,не казват какво е било и тъй,затова сега не мога да намеря защо и как така плода за 4 дена се е увеличил само 4 десети от мм.

мерси Савинче и дано.

# 18
  • Мнения: 2 104
nonameeee има време да се види пулс, неслучайно се използва терминът "ембрионална структура"  Wink а не ембрин!

bubinka_ кураж!  Hug

# 19
  • Мнения: 80
nonameeee има време да се види пулс, неслучайно се използва терминът "ембрионална структура"  Wink а не ембрин!

bubinka_ кураж!  Hug

А какво ти е мненнието Иринче за големината на сакчето и ниското ниво  на хормона.
Благодаря мила

# 20
  • Мнения: 2 104
Като пуснеш ЧХГ още веднъж и ще се изясни малко ситуацията. Кървене, зацапване, болки имаш ли?

# 21
  • Мнения: 80
Като пуснеш ЧХГ още веднъж и ще се изясни малко ситуацията. Кървене, зацапване, болки имаш ли?

зацаоване много малко от 60 часа на големи пресекулки,кървене изключително слабо,болки не ,но преди час докато пишках,паднаха много малки  парцалчета,ама като прашинки,което е ош показател,но се надявам много да не се е случило.... иначе да чхг за 2ри път ще трябва да е ясен показател

# 22
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,
искам да споделя какво се случва с началната ми бременност и да чуя и вашите отзиви.
Последен РМЦ - 28.01.14. Обикновено е на 28-30 дни. Забременяла съм в периода 11.02 - 14.02. На 24.02.14, период на имплантацията получих зацапване, което не отзвуча за 3-4 дни, и отидох на лекар. Имах вече два теста с ясни две чертички. При прегледа се видя плоден сак с размери 0,5 мм, лекарката каза, че влизам в пета г.с. изписа ми утрогестан, пусна ми за изследване хормона прогестерон, който беше в норма. До тук добре. Единствен признак, че имам бременност бяха болките и напрежението в гърдите, и болки към опашната кост при по продължително стоене права. Назначи ми втори преглед на 14.03.14 г., каза, че съм в 6 г.с.+3 дни. Плодния сак беше нараснал до 10 ммм, без жълтъчно тяло и сърдечни тонове. Притесни я неправилната форма на плодния сак, не беше овален а продълговат, също каза, че размера не отговаря на г.с., би трябвало да има вече жълтъчно тяло и пулс. Прати ме на изследване за ЧХГ, когато бях в края на 7 г.с. и резултата ми беше 5 200. Обадих и се по телефона и каза, че е ниско, не и харесва, след като не се появяват и признаци като гадене, повръщане, още по зле. След два дни в 7 г.с. +2 дни направих второ ЧХГ с резултат 7 400. Същия ден отидох отново на преглед. Плодния сак вече беше 14 мм със жълтъчно мехурче без сърдечни тонове. От две сутрини започна да ми се гади когато си мия зъбите. Каза, че отново не и харесва както формата, така и резултатите, това, че късно се развива всичко. Имало възможност другата седмица да има вече и пулс, но ми даде примери , че бебето можело да се заформи с увреждания. Предложи ми да спра утрогестана и да чакам спонтанен аборт, ако не се случи да последва изкуствен. В петък отново ме праща за ЧХГ и да решаваме какво да правим. Днес съм в 7 г.с. +3 дни. Изводите до сега:
 - неправилен плоден сак с размери 14 мм
 - има жълтъчно мехурче
 - няма още сърдечни тонове
 - норми на ЧХГ - в норма, на долна граница за г.с.
Опасения на лекарката:
 - бавно развитие
 - неправилен, продълговат плоден сак
 - липсващи признаци на бременност
 - евентуално, ако се чуят тонове в 8-9 г.с. ембриона ще се развива с проблеми при
оформянето си
Записах час и за второ мнение на 26.03.14. ако до тогава не го изхвърля.
Моето усещане е, че всичко е нормално, купищата литература и форуми, които изчетох, калкулатори и таблици които направих, не виждам нещо страшно. Четох и за здрави деца родени от неправилни плодни сакове, също за сърдечни тонове доловени в 8-9 г.с.
На кръстопът съм. Приех нормално това, че може да е кухо яйце, тази диагноза ми постави лекарката вчера на прегледа. Но виждам, че има развитие - беше сак, после се яви малка точица в него, сега има жълтъчно мехурче, значи следват да се чуят тонове, а тя иска да абортирам. Плашат ме думите и, че дори и да се случи да не бъде с увреждания плода.  И още нещо да добавя - конизирана съм октомври 2012 г., лекувана бях близо година след това за ендоцервицит, забременях при втори опит.  Ще съм благодарна да чуя всяко едно мнение.

# 23
  • Мнения: 8
оле мила, ужасно е всичко това на което си подложена. Желая ти успех и дано притесненията  ти да са били излишни. Трябва да чакаш, това е най-гадното. Дано всичко се оправи, най-важно е да вярваш в това  Hug baby_neutral

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 537
Мисля, че докторката ти е права. Мога да ти разкажа как протекоха мои две неуспешни бременности, но едва ли има полза. Най-доброто, което според мен можеш да направиш е да спреш утрогестана, за да има шанс да се изчистиш сама. ЗА това си мечтаех аз, но уви ходих и двата пъти за абразио. Още повече прогестеронът ти е в норма и хапчетата са абсолютно излишни дори и да се развива бременността, спирането им няма да й навреди.

# 25
  • Мнения: 8
Момичета, вчера излязох от болница след 20 дни чакане да се чуе пулс и да се окаже късна овулация.Когато ви чета все едно чета моята история. Накрая организма ми започна сам  да изхвърля ембриона и ме абразираха.
 Искрено ви пожелавам да се случи чудо при вас.  newsm17

# 26
  • Мнения: 43
Вписвам се отново момичета,
спрях утрогестана от снощи. Утре имам час за още едно мнение в Пловдив, от Стара Зогора съм. Вече го приех, че яйцето е ,,кухо". Най-важно е да се съхрани психиката. Благодаря ви!

# 27
  • Мнения: 1 679
mazohistka - направо ми се насълзиха очите..Дано има шанс все пак  Hug

# 28
  • Мнения: 43
kremika,  нали си същото момиче от темата за конизациите където съм писала и аз? Мислих там да си провлача краката да окуража момичетата, пък сиказах да не оспамвам темата и затърсих подходящи теми. направо се побърквам, а така го очаквах. Прегръщам те...! newsm51

# 29
  • Мнения: 1 679
писах на ЛС , мазохистка   hug

Общи условия

Активация на акаунт