Лоши ресторантьорски практики

  • 75 840
  • 941
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Здравейте, напоследък ми се случва като се опитвам да резервирам маса за двама в едно конкретно софийско заведение, отговорът да е: "Ами нямаме места" и когато отида на място да се оказва, че места има, но се предпочитат по-големи компании. Един път пак ме убеждаваха на място, че места няма и когато се появи група от 4 човека се оказа, че маса има. Говорили сме си с други хора от квартала и те споделят същото. Става дума за ресторант от веригата Мр. Пица. Не знам в 21 век и то в София това ми се струва ненормално. Често посещавам ресторант Виктория, там не е имало проблем 2 ма души да седнем на маса за 6-ма. Отношението на споменатата пицария за мен е меко казано обидно и дискриминационно, не знам имам ли основания да се обърна към КЗП. Любопитно ми е какво мислите за подобни казуси и дали сте се сблъсквали с подобни случаи.

# 1
  • Мнения: 6 214
Тегли им една, кратка и от сърце и бягай в друга кръчма. Не си си намерила нервите на пътя, че да си ги пилееш заради тях всеки път.  #Cussing out

# 2
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Подобно отношение съм срещала в Happy, при все, че заведението бе рехаво запълнено, но не ми отказаха маса, а се опитаха да ми пробутат някаква, която не ми хареса въобще.
В Mr. Pizza ходя доста редовно, в заведението им до Попа и никога не съм имала затруднения. Ти в кое заведение ходиш?

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не знам как седят законово нещата. Но...
1. Ако ми правите добър оборот- маса и за 12 човека бих ви дала.
2. Ако ми се лигавите на порция сърчица и общо 2 бири- сори.

# 4
  • Мнения: 6 214
Не знам как седят законово нещата. Но...
1. Ако ми правите добър оборот- маса и за 12 човека бих ви дала.
2. Ако ми се лигавите на порция сърчица и общо 2 бири- сори.
Peace

# 5
  • Мнения: 10 547
От къде знаете колко мога да изям и да изпия заедно с другия човек?

По-добре да настаня двама души на маса за осмина и да ги накарам да поръчват и да се задържат в заведението, отколкото да ми висят празни масите.

Очакването да поръчвам петстепенно меню, седнала на по питие и лека храна на раздумка с приятели, ме озадача. Чаша вино и салата. Ма, само това ли?! Ми, това. Малко ли е, като сметката ми е 17 и кусур лева.

# 6
  • Мнения: 46 516
Няма как да знаят предварително какво ще поръчат  newsm78
За мен това си е точно лоша практика. Днес може да изядат една порция сърчица, утре да дойдат с компания от 10 човека, защото им е харесало.

Maraya not Carey, на твоя място ще запазя за 4-ма, ще се настаня, ще поръчам и после (като питат), ще кажа, че другите са закъсали с колата и не могат да дойдат  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 379
На Черни връх. Отиваме, сядаме, храним се, правим винаги сметка над 40 лева и си тръгваме. Заведението ми е удобно, защото е на 2 мин от вкъщи и когато нямам вечеря е идеално. С дискриминационно отношение съм се сблъсквала в петък и събота, също така на празници. Според мен за тях няма значение, че им влизаш в заведението всяка седмица, а са на принципа ден година храни. Вече не ги посещавам, въпреки, че са ми близо.
Последния път сега като се връщахме от ски в събота вечер, гладни и измръзнали искахме да седнем за 20 минути да се нахраним. Казаха няма маса и се появиха 5 човека и се оказа, че има маса. Буквално пред нас ги настаниха и когато реагирах, казаха: "Ами разбирате ли, те ще направят по-голям оборот, така ни е наредено"...Тогава ходихме и хапнахме в малкия Дон Домат, където въпреки, че заведението е малко и препълнено, ни настаниха на маса за 4-ма и ни обслужиха много добре.
Не знам кой е собственик на Мр. Пица и кой е Управител, но това за мен е ненормално. И да го правят пред теб, по телефона да си лъжат колкото искат, но не е редно подобно отношение към редовни клиенти.

# 8
  • Мнения: 10 547
А, да! И ресторант, който в менюто си има сърчица и пържени картофи, дроб по селски и пр- комунистически разядки, си чини именно клиенти за бира и дреболии.

# 9
  • Мнения: 9 991
Нямат морално право да го правят, закона не ги спира. То може 2-ма да поръчат за 50 лв.  ,а 10 да седят на по кафе и паста за 20 лв. Фейс контрол трябва да има в елитните заведения , да не се ходи с анцуг в ресторант, но тук никой не го прави. Аз ако съм ,няма да им стъпя в заведението .

# 10
  • Мнения: 379
Не се сърди човече един път направих точно така, за да им натрия носа. Но не искам да бъда като тях, а и ми е толкова обидно, че предпочитам вече да не ходя там.

# 11
  • Мнения: 46 516
Не се сърди човече един път направих точно така, за да им натрия носа. Но не искам да бъда като тях, а и ми е толкова обидно, че предпочитам вече да не ходя там.

1 път стига, просто като своеобразен протест.
Ще изгубят и други клиенти, пък може и да се усетят. Все пак на всеки ще се наложи някой път да иде в двойка, не в голяма компания...

# 12
  • Мнения: 2 478
Не ми се е случвало да ми откажат маса в непълен ресторант, но това може би зависи и от ресторанта.

# 13
  • Мнения: 18 447
Странно, там никога не сме имали проблем, нито с резервация, нито на място да отидем. А все сме 2-ма+дете. Може би не ходим точно в час пик - вечер правим резервация за 18.30-19 и до час сме се наяли и изнесли, а на обяд в почивни дни направо отиваме и се настаняваме без проблем. Последния път ни казаха по телефона, че има свободна маса само на горния етаж, а като отидохме ни настаниха на голяма маса долу.

Ако в завдедние ми откажат като на авторката, ще ме изгубят завинаги като клиент.

# 14
  • Мнения: 379
Навярно защото сте с дете. От друга двойка съм чувала, че през тях са настанили семейство с дете. От опит знам, че за петък и събота вечер е невъзможно да се вредиш, ако сте 2-ма, а по телефона те режат с: "няма места". Когато съм правила резервация за 4-ма не съм имала проблем. По празници също е абсурд там да резервираш за 2-ма.

Разбирам ресторантьорите, принципът им е икономически обоснован, но не е редно да действат така пред теб. В София, през 2014г...

Общи условия

Активация на акаунт