Пъпки по скалпа

  • 5 009
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!

Ще започна направо - имам акне по скалпа, от пъпчиците с бял връх, понякога не мога да се спра и ги чопля с ръка, при което стават рани и болят ужасно.
Кожата на лицето ми е чиста, появява ми се пъпка веднъж на седмица-две, но определено не страдам от акне по лицето или тялото, всичко е върху слакпа. Косата ми е много гъста и дебела, и е сравнително нормална, но дехидратирана, определено не-мазна, омазнява се я и я мия на около 3 дена. Явно целия себум се събира в тези пъпцичи и не избива както трябва.

Някой страда ли от подобен проблем? Страх ме е да си мия косата с шампоан за мазна коса, защото съвсем и изпива жизнеността и става корава, пробвах с SELSUN и точно така стана, препоръки?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 695
По описанието ми прилича на фоликулит, отивай на дерматолог бързо, ако е това, е силно заразно, пие се антибиотик.

# 2
  • Мнения: 9
Ходих на дерматолог и ми изписа SELSUN Blue, не ми каза какво е, но ми каза че 'ще съм си така', защото явно така ми се отделя себума от скалпа.
Пъпките не са много и на ситно, но тук-таме имам. Да кажем в момента да имам не повече от 5-10.
Продължава от около 1-2 години и не съм заразила никой до сега, просто е адски неприятно, а селсън-а не помогна много много, мисля, че тогава намаляха (но не съм сигурна защото и много се ограничавах да ги пипам), но ми направи косата ужасна в крайна сметка, защото шампоана е за пърхут и .. не знам защо така стана.

Общи условия

Активация на акаунт