Червеният паспорт на сина ми..

  • 3 933
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мами..Пиша за първи път във форума и се надявам да не съм объркала раздела.
Синът ми е на 17 години. Преди две години му изтече червения паспорт (задграничния). Искам да ви питам, дали случайно знаете, ще има ли някаква глоба за това, че не го е върнал навреме. Не е изгубен, вкъщи е, просто не му се е налагало да го ползва и с времето сме забравили да го подновим. На 12 юни се навършват две години от като е изтекъл.
Много ви благодаря предварително. :*

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Няма да имате глоба,ако го върнете 1 г и 3 м след изтичането му.Т.е сега може да го върне и глоба няма
Не е задължително да се подновява,а да се върне.

# 2
  • Мнения: 4
Няма да имате глоба,ако го върнете 1 г и 3 м след изтичането му.Т.е сега може да го върне и глоба няма
Не е задължително да се подновява,а да се върне.
Нещо не ми е ясно. Значи ако го върнем до 1г. и 3 месеца ще има глоба, но ако мине този период, няма глоба..каква е тази тактика...

# 3
  • Мнения: 41
Аз мисля, че няма глоба, ако е минало повече време обаче  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Значи ако го върнем до 1г. и 3 месеца ще има глоба, но ако мине този период, няма глоба..

Да,така е.Имаш срок да го върнеш до 3 м от изтичането.След това по закон могат да те глобят до 1 г.Като мине този период пада давността на глобата
Тактика няма

# 5
  • Мнения: 4
Надявам се наистина да няма, че за да се издаде нов струва 40-50 лв. и ако има глоба, тя ще е не по-малко от 100 лв.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
тя ще е не по-малко от 100 лв.

Не,20 лв или нещо от сорта.Такава голяма глоба не налагат.Не пречи като влезете да попитате първо на гишето след колко време пада глобата и чак тогава да върнете паспорта.За да ви е спокойно

# 7
  • Мнения: 4
Така и ще направим. Благодаря ви! Wink

# 8
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Моя червен паспорт е изтекъл още преди 17г.Нямам идея даже къде съм го прибрала.Преди месец вадихме паспорт на детето и тогава ми казаха,че трябва да им върна стария си паспорт,и че нямало да имам глоба.Само да се сетя къде съм го прибрала.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моя червен паспорт е изтекъл още преди 17г.

Биеш рекорди всякакви  Shocked

# 10
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Ще ги бия,като не мога да се сетя къде съм го прибрала.А даже бях забравила за него.

# 11
  • Мнения: 4 500
Нашите паспорти и те ще изтекат скоро, 3 броя са общо  Crazy Нямах никаква представа, че при изтичане на срока и ако ние не искаме да ги подновим, трябва да ги върнем  Confused Нали така или иначе, документа става невалиден  newsm78 Ще следя темата   bouquet

# 12
  • Мнения: 5 173
Ще ги бия,като не мога да се сетя къде съм го прибрала.А даже бях забравила за него.
Онези, старите, със зелените страници, никой не ги търси. Ако си изкарваш нов, служителката ще ти го направи невалиден и това е.
Минималната глоба за невърнат паспорт е 20 лв, максималната не си спомням колко беше. Обикновено резолюират с минималната Peace.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
Нашите паспорти и те ще изтекат скоро, 3 броя са общо  Crazy Нямах никаква представа, че при изтичане на срока и ако ние не искаме да ги подновим, трябва да ги върнем  Confused Нали така или иначе, документа става невалиден  newsm78 Ще следя темата   bouquet

Документите за самоличност са собственост на държавата, въпреки че си плащаш такса за издаване. Та връщането им след изтичане на срока е задължително.

# 14
  • Мнения: 4 500
dundi73 благодаря, не знаех да това....

Общи условия

Активация на акаунт