Коректни таксита в София

  • 13 419
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 873
Може ли да ми препоръчате коректна фирма за таксита в София и да напишете номер, ако може. Утре моя позната се връща от чужбина и трябва да стигне от летището до Централна гара. Малко се притесняваме да не и вземат много пари и да я излъжат, понеже миналата година като ги гледах повечето шофьори по гари и спирки само чакат някого, който /скоро/ не се е сблъсквал с родната действителност. Ще съм ви благодарна.  Hug

# 1
  • софия
  • Мнения: 2 542
 Аз винаги си поръчвам 21-21 чрез диспечер .Не съм имала проблем. Нямам поглед върху останалите фирми. Тел. 029732121

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   02 / 91119 - Yellow Taxi - винаги тях ползвам.  Peace Бързи са, ако ги повикаш на адрес, колите са просторни и винаги ухаещи на чисто и приятно, шофьорите са нормални хора, което май вече си е рядкост сред таксиджийте.  Crazy

# 3
  • Мнения: 1 253
2121 (ОК Такси с тел 973 2121) имат договор с летището.
Други коли там изобщо няма, полицаите ги гонят ако се появят.
Напоследък купиха ванове с големи багажници, така че са удобни за багаж и коректни.
(Друг е въпросът, че тези ванове за града без багаж са неудобни, понеже на задната седалка много друса.)
Не е нужно да вика такси, на летището има купища от тях. Аз поне не съм попадала на мошеник през последните години.

# 4
  • Мнения: 6 873
Благодаря ви.

# 5
  • Мнения: 3 942
Във всички фирми може да се намери някой, който лъже в цената. Важно е като се качва да провери тарифата на км - мисля, че сега е около 0,80 ст, (поправете ме, ако не е така), а не да са сложили 2-3 лева на км. и да се чудим какво се случва с брояча.

Другото, което може да направи е да пита шофьорът, при който се качва, колко ще ѝ излезе от Летището до където тя иска. Те много добре си знаят разстоянията и няма как да не ѝ каже поне приблизителна цена.

За компания - аз препоръчвам "ОК".

# 6
  • Мнения: 1 520
И аз препоръчвам фирма ОК Супертранс.
Много бързи и точни, колата пристига за по-малко от 5 минути пред дома ти, при поръчване на такси по телефона, независимо къде живееш.

П.П. Разбирам защо на летището нямат достъп други таксиметрови коли, освен на фирма ОК.
Хубаво би било не само там, но и пред всички болници и най-вече Пирогов, да не се допускат всякакви събрани от кол и въже таксиджии, а само коли на фирми, утвърдили се във времето с коректно и добросъвестно обслужване на клиента.

Последна редакция: пн, 17 мар 2014, 09:52 от krem-karamel

# 7
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Като дълго работила в сферата на таксиметровите услуги, никога не използвам ОК супертранс. Лошото е, че от летището на друго не можеш да се качиш.

# 8
  • Мнения: 7 006
Именно Окей бяха поискали онзи ден 30 лева от летището до Х.Димитър,при условие,че курса излиза максимум,ама някъв много ,много макс -10 кинта,обикновенно към 7-8 лв е.
Ама на..обявили 30:)

# 9
  • Мнения: X
 Не съм доволна от обслужването на фирма ОК супертранс! Пътувам често от и до летище София, живея близо до летището, но до дома ми няма градски транспорт и съм принудена да ползвам такси. От летището до нас излиза около 5 лева, съответно винаги шофьорите се мусят, пуфтят, мърморят, псуват и т.н. като им кажа до къде искам да ме закарат. Наясно съм, че предпочитат да карат чужденци до Боровец, или ако са българи да е поне до Божурище или Обеля, но сори. И хората от близките до летището квартали имат нужда  и имат право на превоз.

 Ако попадна на намусен шофьор изобщо не се разправям, а си поръчвам по телефона такси на друга фирма да дойде да ме вземе от летището.

# 10
  • Мнения: 2 808
Колите на въпросната компания са под всякаква критика. Всички са на доизживяване ... мръсни, стари, неподдържани. Все още ги ползвам, но само когато се налага.

# 11
  • Мнения: 1 520
Именно Окей бяха поискали онзи ден 30 лева от летището до Х.Димитър,при условие,че курса излиза максимум,ама някъв много,много макс -10 кинта,обикновенно към 7-8 лв е.
Ама на..обявили 30:)
Сигурна ли си, че са били ОКей, а не други, които ги имитират? Примерно СК Стил Транс или подобни?

# 12
  • Мнения: 6 550
Окей са станали отвратителни. Не ги ползвам вече - мръсни коли, в които шофьорите пушат, а самите водачи са с фасони все едно аз ще ги возя срещу заплащане, а не те - мен.

# 13
  • Мнения: 1 086
доволна съм от йелоу. мъжът ми е чужденец и эа мен това е критерият:))(( никога не са го прецаквали пътуваме с тях почти ежедневно . имат и много висок подбор и служителите им са интелигентни хора

# 14
  • Мнения: 2 085
91263 , от 5 години ги ползвам чрез мобилното приложение, работи перфектно! Имаш избор за тип автомобил, можеш да следиш маршрута...

Общи условия

Активация на акаунт