Детски ясли - няма места?!?!?

  • 1 697
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И понеже проблемът е изключително сериозен, аз на майтап на истина съм решила, след като завърша второто си образование започнато от самото начало, - тоест ще ми се съберат 9 години студенство - дано до 2 год приключа, та, съм решила да отворя Детска градина. Това е страхотен бизнес, има невероятна ниша, особено ако е на разумни цени,а не космически както в доста случаи.....
За съжаление само, Детската градина ще е в Центъра на гадната столица, но...... Crazyтова е положението.
Списъци още не правя Mr. Green - шегувам се.....

Но аз серизоно съм се замислила по този въпрос, ще става все по-сложно, а и поне да се оправдая ученето Mr. Green



съветвам те да започнеш от яслената възраст Wink

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Но аз серизоно съм се замислила по този въпрос, ще става все по-сложно, а и поне да се оправдая ученето Mr. Green
съветвам те да започнеш от яслената възраст Wink

нали? Thinking
яслена възраст ще е доста трудно, знам ли newsm78

не, ама ако помислиш, това наистина е ниша....
хайде да не е точно детска градина, но например Частно студио, с не много деца......по-разумни цени, задължително френски обаче.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
от опит ще ти кажа,както и се оказва всъщност-по-трудно с намират места в ясла отколкото в градина.Майките взеха по-рано да се връщат на работа и оттам и нуждата от ясли.
та ,от опит-няма да ти е лесно,най-вече с персонала.Да,голяма грижа е ,но нишата е факт!!!!!!!Отговорно е да гледаш чужди,малки деца,особено на претенциозни родители Wink

Желая ти успех и искренно те съветвам да е ясла...............По натам нещата ще тръгнат сами  Hug

# 18
  • софия
  • Мнения: 757
Излиза, че се спряга масова истерия с градините и яслите.
Пратих мъжа ми един ден миналата седмица в 3 детски градини, да записва Гери за догодина септември месец и директорките са му казали, че е луд, защото много рано я записвал. Даже ведната градина, специално заради нея, отворили тетрадка с нейния набор. И номер 1 са я записали.
Отидох в Ябълкова градина в Люлин 1 и ми викат- Абе, вие полудяхте, бе хора! какво става?!

Та тъй... не знам, защо става такава истерия за тези градини и от какъв зор имат право да се записват кърмачета още!? Градината срещу нас е казала - 2004-ти набор започваме да го записваме през януари месец 2007 г. и край! Нищо не можеш да кажеш повече... имат си правилник. А тези, дето си записват децата, които сега са на няколко месеца, за да им се пази място... са ненормални. Но още по ненормални са директорките, които приемат молбите им от сега още.
Не виждам нищо ненормално в това да го запиша толкова рано...единствената цел е да се приеме...Но както писах по-горе няма да ни огрее..и аз съм в Люлин...

# 19
  • Мнения: 1 983
такаааа, значи, живеем в квартал, в който има доста ново строителство, в съседните квартали също е така, записах Вики в ясла в съседния квартал още миналата година, юни месец, от 1 март тръгваме, а когато я записвах имаше места и септември

# 20
  • Мнения: 331
Цитат
съветвам те да започнеш от яслената възраст Wink
Цитат
нали? Thinking
яслена възраст ще е доста трудно, знам ли newsm78
не, ама ако помислиш, това наистина е ниша....
хайде да не е точно детска градина, но например Частно студио, с не много деца......по-разумни цени, задължително френски обаче.
Цитат
лио, моята бейбиситърка, която познавам от 5 години, в момента работи в една частна градина /няма да й казвам името/. децата са от 1г.4мес. до към 5г. Нема ясла, нема градина... експлоатация на персонала ПЪЛНА. на "шефката" й е първа годна. даже още няма диплома, ама, нали, да си изплати обучението. хич не й излизлаи сметките... хем сградата си е нейна... затва да намалим работното време  съответно - заплатите. следобед НЯМА педагог, защото мноооо скъпо да плащаш две заплати. сутрин е мойта мацка на работа, а следобед - леля и "шефката" ако успее... все не й излизат сметките, все няма пари, кредити била взимала, не можела да плаща... ей такива работи.
накрая, жената, дето се грижи на 10-15 деца 5 часА И ПОЛОВИНА изкарва при мене за ДВЕ деца повече пари за същото време. пък не съм и такъв церебер..
така че... успех!!!  bouquet  bouquet  ПЕРСОНАЛ и КИНТИ. това ти трябва за новото начинание. и да не ми кажеш, че за близнаци ще ми направиш 10% дискаунт за ЕДНАТА такса от 200 евра.... щото ше те отсвира... ще си взема 3 бейбиситърки вкъщи за тия пари... пък нека са Асоциални после. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 3 356
Преди една седмица отдидох да подам молба за ясла.
Въпросът на директорката беше-кога искам-юли (почива се август)или септември.Места имаше.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Преди една седмица отдидох да подам молба за ясла.
Въпросът на директорката беше-кога искам-юли (почива се август)или септември.Места имаше.

къде в Изток точно newsm78Аз съм в Гео Милев и в случай,че закъсам Sadда я имам в предвид Praynig

# 23
  • Мнения: 205
от доста време чета за този проблем и аз реших да ида по-рано да запиша сина ми ,е записах го и няма проблем ама си мислех че всички ако реагират като мен може и да се създаде изкуствено Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 410
При нас съвсем не е изкуствено. Има две ясли. В едната има само една  група от 22 деца, а другата още не е отворена, но предполагам положението няма да е много по-различно.
За да тръгне детето на ясла е трябвало да го запиша началото на юни миналата година, т.е. преди да се роди.  От тогава били заети местата. #Crazy

# 25
Аз съм от Шумен и нямах проблем със записването на ясла. На 17.02 записах сина си и веднага ми одобриха молбата. На 17 април тръгваме живот и здраве.

# 26
  • Мнения: 175
А пък аз да ви разкажа с нас какво се случи.Ние сме от Пловдив от Кючука и миналата година записах сина си август месец в ясла 12 и октомври в ясла14 за април месец тази година. В 14 ни искаха молба а в 12 просто ни записаха в една тетрадка с доста имена преди нас.И в двете казаха да проверим началото на март за да ни кажат със сигурност от кога ще почнем.И преди 2 дни решихме да попитаме как вървят нещата в ясла12 ей така за информация ще има ли свободни места в началото на месец април и се оказа че нашият син въобще го няма записан.Просто има нова директорка и нови условия -записвания само с молба.Добре но на нас и другите като нас кой ще каже, ние си мислим че децата ни си чакат реда и сме спокоини.А сега за две места да не ви казвам колко дечица чакат,а и колко ли ощеродители  не са разбрали за тези промени и чакат да доиде уречения ден да пуснат детето си на ясла.Така че понякога и по ранното записване не е гаранция че детето ще бъде прието.Затова сега ни трябва голяма доза късмет за да почнем април месец в ясла 12 дори ми се струва невъзможно.

# 27
  • Мнения: 3 356
Преди една седмица отдидох да подам молба за ясла.
Въпросът на директорката беше-кога искам-юли (почива се август)или септември.Места имаше.

къде в Изток точно newsm78Аз съм в Гео Милев и в случай,че закъсам Sadда я имам в предвид Praynig
Слънчево Зайче  bouquet
До  техникума по Електроника.Мисля че ул. е Тодор Стоянов newsm78

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 17:08 от izabela

# 28
  • Мнения: 834
Изобщо не е изкуствен проблема или истерия някаква. Не мисля и че съм ненормална  Rolling Eyes
Това положение е реално в двете ОДЗ в Зона Б-5. Молба съм подала юли 2005г с огромната надежда да ми вземат детето сега през април или май. Обаче като си видях вх. номер 121 и се отчаях на мига. Преди 2 седм. ходих пак да се информирам, обаче положението е същото. Да не говорим, че са по 30 деца в група. Незнам как 2 лелки успяват да нахранят най - малките едновременно без да изстине храната, да ги обличат и събличат и т.н.  newsm78  Започвам да се замислям дали да причиня това на моето дете и да се върна на работа или да си ядем боб, леща, зеле и картофи (като ги редуваме през ден) и да си я гледам още 1год. с мизерното майчинство? А и дали ще има светлинка в проблема след година?
А тя толкова обича да си играе с деца!

# 29
  • Мнения: 384
В момента и на мен това ми е болна тема.Искам да дам Надина на ясла догодина пролетта-тогава ми е най-удобно.Отидох да я запиша миналия месец в яслата ''Братя Грим'' на Щтросмайер.Там сестрата съвсем любезно ми съобщи,че нямам шанс,че списъкът вече е готов,че дори и някое дете да отпадне има много други преди нас,че трябвало да я запиша още като съм родила за да се класираме.Обяснявам й,че ние не искаме да ходиме септември,а април догодина,но тя ми обясни,че дори да искам да я дам пролетта първо трябвало да се е класирала есентта.Много неща съм чувала за тази ясла,но общо взето ми харесва и ми е близо.Ако някоя мама има информация за нея да пише,моля!

Общи условия

Активация на акаунт