С трепет чакаме я пролетта ... тук е вече Септемврийки, стягайте децата за игра!

  • 64 620
  • 731
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 224
Здравейте, момичета! Честито Възкресение на всички.
Танева , според мен е нормално да са супер непостоянни сега с гърнето. Веднъж ще каже, после ще се скатае... Брат ми като малък на 2 годинки, ходеше в спшалнята на баба ми, скриваше се зад вратата и си вършеше голямата работа там със смъкнати гащи, никога в гърнето  Mr. Green Колко бой изяде  Mr. Green
А пък за спането... Али без чувал не може да заспи  Mr. Green Явно като не й го сложа, не знае, че е време за сън  Mr. Green
Ева , Али не живее в двуезична среда, но постоянно е пуснато Бейби ТВ и вече брои до 3 на английски  Mr. Green  А по принцип съм казвала, че ми е от глупавичките  Mr. Green Браво на Емма и все така да се развива  Heart Eyes Радва ме как съчетава английската и българската дума в едно  Grinning
Али пак е болна... Водих я на лекар, взехме секрет от нослето и ще видим, май е от това, защото лекарят каза, че др й няма. Много кашля и много гаден секрет й изтича...

# 601
  • shumen
  • Мнения: 18 009
Стаси,да се оправя скоро Али и никакви болести вече.
Ние 2-3 нощи спим добре и май наистина ще излезнат зъбите виновни за неспането предните дни.
Тука е напекло слънчице и след малко излизаме на разходка и за ДК.После ще минем и през баба и мисля Дени там да спи и после пак на разходка ако не завали.

# 602
  • Мнения: 175

Танева, и аз от това се притеснявам за това Емма спи все още в спален чувал през нощта, дори вчера и  купихме нов  с десен на мишлета  Laughing, че другите скоро ще са и малки  Simple Smile.Спи с тънки чувалчета защото с дебелите и Емма се изпотява, но и тук такива жеги като в Бг няма. През деня спи с тънко одеяло, но и  да се отвие е завивам и не е проблем, но вечер когато спя хич няма да съм спокойна, все ще се будя да проверявам дали не се е отвила и ще е завивам. Въпреки, че знам ще дойде и това време...няма да е все в спален чувал цял живот  Mr. Green.
 Сигурна съм, че много скоро Ива-Мария ще почне пак да си казва и скоро ще махнете памперса, дай  и време  Hug
Стаси, пак ли е болна Али...горкичката  Sad Много ви съчувствам на всички който често ви боледуват дечицата, много е тежко Hug Дано го израснат и като пораснат да е по различно и да са много здрави.
Данаека, и нас много ни мъчат тези зъби....тази сутрин беше пак голяма криза, тя реве и аз с нея.. Приятна разходка! Simple Smile Свекър ти как е? При вас ли живея още?

# 603
  • Мнения: 2 802
Али пак е болна... Водих я на лекар, взехме секрет от нослето и ще видим, май е от това, защото лекарят каза, че др й няма. Много кашля и много гаден секрет й изтича...


Дано "заека" изкочи от там и да следва точното лечение  Hug

И малкия много се развива ooooh!, пък аз по навик като се събудя и веднага го поглеждам дали е завит и общо взето често се будя да го завивам  Laughing

Лина, тази твоята свекърва не ти мисли доброто май  hahaha

Дали ще пуснат парите на 29-ти  newsm78

# 604
  • Бургас
  • Мнения: 7 308

Дали ще пуснат парите на 29-ти  newsm78

Не!

# 605
  • Мнения: 175
Момичета имам една чуденка. Нали средата на юни се прибираме  в Бг и се чудих за там дали да купя някаква евтина лека лятна количка, лесно сгъваема или да си пренесем колелото
 Вие сега като се затопли   с количките ли мислите да ходите по разходки или с колелелтата?

# 606
  • Мнения: 2 802

Е кога тогава, идват почивни дни /от1ви до 6ти/ което значи, че евентуално трябва след 6ти, ама не мисля, че ще ги забавят толкова  Rolling Eyes За това се надявам тогава да има.
А ти от къде си толкова сигурна, че няма да има  Shocked


Ева, аз нямам колело  Mr. Green имам лятна количка, която не ползвам и сега се придвижвам с Бейби дизайна понякога. Зависи колко ще обикаляте, къде ще ходите ... дали обича да ходи. Според мен лятна количка /сгъваема/ ще ти е по удобно от това колело от гледна точка за пътуване и слагане в колата  Crazy

# 607
  • Мнения: 294
Здравейте момичета  Heart Eyes
Аз от днес съм малко в отпуска, Антоан на ясла  Grinning ,  активно си почивам  Mr. Green

Ева според мен лятна количка е по-добре, там имате и хубави и евтини, едно CHICCO Lite way ще е много по-добре от колелото .... мое мнение де  Wink Hug

Нашите заплати ще ги превеждат по-рано заради почивните дни, та си мисля, че и майчинството сигурно ще е по-рано  Heart Eyes ( заплата също взимам на 5-то число )

Тони от една седмица вече не пие мляко, надявам се да е за постоянно вече  Praynig А за гърнето и дума да не става  ooooh! Само го носи и сяда на него с дрехите, ама като го съблека и започва да реве и да вика  ooooh! Дано лятото да успея да го отуча  Praynig

# 608
  • Бургас
  • Мнения: 7 308
В една от групите,в която пиша, майка е писала писмо до НОИ със същият въпрос и отговорът е бил,че превод преди празниците ще има за майките,които гледат дете до 1 година.Както ние миналата година ги взехме. След празниците-тия дето са до две години.Ако си спомняте миналата година имаше пак някакви оплаквания от майки на деца до две години,че са им забавили парите и по празниците ще ги оставят без майчинство.

# 609
  • Мнения: 2 802
В една от групите,в която пиша, майка е писала писмо до НОИ със същият въпрос и отговорът е бил,че превод преди празниците ще има за майките,които гледат дете до 1 година.Както ние миналата година ги взехме. След празниците-тия дето са до две години.Ако си спомняте миналата година имаше пак някакви оплаквания от майки на деца до две години,че са им забавили парите и по празниците ще ги оставят без майчинство.

Ами това е много тъпо  Crossing Arms Каква е разликата м/у майки с дете до 1 година или до 2 ... не виждам никаква логика в това. Какво им пречи да пуснат парите на всички ... да им се не види  Crossing Arms

Нубче ... дано наистина и при вас дилемата с млякото приключи  Praynig
Колкото до гърнето, аз не насилвам малкия. Стои си, гледа го ... изучава го все още  Mr. Green аз му приказвам обяснявам, но не го карам още нищо да прави. Днес например ака три пъти и преди да го направи ми каза, че има ако  Crazy и наистина след това вече акаше, но не го прекъснах. Просто след като го направи обяснявам къде какво трябва да прави  Mr. Green Тази вечер даже като си свърши работата му сложих памперса в кукуто и пак му говорих, после го обърсах и той взе че взе една кърпа и започна сам да си бърше дупето  Joy попикахме се от смях с ММ  Mr. Green Време има, аз не бързам ... лятото е пред нас  Crazy

# 610
  • shumen
  • Мнения: 18 009
Лина,и аз мисля като Фейт,че не трябва да има разделение между майките и да преведат всичките парички на едно.
Нубче,и аз искам да си почина от Дени,ама незнам дали някога ще ме огрее.Утре мисля да го оставя на мама вечерта и да отида да се пострижа,но незнам дали ще стане,че се е лепнал за мен и не ме оставя и за секунда дори до тоалетната да отида.Днеска цял ден беше лепнат за мен и направо ме изкара извън нерви,а и на обяд спа само час и половина и в 21.00 вече едвам стоеше.
Ева,според мен количката е по удобна от триколката.Аз триколка не съм купувала,а взех една лятна количка и сега сме с нея.Иначе свекъра е по-добре,но от време на време го боли много стомаха и според докторите е от рака.Той ще си остане при нас май вече,че сам на село не може.

# 611
  • Мнения: 201
Привет момичета! Тия дни само ви чета и нямах време да пиша.
За празниците бяхме на село с родата. На Ники добре му се отрази, а и на мен. Имаше си кой да се занимава с него, вечер спеше при баба си и аз се наспивах.
Стаси - направо нз какво е това чудо. Бързо да се оправя Али. Дано бързо да мине този период с боледуването.
Ева - при вас почти не остана до прибирането в БГ. Аз ползвам триколка, от няколко месеца количката е прибрана и не сме я ползвали. Специално за вашия случай, обаче си мисля, че няма смисъл да я мъкнете тази триколка от Англия до тук. По-добре като си дойдете да вземете някой евтин вариант на лятна количка, колкото да изкарате престоя тук. Има колички за по 40-50 лв. Достатъчно малки са и лесно се сгъват, така че да можете да си я носите, независимо с какво се придвижваш.
За следващата поредица почивни дни искаме да идем на язовир Батак, ако някоя от вас знае подходящ хотел или къща за гости, моля споделете. Ще ходим с Ники, така че трябва да е нещо прилично.

# 612
  • Пловдив
  • Мнения: 14
Здравейте!Честит Великден и от мен.Ние днес се прибрахме,бяхме на гости при кумувете ни във Велинград.Прекарахме супер,на Йоана и хареса много топлия минерален басейн.И за мен си беше разнообразие . Flutter
Нуб,браво на малкия за млякото.Ние още пием,но аз почнах лека полека да и намалявам лъжиците и скоро ще и предложа гола вода само. LaughingИначе и ние вече от почти две седмици сме без биба-толкова лесно стана, просто не повярвах.
Ева,ние пък откакто имаме триколка не ползваме количката.Само ако се наложи да спи навън, а това са единични случаи просто.Сега във Велинград даже нищо не взехме.Но като цяло, след годинката не стои мирна в количката и сега с колелото и е много интересно, та поне до кухнята мирува.Ти си прецени за какво ще ти трябва. PeaceНо наистина в Джъмбо има нови летни до 50 лв,ако не ви се мъкни колелото.
Стаси,пак ли е болна Али..не можете да се отървете значи от тея болести....бързо-бързо да се оправя детето. Hug
Танева, браво и на твоето момиче.Тея дни нали беше хладно ,та замразих процеса на стоенето по гащички, но от утре пак започвам,дано скоро да отвикнат от тея памперси вече.Ние също сме в отбора на непрекъснато отвиващите се, а аз час по час ставам да я проверявам.За съжаление тя не иска да спи в чувал. Sad
Хайде лека вечер на всички.

# 613
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Браво на Йоана за бибата и на Антоан за млякото.
Ние вече никакво мляко не пием от 20 дена.Започна да си издържа като стане без да мрънка че е гладна.На киселото мляко малко се муси.Понякога пие айран от чаша с обикновенна сламка,друг път хапва по малко с лъжица направо от кофичката.Махнах шишетата с бибероните и само 2 съм ги вадела като и сипа сок от компот.Че като и омръзне да пие започва да си играе,обръща и полива.Освен да взема някакво шише със сламка за сок и компот.
Исках да ви питам какъв кус кус давате на малките,имам предвид на коя фирма е кус - куса,че никога не съм и давала до сега.Иначе тези дни си закусва козунак,курабийки и по малко варено яйчице.филийка с лютеница,със сирене и маслинки,принцеса с кашкавал.Мислех че никога няма да се откаже от сутрешното мляко,но като смених АМ с кисело и работата стана много бързо за седмица.
Аз още не съм махнала памперса,просто понякога я пускам за 10 мин. да си щъка без него.
Ева,ако Емма спи на вън,по добре ще ти е с количка.
Стаси дано от иследването на секрета се разбере има ли някоя бактерия за лекуване и да назначат правилното лечение.Бързо оздравяване на Али,че се измъчи детето с тез суполи и кашлица.

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 01:01 от taneva73

# 614
  • shumen
  • Мнения: 18 009
Браво на Тони за млякото и на Йони за бибата.Дени мляко не пие някъде след годинката още,но бибата е срязах и все още е държи в устата.Като заспи е изплюва,а днеска мисля да пробвам на обяд да заспи без нея.Сега пък каза ако и отиде и ми донесе гърнето и искаше да му смъкна гащите и седна и да видим дали ще прави нещо или само си играе.
Ние след малко излизаме за ДК и да се разходим.

Общи условия

Активация на акаунт