"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 821
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 33 285
  • Мнения: X
И ние си имаме един отговорник, който следи. През последната година бяха големи напъни да се събират пари за подаръци, изненади итн. Но най-често се получаваше така, че голяма част от "изненаданите" рожденици наистина се оказваха съвсем неподготвени и дори не се сетиха да почерпят. Други пък дори ги нямаше на работа на конкретния ден. Не знам, после може да са черпили в по-тесен кръг онези, с които са си по-близки. Другият вариант е без да искаме да сме ги поставили в неудобно положение и изобщо да не са имали намерение да отбелязват празника. Естествено, че имаше хора, които мрънкаха. Особено тези, които се подготвят с по-голяма почерпка.

Последна редакция: пт, 24 ное 2017, 09:04 от Анонимен

# 33 286
  • Мнения: X
При нас собствениците/ баш шефовете не правят отделни подаръци, а се включват към общия обикновено с по-голяма сума. Пише се мейл до всички без въпросния рожденник, че Х има рожден ден и който желае да остави пари на еди кой си. Не всички се включват, разбира се, но винаги има достатъчно хора, така че да може да се направи някакво прилично подаръче. Не си гледаме кой колко дал, но в общи линии някак си всички негласно се въртим около 5-10 лв. на човек, независимо за шеф или колега е, просто защото ако ти трябва лично да купиш нещо надали би могъл за под тази сума да измислиш подарък. А освен това все ще се включат поне към 10-на човека, така че си става съвсем приличен подарък . Шефовете обикновено оставят по повече, кой както сметне за добре.

# 33 287
  • Мнения: 574
Веднъж започвам нова работа и на третия ден колежките започват да събират пари за един от нашите началници. Казвам им, че и аз ще се включа, нищо, че съм нова, все пак и аз съм вече от този колектив.  Питам колко трябва да дам, като си мисля някакви 5 лв сигурно събират - 17 лева...егати подаръка, егати натегачеството. Поне да ги бяха разделили с повече хора, имаше и други желаещи да се включат, но не - идеята си била тяхна.
Във фирмата на мъжа ми сигурно не минава ден, в който да не дава пари за подарък.
Малко са ми излишни тези неща. И едно черпене-торти, баници, мезета, алкохол.....100 кинта почерпка. Лошо няма, но ние не сме такива и двамата, да обръщаме внимание на тези неща и се чувстваме неудобно. Има хора, които им идва отвътре да се подготвят, да замесят, да разточат, табиетлийската да направят нещата. А ние-малко по задължение. И все се чудим достатъчно ли е , отделно цялото това внимание....Аз все съм гледала да се скатая измежду другите, то добре, че бяхме много хора, та все имаше и някой друг рожденник, именик.

# 33 288
  • Мнения: X
Хах, Бърдсфлу, този с рестото е голям Андрешко.  Laughing

# 33 289
  • Мнения: 9 695
Дочуто в Шел Люлин, до Кооперанивния пазар. Дамата пред мен си купува М&М. 2.69. Ама на етикета пише 1.69. Отговорът беше: Няма проблем, ще коригираме етикета. И жената си ги плати.... направо не можах да повярвам.

# 33 290
  • Мнения: 3 961
В предишната ми работа в началото на миналата година, една от колежките поде инициатива да се събират пари за рожденниците и който желае, да се включи. Не се събираха много пари, даже е симчолична сумата - 1 лев. Всичко хубаво, ама тези, които имаха рождени дни в самото начало на годината, не получиха нищо.

# 33 291
  • Мнения: X
Ами то с 1 лв. по-добре не събирайте наистина, още повече, че няма желаещи, иначе 5 човека само ако дадат = 5 лева, доста смешно. по-добре наистина да не се събира в такъв случай.

# 33 292
  • Мнения: 2 681
За рождените дни в работата/национална, търговска фирма/  събират пари с изпращането на мейл до колегите.
За служителите х 5 лв., за шефове и биг босове - 10, 20 лв. Не всички дават, има си разни интрижки и по-хладни отношения.
С парите се купува подаръчна карта за Парадаиз мол, да си ги харчи.
От рожденика се очаква да опъне трапеза със мезета, кюфтета, торти, алкохол и безалкохолно.
Да, но не всички го правят. Напоследък се внася почерпка в стаята на рожденика и тя/той привиква близките си колеги.
Хапват тайно. Шефовете обикновено черпят с кутия бонбони на рецепцията.
Кой взел 2 -3, за кого не достигнало...
Аз не си обичам рождения ден, не съм го празнувала никога. Минавам на етажа с бонбони.
Съответно пари за мене не събират - ми като не са се наобядвали.  Party

# 33 293
  • София
  • Мнения: 14 683
Отвратителна цигания е отбелязването на РД в трудовите колективи 😆😆 Затова си махнах датата от Фб, черпя, който си искам и както си преценя.

# 33 294
  • Мнения: X
Добре, от ФБ ще го изтриеш, но не забравяй и Скайп.

# 33 295
  • Мнения: 19 485
Още повече по време на напрегнат работен процес, от ранна утрин започват с цветя и поздравления, приказки, почерпки, така до края на работния ден. Ако с имаш някакви неотложни ангажименти служебни е много неудобно, а пречиш и на колегите ти. От няколко години насам съм в отпуск на този ден и го прекарвам в компанията на любимите си хора на хубаво място и не мисля за работа.

# 33 296
  • Мнения: 3 961
Ами то с 1 лв. по-добре не събирайте наистина, още повече, че няма желаещи, иначе 5 човека само ако дадат = 5 лева, доста смешно. по-добре наистина да не се събира в такъв случай.

Всъщност се събираше прилична сума, имаше желаещи - няма как да знам колко точно, но от всички колеги поне 25-30 човека са се включили. Както и да е, "проблемът" беше, че ти даваш пари за другите, а за теб нищо

# 33 297
  • Мнения: 8 892
Това ме подсети за най-най-първата ми работа, първата ми заплата там и първия ми РД, който беше дни след като взех първата заплата. Признавам, че много ми свидеше да почерпя богатo Flushed , а подмятанията "да отворя вратата с крак" ми бяха изключително неприятни.

# 33 298
  • Мнения: X
Явно не е проработила добре тази схема. Колко често сте ги събирали тези пари?
В интерес на истината, подозирам, че и за мен като родена в началото на годината обикновено им е трудно да съберат. Точно след НГ, всички са ошушкани. Аз от друга страна, след хиляда почерпки за Коледа, НГ, рождени дни на цялата рода, плюс моя, се пъна да мъкна торби с ядене на работа, което в повечето случаи се дояжда в продължение на месец, защото аз все съм на принципа, че по-добре да артиса, отколкото да не стигне. Чак се чудя дали и аз да не започна да се правя на приятно разсеяна и да черпя по едно "Мерси", Линдт или там каквото ще е. Барем им спестя мъките и моите собствени в чудене какъв точно алкохол и сладки да избера.

# 33 299
  • Мнения: 2 628
Сетих се за рождените дни в училище. И ние събирахме пари и за всеки съученик имаше балони, торта, подарък, освен за нас, които имахме рожден ден лятото  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт