Забавено или спряло развитие на ембриона

  • 14 475
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 104
Helinor17 доста време е това, мен ме гледаха през ден, да не кажа и всеки ден.
Ако е била некачествена яйцеклетка или имате проблем при мъжа , може и затова да не ти помага терапията. Дуфастона задържа нещата, да , но пък помага ако има има за какво.

# 16
  • Мнения: 11
мерси mama irina, ще се обърна към имунолог, кой да предполага, че да има дете една жена си е същинска атомна физика  Sad

# 17
  • Мнения: 3 045
Мама-ирина, ти май ми беше отговорила в темата за ЧХГ-то. Видях какво си ми писала и не си пуснах отново тест. Четох, че след 5-6 г.с. по-добре да се ходи на преглед, а не да се пускат тестове. Ами, не знам защо моят гинеколог твърди, че нещата са наред. Според мен не е добре. Цикълът ми е нередовен, ама чак толкова късна овулация да съм имала, колкото той предполага, не ми се вярва. Ще отида днес след работа при местен гинеколог. Това чакане до петък, още 9 дни, ми се вижда дълго и мъчително. Няма да издържа при всички случаи. Все трябва да се види. Това са си вече 49 дни от последния цикъл.
Правихме две спермограми. Последната беше с много добри резултати. При мен нещо се дънят нещата.
Кърли, да, права си. За някои жени е много лесно да имат дете, а за други е ходене по мъките.

# 18
  • Мнения: 2 104
Helinor17 имаш шанс да си се развиват нормално нещата, недей да бързаш да отписваш още. Може наистина да е рано. Hug

# 19
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,
конизирана съм октомври 2012 г., лекувана бях близо година след това за ендоцервицит, забременях при втори опит.
Искам да споделя какво се случва с началната ми бременност и да чуя и вашите отзиви.
Последен РМЦ - 28.01.14. Обикновено е на 28-30 дни. Забременяла съм в периода 11.02 - 14.02. На 24.02.14, период на имплантацията получих зацапване, което не отзвуча за 3-4 дни, и отидох на лекар. Имах вече два теста с ясни две чертички. При прегледа се видя плоден сак с размери 0,5 мм, лекарката каза, че влизам в пета г.с. изписа ми утрогестан, пусна ми за изследване хормона прогестерон, който беше в норма. До тук добре. Единствен признак, че имам бременност бяха болките и напрежението в гърдите, и болки към опашната кост при по продължително стоене права. Назначи ми втори преглед на 14.03.14 г., каза, че съм в 6 г.с.+3 дни. Плодния сак беше нараснал до 10 ммм, без жълтъчно тяло и сърдечни тонове. Притесни я неправилната форма на плодния сак, не беше овален а продълговат, също каза, че размера не отговаря на г.с., би трябвало да има вече жълтъчно тяло и пулс. Прати ме на изследване за ЧХГ, когато бях в края на 7 г.с. и резултата ми беше 5 200. Обадих и се по телефона и каза, че е ниско, не и харесва, след като не се появяват и признаци като гадене, повръщане, още по зле. След два дни в 7 г.с. +2 дни направих второ ЧХГ с резултат 7 400. Същия ден отидох отново на преглед. Плодния сак вече беше 14 мм със жълтъчно мехурче без сърдечни тонове. От две сутрини започна да ми се гади когато си мия зъбите. Каза, че отново не и харесва както формата, така и резултатите, това, че късно се развива всичко. Имало възможност другата седмица да има вече и пулс, но ми даде примери , че бебето можело да се заформи с увреждания. Предложи ми да спра утрогестана и да чакам спонтанен аборт, ако не се случи да последва изкуствен. В петък отново ме праща за ЧХГ и да решаваме какво да правим. Днес съм в 7 г.с. +3 дни. Изводите до сега:
 - неправилен плоден сак с размери 14 мм
 - има жълтъчно мехурче
 - няма още сърдечни тонове
 - норми на ЧХГ - в норма, на долна граница за г.с.
Опасения на лекарката:
 - бавно развитие
 - неправилен, продълговат плоден сак
 - липсващи признаци на бременност
 - евентуално, ако се чуят тонове в 8-9 г.с. ембриона ще се развива с проблеми при
оформянето си
Записах час и за второ мнение на 26.03.14. ако до тогава не го изхвърля.
Моето усещане е, че всичко е нормално, купищата литература и форуми, които изчетох, калкулатори и таблици които направих, не виждам нещо страшно. Четох и за здрави деца родени от неправилни плодни сакове, също за сърдечни тонове доловени в 8-9 г.с.
На кръстопът съм. Приех нормално това, че може да е кухо яйце, тази диагноза ми постави лекарката вчера на прегледа. Но виждам, че има развитие - беше сак, после се яви малка точица в него, сега има жълтъчно мехурче, значи следват да се чуят тонове, а тя иска да абортирам. Плашат ме думите и, че дори и да се случи да не бъде с увреждания плода.    Ще съм благодарна да чуя всяко едно мнение.

# 20
  • Мнения: 3 045
При мен нещата не се развиват добре. Все още не съм минала преглед при наблюдаващия ме гинеколог, но не издържах и ходих на преглед при друг не особено компетентен, но единствения възможен в моя град. Според него картината не съвпада изобщо със срока на бременността.
Мазохистка, не съм експерт, въпреки че съм минала през подобни неща, не искам да те обезкуражавам, но мисля, че наистина при теб нещата не са съвсем добре. Доколкото разбрах наличието на жълтъчно мехурче не е гаранция за появата и развитието на ембрион и за наличието на сърдечни пулсации. Всичко може да остане в тази фаза. ЧХГ-то за този срок на бременността действително е ниско (може да направиш справка в таблицата за нарастване на хормона по седмици). Твоето е на най-долната граница. От прочетеното из форуми и нета, разбрах, че ЧХГ-то може да се удвоява дори правилно и да отговаря на седмиците като стойност и пак да няма ембрион и сърдечни тонове. Аз също имам леки признаци като гадене, но това не е основен показател. След 5-6 г.с. като най-сигурен метод за диагностика се взема предвид изгледа на ехограф, не тези симптоми на бременността като напрегнати гърди, гадене и повръщане и дори стойност на ЧХГ. Те не са достатъчно надеждни за диагностика и вземане на правилно решение. За увреждането, за което те е изплашила не знам, нищо не коментирам, но освен да изчакаш още малко, друго май няма какво да се направи.
Може и да те зарадват с добра новина, но .....може би не трябва много да се надяваш. И аз съм в същото положение. Чудото може да се случи, но ще е чудо...

# 21
  • Мнения: 43
Идвам за да споделя лошата новина. Днес бях на преглед в ,,Селена" гр. Пловдив. Установиха ембрион, който е спрял развитието си. Мисед аборт. В понеделник имам назначено визуално абразио. Пуснаха ми един куп изследвания в пакет. Бях се подготвила за това, приех го общо взето нормално, но не отричам, че ми е адски гадно и тъпо, така исках това бебче. Дай боже след това да се поличи и всичко да е наред. Доктора, който ме преглеждаше беше обстоен, разясни ми всичко, спомена, че това се срещало при едно 60% от жените при първа бременност, един вид като подготовка на матката. Единствената хубава новина за днес, която чух е, че шийката ми след конизация е цяла и не си личи, че е скъсявана. Излязохме и ако ви кажа със какъв кеф изпих едно кафе, откакто бях забременяла не си позволих. Ей, че е хубаво навън.....Прегръдки от мен..)

Общи условия

Активация на акаунт