Пърхот и лющещи се вежди

  • 11 817
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте,надявам се наистина да можете да ми помогнете или поне да ми дадете някакви съвети. Попринцип имам пърхот,но не винаги,понякога изчезва,но това,което най-много ме дразни е ,че често във веждите ми се образуват бели люспички и ме сърбят и ги махам и заедно с тях падат и някои косъмчета,та ми се скапва формата ... в началото на веждите ми  енякакво сухо такова,като че има корички... но не е нещо,което се забелязва от всички,а когато аз се загледам...какво може да е това,нормално ли е по веждите ми и над тях д аимам бели люспички и да ме сърбят (но не силно) ?

# 1
  • Мнения: 9 991
Имаш себорееста кожа ,като моята. Отиди на дерматолог, но няма лечение , ще ти изпише крем да намалиш симптомите. Пърхота пробвай с шампоан Евтерпа да изчистиш , на мен ми е помагал.

# 2
  • Мнения: 4
Пробвай с медицинския шампоан за коса Низорал-много е добър, а за веждите-може да ги мажеш с един лосион Себорал Форте.

# 3
  • Мнения: 92
А възможно ли е това на веждите ми да е от мазането им с бадемово,рициново и тем пдообни масла,просто да н еса се измили добре и така...защото кожата ми като цяло си е мазничка по лицето.

# 4
  • Мнения: 4
Не, това си е себореен дерматит и причините за него са по-скоро вътрешни. Ето прочети примерно тази статия  http://www.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/20644-bilki-pomagat … boreen-dermatit-/

Напиши в гугъл себореен дерматит и ще ти излязат много такива статии.

# 5
  • Мнения: 9 991
А възможно ли е това на веждите ми да е от мазането им с бадемово,рициново и тем пдообни масла,просто да н еса се измили добре и така...защото кожата ми като цяло си е мазничка по лицето.

Може да, иди на лекар .

# 6
  • Мнения: 2 761
Както го описваш си е точно себореен дерматит. Най-добре е да се консултираш с дерматолог. Аз ползвам козмениката на Дюкре, серията Kelual DS - шампоан и крем за лице и съм много доволна. Низоралът помага за успокоение на кожните раздразнения, но уврежда структурата на косъма (това ми го е казал дерматолог). Важно е не само външното лечение на проблема, но и промяна в начина на хранене - ограничаване на сладко, тестено и мазно.

Последна редакция: нд, 09 мар 2014, 13:30 от invierno

# 7
  • Мнения: 172
А възможно ли е това на веждите ми да е от мазането им с бадемово,рициново и тем пдообни масла,просто да н еса се измили добре и така...защото кожата ми като цяло си е мазничка по лицето.

Може да, иди на лекар .

НЕ МОЖЕ!!! Изсъхнало бадемово или рициново малсо ака няма други примеси не става на люспи!

# 8
  • Мнения: 4 199
Като девойка имах пърхот на веждите - помня, че мажех с Витасин и ако не се лъжа, чаевец.

# 9
  • Мнения: 9 991
Бадемовото или рициновото не стават на люспи ,могат да дразнят и предизвикват себореята. Едно е себореен дерматит , друго е сеоборея. Низорала в бг. вариант много по-евтин е нистатина.

# 10
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Мъжът ми страда от същото. Помага му много един лосион - Алзеда.

Общи условия

Активация на акаунт