Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 7

  • 102 270
  • 784
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 19 525
И аз много харесвам препарата за чистачки на кола за прозорците в къщи, супер икономичен ми е и става бързо и лесно. Но на едно място бях прочела, че е канцерогенен - някой дали може да каженещо по въпроса? Нямам ясен спомен къде го прочетох, но се притесних нещо да го ползвам тази година.

# 766
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Аз пък друго се присетих  Party
В препарата за чистачки има спирт Simple Smile и точно той кара водата да се изпарява по друг начин, т.е. по-лесно.

# 767
  • София
  • Мнения: 3 328
Във Фрош за стъкла също има спирт. По тази причина ползвам основно него при почистване на прозорци и огледала.

# 768
  • Мнения: 69 162
Е то в повечето сигурно има спирт - иначе само гОла вода остава Laughing

Последно на Clin четох, че съдържа алкохол..

# 769
  • Мнения: 19 525
То се оказва, че е важно и какъв точно е алкохолът - етанол или метанол. И да, течността за чистачки е вредна - поне тази, която е от български производители и съдържа вреден алкохол. Вижте тук http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=3153 Много е старо това което намерих, но сметнах за необходимо да споделя. Да си имате едно наум. Аз специално няма да ползвам течност за чистачки  в къщи повече

# 770
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
Аз пък си чистя стъклата, стъклената мивка и огледалата със спрей W5 от Лидл. Другата седмица ще го има. По принцип не е в постоянния асортимент. Излиза на пяна и мирише на амоняк. Чисти се много лесно.

# 771
  • Мнения: 383
Аз пък си чистя стъклата, стъклената мивка и огледалата със спрей W5 от Лидл. Другата седмица ще го има. По принцип не е в постоянния асортимент. Излиза на пяна и мирише на амоняк. Чисти се много лесно.
Би ли показала как изглежда (ако го намериш като картинка)? Аз си купих от някаква акция спрей W5 за душ кабини, но не съм доволна - не премахва наслояванията от пяна Tired Може би за незамърсено стъкло става, но на мен ми трябва нещо по-силно.
Скрит текст:
Ох, вече се заринах с препарати за банята и от нищо не съм доволна. Последно си купих Medix Razor - става, но пак си трябва търкане и за стъклото на душ зоната не е добър вариант, защото замазва. Силните препарати против сапунени отлагания и мухъл пък съдържат избелващи съставки и ми избелват фугите (розови и сиви). Никой ли производител не се сеща, че не всички бани са бели с бели фуги?!

# 772
  • Русе
  • Мнения: 7 081
Аз си купих от някаква акция спрей W5 за душ кабини, но не съм доволна - не премахва наслояванията от пяна Tired Може би за незамърсено стъкло става, но на мен ми трябва нещо по-силно.
И аз не съм доволна от него Naughty

Пробвала ли си с този
Скрит текст:

От години ползвам само него, върши идеална работа и за варовик и за сапунени отлагания.

А това лято открих, че оцета ми върши абсолютно същата работа и от месеци не съм ползвала препарат за баня.

# 773
  • Мнения: 20 221
Прозорците ги чистя с това, страшно съм доволна.
Скрит текст:

Момичета, какъв препарат за фугите в банята ще ми препоръчате? Преди 3 месеца сменихме плочките, и вече се появиха някакви оранжеви оцветявания по фугите Tired

# 774
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
Аз пък си чистя стъклата, стъклената мивка и огледалата със спрей W5 от Лидл. Другата седмица ще го има. По принцип не е в постоянния асортимент. Излиза на пяна и мирише на амоняк. Чисти се много лесно.
Би ли показала как изглежда (ако го намериш като картинка)? Аз си купих от някаква акция спрей W5 за душ кабини, но не съм доволна - не премахва наслояванията от пяна Tired Може би за незамърсено стъкло става, но на мен ми трябва нещо по-силно.
Скрит текст:
Ох, вече се заринах с препарати за банята и от нищо не съм доволна. Последно си купих Medix Razor - става, но пак си трябва търкане и за стъклото на душ зоната не е добър вариант, защото замазва. Силните препарати против сапунени отлагания и мухъл пък съдържат избелващи съставки и ми избелват фугите (розови и сиви). Никой ли производител не се сеща, че не всички бани са бели с бели фуги?!
http://www.lidl.bg/bg/513.htm?id=387 Пяна за почистване 3,49 лв. на флакона със стъклена маса. Ама като гледам има и препарат против варовик, който не съм ползвала. Струва ми се, че от препаратите W5 май има доста хубави неща.

# 775
  • Мнения: 5 209
Прозорците ги чистя с това, страшно съм доволна.
Скрит текст:
Аз си взех зеления вариант, но ми замазва прозорците - все остават следи. Върху малки повърхности като огледала обаче е добре. Дали не изсъхва прекалено бързо преди да успея да излъскам с хартията?

http://www.lidl.bg/bg/513.htm?id=387 Пяна за почистване 3,49 лв. на флакона със стъклена маса.
Е, това е голям боклук. Наскоро изхвърлих почти пълен флакон (оставих го до казаните и някой го прибра). Най-лошият препарат за прозорци и стъкло, който съм ползвала - хем не изчиства нищо, хем оставя ужасни следи. Излиза на пяна, която се превръща в някаква течност, която се стича и няма попиване, докато при другите препарати като забършеш с хартията, моментално се изпаряват и излъскват.

# 776
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
Интересно, при мен не се стича нищо, просто излиза пяна, която почиствам с памучен парцал, който естествено трябва да е сух. Откакто го открих друг препарат за стъкла не ползвам.

# 777
  • Мнения: 5 209
Не знам при теб как е, но на мен изобщо не ми хареса. За мен този продукт е мъчение да се използва.
Аз не използвам памучен парцал, защото оставя власинки, а домакинска хартия.
За стъкло най съм доволна от Clin и Cif. Sano не е лош, но трябва да си применя метода за миене на стъкла, евентуално да почиствам по-малка площ наведнъж.

В дадения линк досами пяната за стъкла име една пяна за баня за 3,49 лв. Изключително съм доволна от нея, много е добра. От нея вече ще се запася.

# 778
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
Гес, ще я видя и тази пяна за баня, но наистина откакто си ползвам тази пяна за стъкла вече не ми е мъка да чистя прозорци.

# 779
  • Мнения: 7 161
Доста често се коментира почистването на банята и борбата с мухъла в нея. Попаднах на тази статия, може съветът да е полезен за някой.
http://saveti.framar.bg/%D0%B8%D0%B7%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0% … D1%80%D0%B0%D1%82

Общи условия

Активация на акаунт