СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ деца,те са нашите слънца!

  • 84 475
  • 684
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 4 562
Гери, съмнявам се...
Още за 2006 набор се заговори, че ще се уеднаквяват критерии. Според мен ще се приеме, като евентуално има някакви изменения в критериите.
Една мама в темата е писала за разяснение за адресите и е получила отговор. Предполагам, че ако повече родители пишат/реагират, ще се сменят нещата за ПГ.
И за мен е мега тъпо да не се даде предимство на децата от ПГ.

# 601
  • София
  • Мнения: 1 193
Гери, съмнявам се...
Още за 2006 набор се заговори, че ще се уеднаквяват критерии. Според мен ще се приеме, като евентуално има някакви изменения в критериите.
Една мама в темата е писала за разяснение за адресите и е получила отговор. Предполагам, че ако повече родители пишат/реагират, ще се сменят нещата за ПГ.
И за мен е мега тъпо да не се даде предимство на децата от ПГ.
Къде мога да пиша ?

# 602
  • София
  • Мнения: 4 562
Гери, в този пост - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=960487.msg34360252#msg34360252
жената е писала, че е говорила - сигурно е било по тел.
Разпитай я как се е свързала.

# 603
  • Мнения: 3 270
Здравейте и от мен, толкова отдавна не съм писала.  Blush
И аз съм на тема записване в първи клас, но не съм в България и при нас е малко по-различно.
По район е и ако едно училище не е в района, няма да вземат там детето.
Така, че ще запишем сина ми в едно от двете училища, които са ни в района.

Аз асках да ви попитам и нещо. Сънът ми изкара ангина, имаше бели налепи. Днес му е 8ми последен ден с антибиотика.
Налепите са изчистени, досега е карал само веднъж ангина, която мина бързо.
Не е имал уголемени сливици. От няколко вечери забелязвам, че спи с отворена уста. Днес му погледнах сливиците и забелявах, че са уголемени.
Притеснявам се да не останат така и да започват да създават проблеми. Би трябвало да се приберат, нали?
Стои вкъщи на топло, не е излизал, не ходи на градина откакто се разболя.

# 604
  • София
  • Мнения: 4 562
Моите като са болни сополи/гърло - спят с отворена уста. Тр. да мине малко време, за да се успокои лигавицата. Но примерно, ако до седмица, не се промени, може унг консултация.

# 605
  • Мнения: 3 270
Благодаря, ще го следя, мисля да го задържа и още малко вкъщи, няма веднага да го пускам на детска градина.

Много ми е досадна зимата със студа и навсякъде всички кихат и кашлят. Ходих със сина мда се пуска с шейната, сиво и мрачно. Всички майки и бащи бяха много щастливи, само на мен не ми харесваше да стоя с 3 блузи в студа.  Tired

# 606
  • Мнения: 1 350
Привет на всички. За много години! Толкова отдавна не съм писала, ще прочета темата после. Надявам се всички да са добре. Не знам дали сте правили среща и правите ли. Ако искате, може като се постопли някой уикенд, в Западния парк някъде, да се видим или на друго място. С децата сме добре. Съвсем случайно попаднах на „нашето заглавие” и последвах линка. Малко време ми остава за интернет, още нямам фейсбук Simple Smile Ако може да съм полезна тук, ще се радвам.

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Ако искаш вярвай, но днес, прибирайки картичките в кутията, най-отгоре беше тази от вас Heart Eyes Чудих се как си и мислех да пиша Simple Smile

Радвам се, че си отново сред нас Simple Smile

Темата замря съвсем - явно всеки го завъртя живота... Ние сме добре, тресе ни треска за бъдещото записване в училище и така Simple Smile

# 608
  • Мнения: 1 350
Изчетох и темата. Много неща са случили. Лошото да се забравя бързо. Честити бебоци, порастнали вече братчета и сестричета! Силни прегръдки за всички, с които съм съпреживявала тук какви ли не моменти. Вече имам нет на телефона и мога да посещавам темата по-често. Бгмама, след промените, ми стана доста объркан форум и сайт и нямам време да се ровя.
За училище в София още е рано, освен ако не е частно. Но ние имаме училище, което е на 15 метра от блока ни, на същия тротоар и сме се насочили натам, живот и здраве. Според мен, където и да е записано детето, в първите месеци ще се види добре ли се чуства, какви са децата, учителят, родителите, всичко наред ли е, има ли необходимост от промяна. Всеки родител би предпочел да осигури добър старт на детето си, но критериите за това вече много се размиват, дълга и широка.
Аз съм учила до 8ми клас в 32ро, работя до него, но предпочитам училище, по-близо до вкъщи, Милица харесва това до нас, защото го вижда всеки ден от прозореца, не че знае какво е. Имаме два-три варианта, в София преди записването има родителски, представят учители, програми, предполагам, че ще се ориентираме допълнително.

 Да са здрави всички септемврийчета.

 

# 609
  • София
  • Мнения: 4 562
И аз исках училището да е близо. Но при нас едното е пълно с братята от съседния квартал и оценките от нво са отчайващо ниски. А в другото се влиза яко по 'другия' начин - смяна на адрес, познати, уговорки...
Затова каката е в съседния квартал. И Сами ще е там, надявам се. Не ми харесва като идея понеже не знам кога ще ги оставя да се прибират сами. Но просто изборът ни беше много ограничен.

jos, да, раничко е все още за училищата в Сф. Щото сега мъдрят критерии и правила.
Силно се надявам брат/сестра да е признато предимство и Сами да мине с него. Не ми се мисли ако тримата са на различни места каква лудница ще е. То сега е зор с воденето на ясло-градина и училище в два квартала, ако се намеси още едно училище в картинката - няма да ми остава време и да дишам.

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Тук критериите ги публикуваха. Не сме в района на училището и това са 5 точки по-малко, но за съседен дават 3, така че де факто губим само 2. И двамата с баща им работим в района, та от там имаме 4 точки още и се надявам да успеем, да го запишем в това училище, защото районното изобщо не ми е вариант Rolling Eyes

# 611
  • Мнения: 1 350
Силно се надявам брат/сестра да е признато предимство и Сами да мине с него. Не ми се мисли ако тримата са на различни места каква лудница ще е. То сега е зор с воденето на ясло-градина и училище в два квартала, ако се намеси още едно училище в картинката - няма да ми остава време и да дишам.
При нас родители се комбинират - един и същи или съседен блок, едно и също училище. Но аз искам да избегна транспорта, поради подобна на твоята причина, че малкият е на градина и не ми се ангажира платен човек да прибира поне единия. Предполагам, че общината ще даде шанс критерий брат, сестра да е с най-голяма тежест, при първо желание, разбира се. Иначе ще ти е лудница.
Мъниче, разглеждах системата в Пловдив и Бургас, добре ми се стори. В София имаше бум на ражданията 2008-2010 г., но и много роми, вече в почти всяко училище, не толкова частните, има от тях или арабчета. Интересно ми е какви ще са критериите сега и какво ще стане.

# 612
  • Мнения: 3 270
Как сте, здрави ли сте тази година? Моят син откакто навърши 4 до декеври миналата година си беше здрав и много рядко боледуваше.
Декември беше болен, януари тръгна на детска градина след ваканцията и хвана ангина веднага. Заради нея го оставих три седмици у нас, за да се възстанови. След това отново два дни на детска и хвана грип. Оставих го достатъчно време вкъщи, за да се оправи. И след седмица на градина, днес има хрема.
Тоест от края на декемри 4 пъти се разболява, вече започвам да си мисля какво ли не. Няма повече стрес от друг път, храни се както обикновено, готвим му разнообразно.
Мисля си да не е тази зима такава, с много вируси. При вас как е?  Confused

# 613
  • Мнения: 574
И при нас тази зима има много най-различни вируси. Сравнително добре удържаме фронта, но като видя че има нещо го спирам веднага и започвам да му давам чай, сок с лимон и мед и много бързо се оправя.
Аз съм се замислила за есента, как ще се справя като тръгне на училище а другото го пусна на ясла и аз на работа.

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
И Дидко го събори грипа тази зима - на 30.12 се събуди сутринта с 39 градиса Т Rolling Eyes За щастие овладяхме пшоложението бързо и още в началото, защото на 1.01 вечерта вече беше ок, но пък вируса събори сестра му Rolling Eyes
Като цяло, за 3 години и оторе в градината е боледувал 4-5 пъти общо и се учудихме, като падна болен Shocked обикновено сестра му носи вирусите hahaha

Общи условия

Активация на акаунт