Що е то домашна ноктопластика?- тема 6

  • 62 471
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Дано,довечера ще пиша.А ти тази перфектна извивка с броката как я докарваш?И на втората снимка какъв е броката сух или някакъв лак ли е,много красиво стои.

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 10:07 от Жижи

# 46
  • Мнения: 5 892
На око. Пък и то това не е лак да бързам да не почне да засъхва, цапам докато не стане хубаво  Peace

# 47
  • Мнения: 0
Ох искам да ви попитам! В миналата тема ми казахте че обезмаслителя на Лина не става хвърлих го сега останах с ултрабонд на SNB и ув гел на ibd и пак падат ноктите не всички а само по два три и не мога и не мога да разбера къде ми е грешката. В крайна  разбрах, че на Лина продуктите не стават, но не мога да разбера къде ми куца в цялата система. newsm78 newsm78 Grinning Grinning Grinning

# 48
  • Мнения: 5 892
Аз не смятам, че продуктите на Лина са толкова лоши. Да, има и много по-добри, но и с тях може да се получат задоволителни резултати. Защо не пробваш обезмаслител на Лина и направо гел на ИБД?

# 49
  • Мнения: 1 387
Не сме ти казали, че продуктите на Лина не стават, по-скоро ти казахме, че продуктите които ползваш може да не са съвместими един с друг. Относно Лината, ползвала съм евтиния гел в бялата кутийка за 4лв. с база CHU JIE и никога не са ми падали така както ти обясняваш, като се има предвид че бях новобранка и тогава се учех да си правя ноктопластика. Този ултрабонд, който ползваш ми е съмнителен. Може да не е съвместим с гела на IBD.

# 50
  • Мнения: 0
И само с обезмаслителя и после гела съм пробвала и пак падат, а пък на ултрабонда пише че става за всички гелове. А пък интересното е че когато правя на мен и на майка ми не падат, а когато правя на някой друг още на същият ден 2-3 се отлепят  Grinning незнам вече. Пък ми е много неудобно да им взема парите и да паднат на същия ден така че моля ви посъветвайте ме за най-добрите продукти, че ми писна да бера срама  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 5 892
Не е особено добра идея начинаещ да се прави на професионалист и да се мъчи да изкарва пари от нещо, което не владее Peace
Може проблемът да е в плочката на другите- имам такава приятелка, на която гелът й пада за 2 дни. Отлепя се като люспа. Каза, че винаги така й ставало, само акри-гела й държал повече.
Майка ми също не можах да е направя нито един път успешно- и гел, и гел-лак и падат за 1-2 дни.
Колко пласта гел слагаш? Да не би да е малко и ноктите да се огъват? Тогава гелът се оплепя лесно...

# 52
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета.  bouquet

Наскоро за рождения ми ден ми подариха стартов комплект за гел-ноктопластика, но тъй като се интересувам от ноктопластика отдавна и следя темите редовно, забелязах, че в комплекта липсват база за гел и бондер. Можете ли да ми препоръчате нещо? Гелът в комплекта е прозрачен изграждащ на Chujie, виждам, че много от вас са доволни от него.

Вие откъде си поръчвате и какви бази и бондери ползвате?

# 53
  • Мнения: 5 892
Най-добре си вземи и същата марка база, в продавалник има  Peace

# 54
  • Мнения: 2
Благодаря, Камалия. Peace

Още нещо, има бондер на Chujie в продавалника, дават го специално за гел,

Скрит текст:

а отделно има още някаква база с четчица на Chujie в едно перлено розово шишенце като лак:

Скрит текст:

И двете ли да си ги поръчвам, или само едното е достатъчно?

# 55
  • Мнения: 1 387
Vanilla Nights вземи си бялата база, тя е по-хубава. А обезмаслителя е този http://prodavalnik.com/obezmaslitel-za-nokti-i45683623 . Същия потребител има и бялата база. Може да си поръчаш и двата продукта от едно място. Аз ползвам тези продукти, както и гела и съм много доволна, нямам отлепяния.

# 56
  • Мнения: 83
Здравейте,включвам се в темата Ви,тъй като съм в процес на размисъл дали да не започна да си поддържам гела и да се снабдя с необходимите консумативи за целта.От години съм с гел върху естествени нокти,никога не съм имала проблеми с гела,с малки изключения,но в последните месеци 5-6 дни след поддръжка започва да ми се отваря гела на ноктите,първо на един,после на още няколко.Какво е това нещо незнам.Не мия чинии ежедневно и си пазя ноктите/ да уточня ,че си ги поддържам сравнително къси/.От известно време мисля,че е възможно да е от маникюристката и по-точно начина и на поддръжка или некачествените материали.Знам,че след изсъхване на изсушителя се нанася базов гел,след което изграждащия и запечатващ/за блясък/ накрая.При моята поддръжка няма базов, директно изграждащ и това е,за блясък накрая пак от него.Моля,кажете според Вас при поддръжка в салон не трябва ли да има гел-база и да се изпича за по-голяма здравина.Маникюристката ми казва,че проблема е в моите нокти,защото от доста години ги поддържам с гел и един вид са изтощени и затова отхвърлят гела и толкова се отлепват.Ще чакам Вашето мнение по въпроса,благодаря  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 5 892
Аз съм ходила в доста салони и нъде не са ми слагали база/ за нея научих от тук/, а топ гел само при запечатване на по-особена декорация. По принцип обезмаслител, 2 слоя гел и готово. За ноктите също не знам доколко са увредени, защото на поддръжда не се изпилява целия гел всеки път. Даже като не се ползва база само израсналата част да се изравни и се слага новия гел. Това изказване винаги ми е било странно.
Според  мен или маникюристката е сменила гела с някой по-калпав, или нещо става с теб- една диета за отслабване е в състояние да повлияе на ноктите...

# 58
  • Мнения: 1 387
От друга маникюристка знам, че база се ползва за по-евтините гелове. За по-скъпите и хубави гелове база не е необходима.

# 59
  • Мнения: 83
При мен пък е точно обратното-където са ми правили поддръжка винаги е имало база,затова и ми се стори интересно да не би там да е причината.Благодаря за мненията ще пробвам още няколко пъти и ако се повтаря проблема ще се заредя вкъщи и сама ще започна да си я правя.Все пак е гадно да дадеш пари за поддръжка и след няколко дни да трябва да плащаш пак за 3 или 4 нокъта  Sad Вие на колко време правите поддръжка,т.е. на колко е нормално ако е с качествени консумативи?Тези разфасовки гел по 14-15гр. колко биха  ме изкарали?

Общи условия

Активация на акаунт