Лоши ресторантьорски практики

  • 75 814
  • 941
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 2 478
Че има лоши ресторантьорски практики - има, ама има и клиентски такива.
Хем готвят вкусно, хем и друг път си била недоволна, ама пак си отишла. Ама и касова бележка не са ти дали...а ти защо не поиска? Имаше ли надпис "Моля, изисквайте касов бон"?

# 931
  • Мнения: X
Аз още като получа салата без ряпа и нз си какво още бих казала на сервитьорката, а не да я изям и тогава да се оплаквам.
В твоя случаи след свършен факт (изядена салата) бих си замълчала.

# 932
  • Мнения: 7 006
А аз,сигурно щото години наред работих в тази сфера,и им знам номерата,още като видя сервитьора и знам какво да очаквам..
Обичам да оставям големи бакшиши.Ама обичам и да ми се въртят на пета дет се вика..

А такива кисели,дето са имали наглостта да ми направят забележка или коментар за поръчката от типа"Ама само това ли",толкова бързо си слагам в час,че след 2ро посещение,или гледат да се скрият,или си лепят най-голямата усмивка на която са способни..
Така една мърла дето много сумтя и се криви,че сме 3 човека,а ни е мижава поръчката,накрая така ни ядоса,че поръчахме едно по-скъпо вино и сметката стана 93,60 стотинки..Ама и ги връчихме на монети(предимно жълти) като най-големият номинал беше 20ст..Единия от кавалерите имаше цял плик в колата с монети,щял да ги сменява в банката..Ами влязоха си в перфектна употреба..Бакшиш нямаше..
И така,поръчахме си "Арежентинската кръв",пийваме си винцето, кухата лейка се опитва да брои,а ние я гъбаркахме и расейвахме и изобщо се държахме като отвратителни гамени,ама пък какъв душевен оргазъм изпитахме при самата гледка...То и екстеншъните провиснаха,и силикона се сбръчка от толкоз борене..И гаджето дето уж охрана неква и салонния управител вика уж да се разправят с нас..Ние пък казахме,че ако не ни искат парите ставаме и си тругваме..
Допихме си виното и я зарязахме да си ги брои и сортира на купчинки за N-ти път ..

Еее,мога да кажа,че след този случай съм сядала само за един таратор и пак ме обслужваха като кралица  Mr. Green

И номера с "нямам дребни" много го обичам..Или ги пращам да развалят където искат,щото са длъжни да имат,а аз ако преценя ще оставя,ама с такива селски пинизи..Тц..Отиваш викам навън и търсиш къде да развалиш..Ако не ставам и си тръгвам и те в повечето случаи гледат като отровени от гъби...Случвало се е и на други места да плащам с монети,и тогава само като им ги изсипя и с е почва''Ааа,ма не,то аз ще видя,ще разваля"..Но им казвам,че е "Късно либе за китка"да си броят дребните..Тъкмо викам,ще имате за другите клиенти..

Абе като си играл в същия цирк,няма как да не им знаеш номерата..

# 933
  • Мнения: 11 566
Колко е нормално да са оборотните пари, дребните, в един ресторант, среден клас да речем.
Какво? ме накара да се замисля с поста си. Ако днес ми седнат петима и платят със 100- левки, а заведението е крайпътно, къде да разваля пари?

# 934
  • Мнения: X
Като ти свършат оборотните дребни някой служител ще отиде и ще развали или ще звъннеш на шефа/управителя да донесе дребни.

# 935
  • Мнения: 7 006
Колко е нормално да са оборотните пари, дребните, в един ресторант, среден клас да речем.
Какво? ме накара да се замисля с поста си. Ако днес ми седнат петима и платят със 100- левки, а заведението е крайпътно, къде да разваля пари?
Сори,това е твоя грижа,не на клиента ти.
И аз съм бачкала и като сервитьор и барман и салонен..

Недейте така..Да имате оборотни пари,е ваше задължение.
Щото иначе кво..Сметка 50 лева, а ти нямаш да върнеш,че имаш само 100-тачки..

Ами щом за един сервитьор е нормално да не върне ресто,че няма дребни,то защо пък за мен да не е нормално хич да не платя,понеже няма да си получа рестото?  


Щото и тва съм го правила..Е не,че на платих,но го отрязах с една 5ица..
Ми като няма да върне, сметката ми беше 45 лева,но аз има 2Х20 и една 50 ица..
Е от 50 ицата каза,че няма  да върне..Викам кво става с рестото,той ми нямам да върна 5 лева..Ухилих се,и му викам... Я ми  дай обратно банкнотата,аз ще намеря..
Оставих му 40 лева и да се оправя..
А можех да му посоча будката за вестници и цигари точно пред входа на заведението където да го пратя да развали,ама ме ядоса с наглостта си и реших да съм още по-гадна..

Тва лани в едно от Хепитата..

# 936
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Започвам винаги със сто лева дребни,после като плащат клиенти,имам за следващите.Логиката е да мога да разваля 100 лева.Аз за себе си съм решила,че винаги трябва да имам дребни,имам колеги,които ходят да развалят чак като се наложи.По закон нямаме право да започваме с пари,затова след като направим оборот,отделяме личните.

# 937
  • Мнения: 7 006
Започвам винаги със сто лева дребни,после като плащат клиенти,имам за следващите.Логиката е да мога да разваля 100 лева.Аз за себе си съм решила,че винаги трябва да имам дребни,имам колеги,които ходят да развалят чак като се наложи.По закон нямаме право да започваме с пари,затова след като направим оборот,отделяме личните.
По кой закон?


Имате каса,имате и книга за отчет..В книгата се пише с какви пари в касата е започнал деня
Ако искаш и с 1000 лева,може да почнеш..Не знам да има лимит..

# 938
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Както и да е,данъчните написаха преди време акт на шефа точно за това нарушение.Не съм компетентна да коментирам повече.
В книгата пишем само когато излизаме в почивка-извеждане.
Коментирах,че АЗ имам винаги дребни.Лоша практика е да нямаш или да молиш клиента за дребни пари.

# 939
  • Мнения: 9 652
Разбира се, че може да се започне с пари. Дори има различни варианти - извадената сума от предния ден не е цялата, остатъка остава за следващия ден; служебно въведени пари....

# 940
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Дари П. представи си следната ситуация, качваш се в автобуса и даваш на шофьора/контрольора 10 лева, ама няма да ти върне, качва се проверка и ти пишат акт... Как реагираш в тази ситуация? Разбира се, че служитела е длъжен да има да върне.
Давам този пример, защото ми се е случвало подобно нещо, на 1-ви януари, нямам къде да разваля, няма от къде да си купя билетче, всичко затворено, шофьора ми каза "Нямам билети", качи се контрола и кой отнесе акта? Аз. Но това е друга тема, реших само набързо да споделя  Mr. Green

# 941
  • Мнения: 447
Лоша ресторантьорска практика е да се предлага гадна храна. Старата пържола и на грил, и на барбекю, и на плоча Josper все си е стара пържола. Още по-лоша ресторантьорска практика е като върнеш пържолата цяла, защото мирише на тоалетна, сервитьорката да си я отнесе тихомълком и дори да не се заинтересува защо я връщаш. Особено ако всичко гореописано се случва в ресторант с претенции.
В същия ресторант ме накараха да чакам за кафява захар докато кафето ми изстина. Поднесоха ми френски макарони, които бяха супер студени и недопечени, нищо че имат сладкарски цех към ресторанта и уж се предполага, че десертите им трябва да са на ниво.
За справка, става дума за ресторант "Асеневци" в Търново. Аз лично повече няма да стъпя там. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт