Що е то домашна ноктопластика?- тема 6

  • 62 490
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 892
На твое място бих отишла при друга маникюристка.
В салон ме правеха на 3 седмици, гелът ми не мръдваше, а ходех с ужасно грозно дълги нокти Blush Лапешка му работа
Сега ходя с по-къси нокти, правя се на около 10 дни/ ноктите ми започнаха да растат по- бързо, пък и съм станала перфекционист, когато всичко ми е безплатно и под ръка.
Гелът стига сигурно за 1 г.  Peace

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 85
Камалия може ли да споделиш как е топ лака на елора който си взе.Става ли и наистина ли пада от лакочистител,една позната си е взела на елора топ,незнам дали е същия,но каза че не и се изпичал  newsm78  нямам идея защо.Като минела отгоре с препарат за лепкав слой и се набръчквал 
Преди да си поръчам да чуя и второ мнение.  Hug

# 62
  • Мнения: 5 892
Аз съм много доволна и благодарна на дамата, която го препоръча.
Той няма лепкаво за чистене  Peace
Върху изсъхнал лак нанасям един пласт/ да не е много дебел обаче/ и пека 1-2 мин.
Чистя го с обикновен розов лакочистител/ на Форте безацетоновия/  Peace
Да не би твоята приятелка да си взела някой топ гел, който се пече само в лед лампа?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 85
Аз съм много доволна и благодарна на дамата, която го препоръча.
Той няма лепкаво за чистене  Peace
Върху изсъхнал лак нанасям един пласт/ да не е много дебел обаче/ и пека 1-2 мин.
Чистя го с обикновен розов лакочистител/ на Форте безацетоновия/  Peace
Да не би твоята приятелка да си взела някой топ гел, който се пече само в лед лампа?

нямам идея какво е взела не съм го видяла,каза само че е на елора от nails.bg 
взела си е обезмаслител и топ лак
видях само резултата   ooooh!   ужасен стоеше като на дупки отгорее все едно на места няма   newsm78
но не знам и как го е слагала ,така че може причината да не е в топа    Peace 

благодаря за включването   bouquet  ще се поръчва   Peace   

# 64
  • Мнения: 0
Някой ако знае как се прави ноктопластика с гел и акрил(в едно) да сподели

# 65
  • Мнения: 3 191
Някой ако знае как се прави ноктопластика с гел и акрил(в едно) да сподели

Топиш четката в гела, после в акрила и разнасяш

# 66
  • Мнения: 18
Привет момичета,
Аз имам малко странен проблем, ползвам Uv top на Chu Jie и първите няколко пъти всичко си беше екстра. Обаче от известно време, когато си сложа от него, още на следващоя ден се напуква. Много неприятни пукнатини стават и се разваля всичко. На някой случвало ли му се е подобно нещо и знаете ли на какво се дължи? Може би слагам много/малко топ или просто той не е хубав и да го сменя?

# 67
  • Мнения: 0
Здравейте  пиша тук да споделя с вас,и да питам.Записах се на курс при Лара Морано всички я знаят уникална жена занимава се с ноктопластика,прави страхотни неща тя е моят идол.Записах се на курс ноктопластика той струва 500 лв....4 дни учи се това:
4-дневен курс: ИЗГРАЖДАНЕ И МОДЕЛИРАНЕ НА НОКТИ С ГЕЛОВИ СИСТЕМИ. БЪРЗИ ТЕХНИКИ ЗА ДЕКОРАЦИИ. Наченаещи. СОФИЯ - 500лв
27,28,29 и 30 април 2014 год
Програма:
Общо въвеждане във материята. Организация на работното место
Санитарна хигиена
Теория. Въвеждане във материала
- гелови системи( еднофазна, трифазна)
Необходими инструменти за работа
Апаратен маникюр
Подготвене на естествения нокът
Форми на ноктопластиката( удължител/шаблон)
- квадрат
- овал
- мек квадрат
- форма на бъдем
- стилет
- пайп ( Pipe)
Техника на изпилване
- изпилване на естествиния нокът
- изпилване на искуствения нокът
Технология и начин за изграждане на удължител
- изграждане под лак
-изграждане ФРЕНЧ
- изграждане Аквариум
- удължаване на нокътното легло ( работа с комуфлажни материали)
Технология и начин за изграждане на форма(шаблон)
- постановка на формата
- изграждане под лак
-изграждане ФРЕНЧ
- изграждане Аквариум
- удължаване на нокътното легло ( работа с комуфлажни материали)
- извиване на арка( С-извивка)
Арьчно изграждане. Салоно изграждане. Конкурсно изграждане.
Техники за поддръжка
Свалене на ноктопластика
Проблеми с отслояване и повдигане на изкуственният материал
Проблеми и тяхното решение ( Счупени нокти, мокри ръце, тънки естестественни нокти)
Работа с витражни гелове
Цветни покрития - гел-лакове, цветни гелове, гелови бои, акрилни бои, пигменти.
Теория на дизайна
Въведение във материалът. Декорации на естественния и изкуственния нокът
Цветни гелове и отпечатващо фолио
Гелови бои.
Разликата между цветен гел, гел-лак и гелова боя.
Гелове за течни камъни
Видове на декоративен пясък
Фолио и работа с него
- фолио за вграждане
- отпечатващо фолио
- накъсано фолио
- холограмно фолио и лепило
- 3D гелове
Елементи и изпълнение на художественното рисуване при техниката "Златна отливка"
Финиш гелове.
Разликата между финиш гел с лепкъв слой и без
Украси с камъни, паети, пигменти и др. материали за декорации


