Застраховка самолетен билет САЩ

  • 919
  • 8
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 2 166
Моля за съдействие. Приятел заминава за САЩ на бригада. Като изберем самолетен билет в еsky към цената се брибава цена на застраховка около 260$, която е с доста обширни клаузи.
Може ли някой да ми каже добре ли е (трябва ли) да има такава застараховка, при положение че от фирмата посредник трябва да му осигурят здравна засктраховка за пребиваването му там.
И ако се анулира полета - авиокомпанията не е ли длъжна да му върне парите или да го пренасоче за друг полет или ако му загубят багажа, не носят ли отговорност за това и не трябва ли да му покрият разходите.
Благодаря за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 157
Според договора с агенцията с която заминава, няма ли клауза, че се задължава да купи самолетния билет през тях? Малко са агенциите, пращащи студенти на бригада, които дават сам да си закупиш билет. А през esky позволява ли да закупиш самолетния билет без тази застраховка? 260$ са си доста отгоре. Застраховката по пребиваването мисля няма нищо общо с тази, по време на полет. До Бостън и обратно билетите са около 700 евро, ако билета, който сте намерили е много под тази цена, вероятно има някаква "уловка".

# 2
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Естествено, че не е нормално.

Първо билетите през еsky се оскъпяват много от високите такси, които слагат за закупуване чрез тях.

Погледнете сайта на съответната компания с която ще лети, или през skyscanner.

Застраховките никога не са задължителни, трябва да има начин за ''добави'' или ''не, благодаря''.

За анулацията, от коя страна става въпрос, на компанията или на пътника?
Ако компанията ти анулира полет ти предлага няколко варианта, друг полет с нея, качване на самолет на друга компания и т.н., това си го пише в Общите условия за превоз на който и да е превозвач.

От страна на пътника - зависи какъв билет е купил, дали е not refundable или не.

За багажа, също е обяснено в Общите условия.

Допълнителна застраховка в зависимост от нуждите човек винаги може да си направи.

Разгледайте какво предлагат различните застрахователни компании.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 166
Там е проблема, задължава ги, но дават някакви извънземни цени, които са в пъти над реалните, в esky например, и затова проучваме, за да се "разправяме" с агенцията. Иначе в договора има опция за закупуване на билета отделно с неустойка от 250лв. депозит, който вече е платен, но в случай дори с тази неустойка излиза по-евтино. Да, позволява да си купиш билет без тази застраховка и да цената само на билета е около 750$ в двете посоки без нея.

благодаря regina di cuori , това е целта да проучим възможностите. Затова поисках съвет от по-запознати.  Peace

# 4
  • Milano
  • Мнения: 3 705
ПП. пропуснала съм предходният пост, мислех си че човека може сам да си купи билета.

За сведение, пробвах да видя колко ще ми излезе билета, който закупих за САЩ през esky....начислиха ми такси ок. 300 евро отгоре (за 3ма)...тея са луди.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 166
 нали  Twisted Evil
Проверих през България ер до Сан Франциско - излезе 1750лв. На отиване с едно прекачване в рим, на връщане с две. Мисля че е добре, какво ще кажете?
Мен основно ме интересува нормалната цена колко е за да знам какви условия да изисквам.

# 6
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Незнам за кой период говориш, но на мен ми се струва отлично.
На мен Милано-Чикаго ми излиза толкова през август.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 166
за май-септември. значи спиред теб е добра - значи гоовря за такава цена.
сега проверих на france air - тези ме убиха 454 евро в девете посоки - това може ли да е вярно?

http://www.airfrance.com/cgi-bin/AF/BG/en/local/process/standard … ndFlightAction.do

п.п. моя грешка - имало отделно такси 394 и пак е толкова

Последна редакция: чт, 13 мар 2014, 13:59 от elan

# 8
  • Мнения: 6 031
elan, попитай в този форум, където пишат много пътуващи хора:
http://magelanci.com/forum/12-търся-самолетен-билет/

Мисля, че добри цени(глобално) за САЩ съм срещала напоследък с Турците и с Алиталия.

Общи условия

Активация на акаунт