Лоши ресторантьорски практики

  • 75 839
  • 941
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 553
Много важно като се извика управител - нали той е разпоредил тази практика, да не би сервитьорите да са си го измислили  Laughing

Да, в "идеални условия". Но някой път се случва сервитьор, чийто бакшиш зависи от оборота, да проявява самоинициативи относно правилата Wink Не е толкова невероятно.  Peace

# 46
  • Мнения: 14 654
Много неприятно, не бих стъпила повече, ако ще на 2 крачки от нас да е, така както не стъпвам в супермаркета до нас, точно заради лошо отношение към клиентите.
Няма ли някакви тренинги при психолози, малко да ги научат тъпите глави как се работи с хора, защото масово не знаят, че клиентът се глези, а не се гледа все едно е клошар, който ти проси цигари.

# 47
  • Мнения: 6 214
а не се гледа все едно е клошар, който ти проси цигари.
Точно така си гледат на повечето места, ама и аз знам как да ги погледна и как да не си разваля кефа.  Mr. Green Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 12 374
Последният път когато намерих косъм в чинията беше преди 2 седмици, във Флай на ул Шипка.
По принцип съм фен на мястото, но този път нещо се изложиха, и нямам предвид само космърлака.

# 49
  • София
  • Мнения: 18 679
Ха, как се променят нагласите Simple Smile
Преди няколко години пуснах тема тук за косъм, намерен в храна, с идеята да направя анти-реклама на хората, които ме бяха подредили да ям косми. Нарекоха ме как ли не - глезла, твърде гнуслива, а също и ме обвиниха, че правя "драма" от нищото Laughing
Гледам, по-взискателни сме станали към обслужването. Похвално!

# 50
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ехааааа, картофи 10 лв, бира 6 лв. Банскалии по-скъпо взимат от колкото в Японския Crazy

Ако е някъде на пистата и в топ сезона е така.

Точно там е- на Бъндерица, кабинков лифт. И там пакетите не важат  Laughing
Заведенията са пълни, чак си е късмет ако си намериш местенце да чучнеш.
Всичко е написано с големи букви и цифри, което за мен поне НЕ е лоша практика /което не означава, че цените са ниски/. Всеки си преценява къде да си даде парите, в крайна сметка. Едни си протъркват екипите по пейките между пистите, други си носят сандвичи  Peace

Белинда, еволюираме  Laughing

# 51
  • Мнения: 6 876
Що за отношение... Когато работех, маси изнасяхме, за да можем да си обслужим и посрещнем всички клиенти подобаващо, камо ли, когато има места да не правим резервации...  ooooh! Наистина не смятам, че някой сервитьор е виновен, такива "гениални" нареждания идват отгоре.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 190
В Мистър Пица на Черни връх имаше едно калпаво стъпалце пред тоалетните, за което имаше поставена бележка ... от вътрешната страна на вратата Simple Smile Това приемам за опит за убийство, особено след като разбрах от управителя, че няма да го сигнализират и в другата посока, при влизане, нито пък смятат да го изкъртят и заравнят.

Лоша ресторантьорска практика е да не мият салатите. Това го разбрах от готвач.
Но още по-лоша пракитка е, че в бургаска околия за летния сезон има издадени примерно 55 здравни книжки - това е сводка от регионалните новини преди 2-3 години
Не много скоростно смъртоносна практика е да се използват безкрайно очукани съдове за готвене, обелени тефлонови тигани и пластмасови съдове за горещи  храни.
За пре-готвянето на стараната манджа в нова не коментирам.
Тикането на бульони тип глутаматово кубче и тип "вегета", предлагането на размразени манджи и то в микровълнова, та съвсем да убият и вкус и хранителна стойност...

А вие наричате "лоши ресторантьорски практики" някакво си обидно поведение.
 Simple Smile

# 53
  • Мнения: 9 653
Ето това е лоша ресторантьорска практика:

Скрит текст:

Касита, твоя ли е снимката? Гледам, че на другия ден веднага е постнато като новина в Новини.бг  Laughing

Супата в Банско удари 10 лева! (снимка)

....по-лоша пракитка е, че в бургаска околия за летния сезон има издадени примерно 55 здравни книжки....

Остави че са 55, ами и съвсем спокойно просто се закупуват за 10-20 лв без обикаляне и разправии. И фирмите за трудова медицина и ДДД фирмите ги предлагат...

п.с. всъщност няма как да са 55, защото само ние имаме 12 напълно легални.  Wink Едва ли сме 1 от 3мата легални в областта.  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 187
В Мистър Пица на Черни връх имаше едно калпаво стъпалце пред тоалетните, за което имаше поставена бележка ... от вътрешната страна на вратата Simple Smile
Laughing На два пъти щях да се убия заради него.

# 55
  • Мнения: 379
Вече табелката е от външната страна. Има напредък Laughing

# 56
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086


Лоша ресторантьорска практика е да не мият салатите. Това го разбрах от готвач.

Това не знам къде се случва. Работила съм в 5 ресторанта като помощник-готвач, в нито един не ми се е случвало да не измия салата. Нито пък на някого от колегите ми.

Но още по-лоша пракитка е, че в бургаска околия за летния сезон има издадени примерно 55 здравни книжки - това е сводка от регионалните новини преди 2-3 години

Не съм сигурна, че това е точната бройка, но и няма значение. Лятото, ако тръгнеш по морските курорти на проверка точно за здравни книжки, направо ще се втресеш, как обикновено само готвачите имат тази екстра.
Не много скоростно смъртоносна практика е да се използват безкрайно очукани съдове за готвене, обелени тефлонови тигани и пластмасови съдове за горещи  храни.

Това вече съм го виждала. Но само на едно-единствено място. Гадно е

За пре-готвянето на стараната манджа в нова не коментирам.
Тикането на бульони тип глутаматово кубче и тип "вегета", предлагането на размразени манджи и то в микровълнова, та съвсем да убият и вкус и хранителна стойност...

И това никога не се е случвало в нито едно от заведенията, в които съм работила. Явно не е масова практика, и лошото е, че от едно-две места, на които се случва, се прави обобщение за всички.

А вие наричате "лоши ресторантьорски практики" някакво си обидно поведение.
 Simple Smile


# 57
  • Мнения: 379
Понякога съм си мислила, че ми сервират недоядено от други клиенти. Така например в картофена салата съм намирала овкусено зеле.  newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 5 190
Адел, цифрата 55 си я измислих, но беше толкова невероятно малка, че няма значение.
Коментарите ти много ме радват!  bouquet

# 59
  • Мнения: 2 478
Пак ви казвам, че не избирате правилно ресторантите.
Само веднъж в един италиански ресторант във Варна ми поискаха 10% върху сметката заради резервацията ми, която била за над 10 човека. Познайте дали ги платих тези 10% и дали друг път са ми искали.
А това за летните крайбрежни ресторанти са митове и легенди, особено за здравните книжки.

Общи условия

Активация на акаунт