Налага се да се върна на работа . . .

  • 1 093
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Цитат
10  часа          закуска   - попара  или каша   
 
13,30 часа      обяд  пюре

17,00 часа   кърмене (мисля, че при това р.вр. ще съм се прибрала)
17,30 часа       вечеря - каша или супа

М/у кърменето в 6-6,30 има голяма пауза и там мисля, че трябва да има прием на кърма както и м/у другите хранения. Как смятатече ще е най добре? 
Къпане и приспиване от19,30-20,30
Е как ви се струва?

Наистина, както казва sladka hapka, сега ти се струва много объркано и неясно /на мен също ми беше така, дори й писах  на ЛС с питанки /, но за няколко дни ще влезете в ритъм.

За приспиването - сестра ти ще го научи да се приспива по друг начин. При мен малката задължително иска да заспива на гърда, а при баща си и бабите заспива без много келешлъци и номера.  Sunglasses

За работата - в предишната тема някой спомена, че термосът не бил подходящ.  Rolling Eyes Няма ли друг офис, на друга фирма с хладилник? Тя кърмата няма да се развали на стайна температура толкова бързо, ама за твое спокойствие...

За режима ви на хранене - ти така или иначе ще се изцеждаш в офиса, поне в първите седмици - изцедената кърма ще се дава на детето през деня, може да се добавя в пюрето или кашата, или да си пийва от шише/чаша.

Аз бях направила подобен режим на Мариела, но се оказа, че върна ли се от работа, малката се закачаше за мен и не искаше и да види друга храна. Затова през деня баба й я хранеше - закуска, обед и вечеря - в 17:30, преди да се върна от офиса, а като се върнех, си сучеше /то и днес е така/.

Разбира се, малката бързо схвана, че може да капризничи, и при бабите/татко си яде без много лигавщини, но аз у дома ли съм, иска само кърма.  Tired Та, в почивните дни се крия в другата стая, а баща й я храни.

Очаквай също привързаността на детето към теб да се увеличи неимоверно много, понеже ще чувства липсата ти през деня. Най-вероятно е тази привързаност да се изразява в желание за постоянно гушкане и сукане.  Blush

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 12:20 от Free Soul

# 16
  • Мнения: 1 771
Free Soul, при нас има аптека и друг офис до нас където бих попитала.
Предположих, че щом няма да ме има през деня, когато се прибера Крис ще е като лепенка за мен.
Много благодаря за всичко  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 784
Много болна тема... Наскоро и на мен ми се отвори възможност да започна работа, която отдавна бях искала. Проблемът беше, че трябва да започна веднага, а Калина, освен, че още се кърмим, е записана на ясла чак от септември и просто няма кой да я гледа дотогава. Така че отказах.  Cry
Надявам се да се справиш, похвално е, че не смяташ да отбиваш, заради работата. Успех!!!  bouquet

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Накара ме да си прочета старите теми, за да си спомня аз какво писах за първите работни дни Laughing Heart Eyes
 Изобщо не е толкова сложно, а още повече ако бебето го гледа близък човек. Аз съм с детегледачка, която сменях по едно време, но всичко си идва на мястото в движение.
 Аз цедих 4 месеца в офиса/тогава ходех и на лекции в университета, т.е. отсъствах от къщи по около 12 часа/. Последния месец не цедя, защото съм само на работа и кърмя 3 пъти, но след седмица започва пак семестъра и не знам как ще я карам Laughing.
Единствения проблем ми се получи със заспиването вечер. Беба започна да заспива много късно, за да е с нас. От 2 дни успявам да я приспя към 10.30 което е направо постижение. Но честно и на мен не ми се иска да заспива много рано, за да си поиграем и да се видим Laughing Но изобщо не съжалявам, че се върнах на работа-и аз не се изнервям, а като сме с бебка оценяваме моментите, прекарани заедно. А и финансовата страна на нещата не е за обсъждане изобщо...Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 896
аз съм  втора седмица на работа - все о6те ми е много тъпо. Бебка май свикна да я гледа друг, но момента със нощното наваксване на отсъствието ми при нея е силно изразен  (а бяхме махнали нощното хранене)  Аз и давам, наистина мисля, 4е има нужда, а и аз така си я гушкам пове4е  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 591

За паниката- мен ме тресеше още докато бях бременна Embarassed
Като тръгнах на работа(бебока на 2 седмици) оревах първите дни света... нощем се вкопчвах в бебето(всъщност  то в мене) да го кърмя постоянно и да си наваксвам дотолкова, че другите ми деца луднаха от ревност... Е, за 2 седмици нещата се нормализират и влизаш в релси. И сега кърмя много след работа(първите няколко часа детето ми виси на гърдите) но пък се научих да го правя докато се занимавам с големите.

повтарям. Само за едно нещо ми се иска да ти напомня - вероятността от обърнат режим - отсъствието ти през деня той сигурно ще иска да компенсира с непрекъснато нощно търсене на гърдата...подготви се!

И аз знаех, за това от рано, ама не си го представях..сега денем малкия изяда най много 100мл мляко, а основно се храни нощем. Сякаш ме чака за да се нахрани... Незнам как щях да се справя, ако детето не спеше в моето легло и да може да суче колкото си иска без да ме разбужда напълно.

# 21
  • Мнения: 3 550
Включвам се и аз да ти съчувствам!  Hug
Доколкото знам тези 2 месеца за хранене са до 8 месеца. В периода 8-12 месеца имаш право на 1 час за хранене (по преценка на педиатъра) и като се прибави обедната почивка стават 2 часа. Но след 1 годинка май не важат, а вие я наближавате. Тогава средно статистическото българско бебе, захранено по БГ-схемата е прилежно отбито или се кърми само сутрин и вечер.  Mr. Green
Питай за подробности, някой юрист би трябва ло да знае.

# 22
  • Мнения: 6 206
Спокойно, всичко ще бъде наред!
Ще се учудиш колко адаптивни са бебета!

# 23
  • София
  • Мнения: 190
Ох, и аз изпитвам такива чувства. Колкото повече наближава 1-ви, толкова по-криво ми става.  А понеже трябва да го оставя на детегледачка и какви мисли ми минаваха през главата докато търсехме; с тая престъпност.  Като го гледам обаче как се  харесаха си мисля, че Лъчо по-лесно ще свикне с друг човек, от колкото аз без него. Поне ми е хубава работата и ще мога да се изнизвам по-рано докато свикнем с промяната.
Оплаках се и аз.  Embarassed

# 24
  • Мнения: 980
Златце, не се притеснявай, всичко ще се подреди от самосебе си. Бебчетата ни вече са малки деца. Simple Smile  Крис нито ще стои гладен, нито ще му е скучно - като хукнат да превземат света, никой не може да ги спре. Някои мами се връщат още първите месеци на работа. И децата пак са обичани и щастливи.  До скоро. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт