Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 7

  • 102 493
  • 784
  •   1
Отговори
# 660
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 916
Аз четох доста хубави мнения за този препарат, но все още не смея да си купя, тъй като плочките в банята ни са тъмнокафяви. Вече имам няколко петна от проба на други препарати и малко се притеснявам да пробвам и този. Гледах даже, че е на промо цена в Била - 2,99 лв.

# 661
  • Мнения: 486
Не ми е правило проблем, нашите плочки са светлозелени. Напръсквам, разтърквам с такава четка http://www.mira-n.net/images/plastmasi/titiz/331.png да се разнесе, през това време си мия умивалника на мивката с циф и после с душ батерията измивам препарата от стените и пода Simple Smile Малко мързеливо я карам Grinning

# 662
  • Мнения: 5 160
Напоследък не намирам това Fairy
http://www.wilko.com/multi-purpose-cleaners/fairy-power-spray-375ml/invt/0206463
Някой да го ползва и да знае дали пък не са го променили?

# 663
  • София
  • Мнения: 12 054
Има едни кухненски мокри кърпи в Лидл, чистят добре и смесители.

# 664
  • Мнения: 2 545
Да попитам нещо и аз:

С какво мога по-ефикасно да почистя обикновени бели фаянсови плочки, които доста са се позахабили? Повъхностният им слой е без блясък, с наслоявания. Ясно ми е, че не могат да станат като нови, но все пак  Grinning

И още нещо - с какъв препарат може да се почисти най-добре обикновена мозайка (в банята)? В смисъл да не оставя бели петна, а да освежи цвета.

# 665
  • Мнения: 5 209
В кухнята ли са тези плочки, или в банята? Уточнявайте ги тези неща, защото замърсяванията са различни.
За мозайката: от моя опит - с нещо. Ужасна настилка: и капка вода оставя трайно петно. Евентуално с кислол, но трябва да се дайства много внимателно, иначе я поврежда.

# 666
  • Мнения: 50
Момичета, най-добрия препарат за керамични плотове, който някога съм използвала -> Glanos
Това е препарат за  фурна?

Здравей, и аз съм си го поръчвала този препарат. Той е както за плота, така и вътре за фурната. Просто няма аналог. Много съм доволна.

# 667
  • Мнения: 30 162
Аз четох доста хубави мнения за този препарат, но все още не смея да си купя, тъй като плочките в банята ни са тъмнокафяви. Вече имам няколко петна от проба на други препарати и малко се притеснявам да пробвам и този. Гледах даже, че е на промо цена в Била - 2,99 лв.

Какъв препарат ползваш за тъмнокафявите плочки, че и ние сложихме такива в банята. Засега ти търкам с една "магическа" гъба, ако ги знаете /от немските магазини се купуват/, но е голяма хамалогия. Евентуално си мисля, че ще става и с Cif, но пак си трябва търкане.... Confused

За старите плочки - в бяло и зелено, ползвах Саво. Малко мирише на хлор, но пък всички замърсявания падат без търкане.  Peace

# 668
  • Варна
  • Мнения: 1 560
И аз си търся "магически" препарат за баня-без търкане и без много миризма,ако може  babydust7
П.П Може да е и избелващ  Laughing

# 669
  • Мнения: 30 162
И аз си търся "магически" препарат за баня-без търкане и без много миризма,ако може  babydust7
П.П Може да е и избелващ  Laughing

....тези гъби наистина се казват "магически"  Grinning Търкаш без препарат и наистина чистят, ама търкането си остава, макар и без препарат.

# 670
  • Мнения: 354
И аз си търся "магически" препарат за баня-без търкане и без много миризма,ако може  babydust7
П.П Може да е и избелващ  Laughing

....тези гъби наистина се казват "магически"  Grinning Търкаш без препарат и наистина чистят, ама търкането си остава, макар и без препарат.
Наистина ли чистят и понатрупан котлен камък? Някак си не си го представям  newsm78

# 671
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Natali_ плочките не са ми проблем,а фугите или по-скоро тези по-ъглите понеже са вдлъбнати и трудно ги достигам/чистя.Мачическата гъба ми се струва,че няма да е ОК за тази цел.
Този е на промоция в КФ,дали е хубав?

# 672
  • Мнения: 30 162
Какво да ви кажа за тез магически гъби....според мен чистят. Не знам дали за натрупан котлен камък ще свършат работа /по-скоро не/, но например мивката, крановете, плочките се измиват идеално, но си е хамалогия, особено за плочките.... Докато не пробвате, няма как да разберете дали ще ви харесат.

# 673
  • Мнения: 481
За баня от половин година ползвам ето това Сано : https://www.google.bg/search?q=%D0%A1%D0%B0%D0%BD%D0%BE+%D0%B0%D … =1366&bih=639. Напръсквам, оставям около 5 мин., малко потърквам и изплаквам. Невероятен е, препоръчала съм го поне на 10 човека и всички са много доволни. Иазчисти ми и варовика по батериите, и белите петна по пода.
Тракийка, определено можеш да почакаш докато се роди бебето, освен ако банята не е с добра вентилация.

# 674
  • Мнения: 354
За баня от половин година ползвам ето това Сано : https://www.google.bg/search?q=%D0%A1%D0%B0%D0%BD%D0%BE+%D0%B0%D … =1366&bih=639. Напръсквам, оставям около 5 мин., малко потърквам и изплаквам. Невероятен е, препоръчала съм го поне на 10 човека и всички са много доволни. Иазчисти ми и варовика по батериите, и белите петна по пода.
Тракийка, определено можеш да почакаш докато се роди бебето, освен ако банята не е с добра вентилация.
Как да почакам Sad Не мога да чакам. Като започна да чистя нещо и искам да се изчисти идеално! Не го оставям намира, докато не го излъскам... може да е нещо с гнезденето  Laughing
За този твоя препарат ще почакам, да, но междувременно ми трябва нещо ефикасно... пък не давам на друг да ми чисти банята, не я чистят както искам аз  Naughty
Както и да е Simple Smile Благодаря ви за предложенията, много! Ще ги пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт