Давате ли вода на новороденото

  • 18 215
  • 231
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
искам просто да чуя повече мнения. ако кърмя и давам вода с шише няма ли да детето да се отбие

Ами не давай вода с шише Simple Smile

# 16
  • Мнения: 172
Давам  от първия ден след хранене, в началото бяхме само на кърма след 3-тия месец на АМ. По -късно се оказа благоприятно пиенето на вода  и за изхождането.

# 17
  • Мнения: 410
Давам, постоянно предлагам, но детето я отказва. То е вече на 8 мес и все още го кърмя (разбира се вече яде и други неща, не само кърма) но все още не пие вода. Но съм си изградила навик да давам. То така и не пропи от шише, давам с лъжичка. Сокчетата ги пие от обикновена чаша.

# 18
  • Мнения: 23
Те и в другите теми е 50 на 50 -за покупките за новородено за едни някой са полезни за други - не
както и др. теми но който не му харесва темата да не пише.

# 19
  • Мнения: 768
Те и в другите теми е 50 на 50 -за покупките за новородено за едни някой са полезни за други - не
както и др. теми но който не му харесва темата да не пише.

Да, де, за това се чудим за какво се пускат теми, в които отговорите като цяло не биха могли да насочат автора на темата, защото са 50/50.

# 20
  • Мнения: 23
Всеки си има мнение -значи да не пускаме теми.От отговорите дотук разбрах че не трябва да давам подсладена вода.За мен отговорите са полезни.

# 21
  • Мнения: 768
Всеки си има мнение -значи да не пускаме теми.От отговорите дотук разбрах че не трябва да давам подсладена вода.За мен отговорите са полезни.

Темата е " Давате ли вода на новороденото?" 50 % дават, 50-не. Ооо, пускайте, въпроса е каква информация се получава, не само да се пусне. Да не казвам пък колко теми има по този въпрос.

# 22
  • Мнения: 8 242
Всеки си има мнение -значи да не пускаме теми.От отговорите дотук разбрах че не трябва да давам подсладена вода.За мен отговорите са полезни.

Темата е " Давате ли вода на новороденото?" 50 % дават, 50-не. Ооо, пускайте, въпроса е каква информация се получава, не само да се пусне. Да не казвам пък колко теми има по този въпрос.
Точно -преди да се пусне тема се мисли малко какво очакваш да получиш като информация от темата.
Сама казваш, че вече си чела и отгорите са и в двата варианта Simple Smile

Е - ти ще даваш ли вода на бебето  Wink

# 23
  • Мнения: 410
А аз не разбирам, защо всяка тема се обръща в спор

# 24
  • Мнения: 15 068
Синът ми е лятно бебе! Давах, обаче не искаше да пие, не съм го насилвала, не съм го лъгала, а и не съм подслаждала водата. Пропи като започна да се храни с различни храни 9-10 месец.

# 25
  • Мнения: 768
А аз не разбирам, защо всяка тема се обръща в спор

Тук спор няма. Просто е излишно да претрупваме форума с безмислени теми, или с такива, които се дублират десетки пъти. Никой не спори, казахме, че тази тема не ориентира никого, защото даването на вода, или не е 50/50. Няма едно мнение по въпроса.

# 26
  • Мнения: 932
Педиатърката на детето ме посъветва да давам вода със захар на първото посещение вкъщи, когато малката беше на две седмици. Благодарение на водата жълтеницата щяла да отмине по-бързо, а също така - да давам малко вода на нощното хранене, за да го махна. Не възприех тези виждания и не последвах съвета й. Детето ми все още е изцяло на кърма, скоро направи месец.
За по-голям авторитет и да придаде повече тежест на думите си, лекарката ми каза, че била минала модата да не се дава вода и че даването се препоръчвало от американската педиатрична асоциация. Доста рових из интернет по темата, но не намерих информация, която да подкрепя тезата...
Това тук май го има преведено и в няколко български блога:
http://kellymom.com/nutrition/starting-solids/baby-water/

Решението и детето са твои. Довери се на инстинктите си.Wink
Според мен е хубаво, че искаш да направиш информиран избор. А съвети и мнения ще чуеш от двете крайности.Wink

# 27
  • Мнения: X
Кърмя и не давам вода.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 836
И двете си деца кърмих до 5ти месец. И на двете предлагах вода. Дъщеря ми пиеше много вода. Синът ми не искаше вода и изобщо не пиеше. Започна да пие вода на 11-месечна възраст.

# 29
  • Мнения: 2 052
Не съм давала вода. Започнах да предлагам на 6м., но не искаше, пиеше досатъчно кърма. Вода пропи на 8м., по около 20мл. на ден. На 10м. започна да пие повече, в жегите стигаше до 150мл.

Общи условия

Активация на акаунт