Но се случи така ,че ме съкратиха от работа и не ми дадоха заплатата сега ще ми я дадат следващит месец след калкулация.Та нямам възможност да ида на курса а съм дала вече капаро .Което не се връща и неможе да отложа да се запази за следващит курс ако не отида на този изгаря.Пиша тук ако някой иска да иде на курса при нея курс при нея да отиде на мое място....

# 68
  • Мнения: 639
Привет момичета,
Аз имам малко странен проблем, ползвам Uv top на Chu Jie и първите няколко пъти всичко си беше екстра. Обаче от известно време, когато си сложа от него, още на следващоя ден се напуква. Много неприятни пукнатини стават и се разваля всичко. На някой случвало ли му се е подобно нещо и знаете ли на какво се дължи? Може би слагам много/малко топ или просто той не е хубав и да го сменя?
Топа на Чуджие или там както е  не е лош,от Китайските марки Лина и Чуджие единствено топовете им стават,всичко останало е пълен боклук и ако при едни нокти се задържа подобен тип гел(непретенциозни нокти),то при повечето не издържа,да не говорим за проблемни,взискателни нокти така да кажа.Лично аз изобщо не разбирам защо купувате тези боклуци и се мъчите с тях,при някои може да се получава,но в повечето случаи е заради гела.
Не е от самия топ по принцип,освен ако нещо друго не му повлияе,причините много може да са.Когато съм го ползвала този топ проблеми съм нямала.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Здравейте момичета, искам да попитам може ли да се сложи гел топ лак върху обикновен лак.
Ноктите са ми много меки,  а плочката ми мазна. За себе си съм открила, че най-издръжлив е лакът върху ноктите ми когато следвам следните стъпки:
1. Почистване
2. Обезмаслител на SNB
3. OPI Основа
4. Обикновен лак - без значение от марката
5.OPI Топ лак

По този начин съм постигнала трайност - лакът не се люпи, но много бързо ми се изтърква цвета на върха на ноктите- Като имате предвид, че нося къси нокти.

Чудя се дали ако използвам като топ лак - гел лак . По този начин да предотвратя изтъркването на цвета на върха на ноктите.

# 70
  • Мнения: 5 892
По-добре си задай въпроса в темата за гел-лакове Peace

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Благодаря!

# 72
  • Мнения: 1 735
Кой е разтвора на IBD който е за премахване на гел?  Praynig Hug

# 73
  • Мнения: 134
Здравейте,
от няколко години ходя на ноктопластика в София, но преди 5-6 месеца попаднах на една маникюристка, която с кеф ми съсипа един от ноктите. Дотолкова го изпили, че вече 6 месец се пука централно заедно с тел и удължител. :arms:  Close  Ходих при една друга, която беше уж добра... но проблемът с нокътя остава. За това започвам самичка да се правя, поне ще съм сигурна, че няма някой друг да ми съсипе ноктите. Grinning

Отказах се от маникюристките. #2gunfire  Моето питане мили дами е, каква лампа да си купя 36W или 9 W?  Hug

# 74
  • Мнения: 5 892
Няма съществена разлика- при 36В си пъхаш цялата ръка, при 9В само крайчетата на пръстите.
И в двата случая палците се правят отделно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт