Въпрос относно непогасен кредит към Кредисимо.

  • 20 224
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 676
Здравейте. Обръщам се с молба към мами юристи, ако може ориентировъчно да ми кажат колко ще ми струва делото на Кредисимо към мен за непогасен остатък по кредит от 485лв? Изпратиха ми покана за пресъдебно изплащане. Помолих ги за за две вноски този и следващият месец, но не успях да внеса до 10-ти първата вноска и отговорът им е , че след като ме осъдят няма да мога да погасявам и останалите си кредити. Знам, че е трябвало да го погася , моля който иска да ме осъжда да го пропусне. Това е стар кредит като бях посъветвана от техен служител, че тъй като съм без работа да внасям всеки месец по 50-100лв. Така и направих - досега по мои сметки съм превела 1050лв, но се оказа, че всеки месец са удържали по 50лв минимум лихва. На колко ще ме осъдят 10 000лв, 100 000лв?
Благодаря Ви предварително за отговорите.   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 325
Не съм юрист и не мога да кажа със сигурност, но от наблюденията ми ( от преди доста години ) върху дела на подобни фирми ще те осъдят да платиш дължимата сума плюс съдебните такси и хонорара на адвокат, което едва ли ще е 10 000. Съвета ми е да занесеш договора при адвокат и да се консултираш, защото тук с нищо не можем да ти помогнем. Дано си пазиш вносните бележки.
 Не си и помислям да те осъждам, никои не е застрахован от подобни неприятни ситуации. Пожелавам ти нещата да се разрешат бързо и с възможно най-малко разходи за теб.

# 2
  • Мнения: 331
Прочети си договора, за да видиш каква е лихвата и неустойката - само там пише как се формира сумата, която дължиш. Доколкото знам гпр е около 300 %, което е адски много.
Със сигурност ще те осъдят за главницата по кредита, неустойки, такси и лихви. Допълнително ще ти възложат и разходите по делото - мисля, че в договорите им има и арбитражна клауза, което означава, че разходите могат да са наистина високи. В допълнение ще ти възложат и разходите за принудително изпълнение, които никак няма да са малки.

Съветът ми е да изискаш справка за задължението си - напиши една молба свободен текст и я завходи в Кредисимо с искане за справка за размера на задълженията ти. Ако ти откажат - Комисията за защита на потребителите. Справка срещу минимална сума можеш да получиш и от кредитния регистър на БНБ. След като определиш размера имаш два пътя - да договориш разсрочване при ясни правила - да не се начисляват допълнителни такси и лихви. Имай предвид обаче, че трябва да го спазваш стриктно. Или да изчакаш да те осъдят и да започнеш игра на нерви и на криеница и да изчакаш да изтече давност... ако имаш имущество или работа обаче, това не е вариант.


И да, ще те упрекна - сама си си докарала проблема - първо като си взела кредит от такава институция и второ  като не само не си плащала, а и си си позволила да не спазиш предоговорено задължение. Нека да ти е за урок, че проблемите не се решават от самосебеси, а се задълбочават.

# 3
  • Мнения: 676
Не съм юрист и не мога да кажа със сигурност, но от наблюденията ми ( от преди доста години ) върху дела на подобни фирми ще те осъдят да платиш дължимата сума плюс съдебните такси и хонорара на адвокат, което едва ли ще е 10 000. Съвета ми е да занесеш договора при адвокат и да се консултираш, защото тук с нищо не можем да ти помогнем. Дано си пазиш вносните бележки.
 Не си и помислям да те осъждам, никои не е застрахован от подобни неприятни ситуации. Пожелавам ти нещата да се разрешат бързо и с възможно най-малко разходи за теб.
Пазя си всичко, много благодаря за отговора   bouquet

# 4
  • Мнения: 676
Прочети си договора, за да видиш каква е лихвата и неустойката - само там пише как се формира сумата, която дължиш. Доколкото знам гпр е около 300 %, което е адски много.
Със сигурност ще те осъдят за главницата по кредита, неустойки, такси и лихви. Допълнително ще ти възложат и разходите по делото - мисля, че в договорите им има и арбитражна клауза, което означава, че разходите могат да са наистина високи. В допълнение ще ти възложат и разходите за принудително изпълнение, които никак няма да са малки.

Съветът ми е да изискаш справка за задължението си - напиши една молба свободен текст и я завходи в Кредисимо с искане за справка за размера на задълженията ти. Ако ти откажат - Комисията за защита на потребителите. Справка срещу минимална сума можеш да получиш и от кредитния регистър на БНБ. След като определиш размера имаш два пътя - да договориш разсрочване при ясни правила - да не се начисляват допълнителни такси и лихви. Имай предвид обаче, че трябва да го спазваш стриктно. Или да изчакаш да те осъдят и да започнеш игра на нерви и на криеница и да изчакаш да изтече давност... ако имаш имущество или работа обаче, това не е вариант.


И да, ще те упрекна - сама си си докарала проблема - първо като си взела кредит от такава институция и второ  като не само не си плащала, а и си си позволила да не спазиш предоговорено задължение. Нека да ти е за урок, че проблемите не се решават от самосебеси, а се задълбочават.

Да не работиш в Кредисимо Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 35 097
Дава ти адекватни решения по въпроса и е редно да кажеш благодаря!
И на Марс да работи, това ще ти погаси ли просроченият кредит?!

# 6
  • Мнения: 676
Прочети си договора, за да видиш каква е лихвата и неустойката - само там пише как се формира сумата, която дължиш. Доколкото знам гпр е около 300 %, което е адски много.
Със сигурност ще те осъдят за главницата по кредита, неустойки, такси и лихви. Допълнително ще ти възложат и разходите по делото - мисля, че в договорите им има и арбитражна клауза, което означава, че разходите могат да са наистина високи. В допълнение ще ти възложат и разходите за принудително изпълнение, които никак няма да са малки.

Съветът ми е да изискаш справка за задължението си - напиши една молба свободен текст и я завходи в Кредисимо с искане за справка за размера на задълженията ти. Ако ти откажат - Комисията за защита на потребителите. Справка срещу минимална сума можеш да получиш и от кредитния регистър на БНБ. След като определиш размера имаш два пътя - да договориш разсрочване при ясни правила - да не се начисляват допълнителни такси и лихви. Имай предвид обаче, че трябва да го спазваш стриктно. Или да изчакаш да те осъдят и да започнеш игра на нерви и на криеница и да изчакаш да изтече давност... ако имаш имущество или работа обаче, това не е вариант.


И да, ще те упрекна - сама си си докарала проблема - първо като си взела кредит от такава институция и второ  като не само не си плащала, а и си си позволила да не спазиш предоговорено задължение. Нека да ти е за урок, че проблемите не се решават от самосебеси, а се задълбочават.

Съветът е добър ще го направя, но не мисля, че ще ме чакат повече. Конкретни бяха. Имущество нямам, но ако имах - за 485лв. дали ще ми го вземат с техните лихви... Риторичния ми въпрос беше защото си добре запозната с Кредисимо  Peace От кредитния регистър ми казаха, че е цялата сума от 1000лв и е отчетена като загуба, ако мога така да се изразя.
Благодаря, но го правя не защото  Ms.Gorgeous иска.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 097
Не, аз нищо не искам. Подканих те да демонстрираш възпитание.

Ако имаш възможност, вземи личен заем и върни сумата. Ще спестиш нерви най-вече на себе си, защото когато преминат към колекторските фирми, барабар със заведен иск -положението ще се стъжни достатъчно.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 245
Описаното от atenan е обичайната практика, не е нужно да работи в Кредисимо. Peace

# 9
  • Мнения: 676
Не, аз нищо не искам. Подканих те да демонстрираш възпитание.

Ако имаш възможност, вземи личен заем и върни сумата. Ще спестиш нерви най-вече на себе си, защото когато преминат към колекторските фирми, барабар със заведен иск -положението ще се стъжни достатъчно.

Ако имах възможност да взема от някого щях да го направя, но около мен хората не са добре финансово. Мен са ме питали дори за заеми, но как да дам след като и аз съм ... Затова съм опирала до такива институции.   Peace

 Ironic, това е ново за мен и ми звучи много точно описано. Затова се замислих  Peace


# 10
  • София
  • Мнения: 35 097
Изобщо някакъв личен план за погасяване имаш ли? Или ще чакаш......и аз не знам какво...

# 11
  • Мнения: 676
Изобщо някакъв личен план за погасяване имаш ли? Или ще чакаш......и аз не знам какво...

Погасителния план не е актуален отдавна. Следвала съм разговори по телефон от техни служители, но сега разбирам, че съм сгрешила. Ще видя утрешния ден дали ще съм с правилните действия.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 097
Изобщо някакъв личен план за погасяване имаш ли? Или ще чакаш......и аз не знам какво...

Погасителния план не е актуален отдавна. Следвала съм разговори по телефон от техни служители, но сега разбирам, че съм сгрешила. Ще видя утрешния ден дали ще съм с правилните действия.
За личен план те питах. Как мислиш да погасиш задължението или изобщо не мислиш....

# 13
  • Мнения: 676
Изобщо някакъв личен план за погасяване имаш ли? Или ще чакаш......и аз не знам какво...

Погасителния план не е актуален отдавна. Следвала съм разговори по телефон от техни служители, но сега разбирам, че съм сгрешила. Ще видя утрешния ден дали ще съм с правилните действия.
За личен план те питах. Как мислиш да погасиш задължението или изобщо не мислиш....
Е как да не мисля, не съм спирала да търся, но с такива условия - без работа и без приятели с възможности ресурсите са ми ограничени. Ако не намеря утре пари отивам при лихвари, но и там май няма да стане, защото няма какво да заложа. Утре ще е още един дълъг ден.

# 14
  • Мнения: 50
Доколкото прочетох поканата е за ПРЕДСЪДЕБНО плащане.Следователно ти е изпратена от агенция за събиране на вземания,която на този етап цели само да събере задължението. написали са ти какви могат да бъдат евентуалните негативи ако стигне до съдебно събиране. Съветвам те да платиш на 2-3 пъти и да си  вземеш документ за липса на задължения от Кредисимо. Но място за притеснение няма,защото дългът не е съдебен. Дано намериш вариант за скорошно погасяване,а между другото се обади на посочения телефон и питай колко точно е дължимия остатък към момента.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт