"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 814
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 34 065
  • Мнения: 1 985
И аз не виждам нищо селско в постъпката на Злавещица. Имала е доброто желание, направила е подаръци за всички, това, че някой не е бил в деня, когато са се раздавали, си е негов проблем. По тази логика ако някой от колегите излезе в едногодишен неплатен отпуск тя трябва да му пази подаръка до следващата Коледа ли?
Иначе съм съгласна с коментарите, че при такива акции организаторът най- често остава неразбран. Заради това и аз лично никога не бих се захванала.

# 34 066
  • Мнения: 6 876
Не мога да повярвам, че някой ходи да си търси лъжичката две седмици по-късно. Честно. Grinning

# 34 067
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Точно това щях да напиша. Единственото селско ЗА МЕН е постъпката на този, който ходи да си търси подаръка.

# 34 068
  • Мнения: X
Много дребнаво всичко - пък специални лъжички медни не знам си какви, пък мандарини, свирки?! Пък се знае, че всичко дето е на аванта се прибира от някой грижлив и затова друг грижлив се застрахова да си ги прибере преди първия, а трети пък чул и си търси прахосъбирачката. Много грозна цялата история и показателна за нивото на работещите в образователната система...

# 34 069
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чак пък за нивото на образователната система.

# 34 070
  • Мнения: 1 985
Много грозен коментар относно нивото на образователната система. И там както навсякъде има и много стойностни хора, така и плява.
По- скоро ние, родителите, трябва да възпитаме децата си на уважение към учителя, отколкото да ги коментираме тях. Нищо чудно, че повечето си позволяват да се държат невъзпитано в училище, при положение, че родителите им най- вероятно им обясняват за нивото на системата. Пък после чакат някой да им учи децата.

# 34 071
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Мда, както обикновено, мъдро се правят генерални дълбокомислени изводи за нивото я на работещите в образователната система, я на българина, я на...  Sunglasses

# 34 072
  • Мнения: 9 438
Много дребнаво всичко - пък специални лъжички медни не знам си какви, пък мандарини, свирки?! Пък се знае, че всичко дето е на аванта се прибира от някой грижлив и затова друг грижлив се застрахова да си ги прибере преди първия, а трети пък чул и си търси прахосъбирачката. Много грозна цялата история и показателна за нивото на работещите в образователната система...

Леле майко, къде съм си пратила децата? Трябваше да си ги държа вкъщи . Blush

# 34 073
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Е и? Селско е да се краде чужд подарък, селско е и да си прибереш подаръците определени за колегите, щото колегата бил болен или другия не е на смяна.
Що пък да е селско да си прибере подаръците?
Откога е задължение да се правят подаръци?
Ако на Злата вещица и е кеф, ще прави подаръци. Ако не, няма да прави подаръци.
Аз не виждам никъде в историята да има някакво задължаване. Всичко е на доброволен принцип.
И става дума за някакви лъжички, не за даряване със злато и коприна.

Скрит текст:
Ами тя кутията липсва, нямаше я още първия ден като се върнахме на работа. И двете свирки, които бяха останали вътре и те липсват  Laughing
Направи им съвещание и разберете кои са крадлите Grinning Лика прилика сте си част от персонала - едните отмъкват подарък още в деня, когато кутията е там, после ти си обираш подаръците, които са били предназначени за колегите, накрая  някой краде кутията с 2 останали свирки. Пълна селяния и кокошкарса история.

Афродита,
писанията ти на последните 2-3 страници счупиха селяномера!
Нищо задължително няма, но след като първоначално си разгласил, че си купил подаръци от Одрин за всички колеги е редно да им ги дадеш, а не да си прибереш 4 от тях понеже колегите ти не са на смяна в точно този ден. Говорим за 1-2 седмици, не за 1г. Ако е искала да подари само на определени хора, ок, нейно си решение, ама това е съвсем различно от това да кажеш "донесох ви на всички" и после - ами Иване, сори майна, ама да не си почивал на 22.Декември /примерно/, а да си бачкал в този ден, Пък Петкан да не се е опъвал на дивана с лекарстравата и термометъра, ами да е дошъл. Който бил - бил.
Казах, че за мен е селско, не ангажирам никой с мнението си.

# 34 074
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Е, каза се, че заради изчезването на едната лъжичка и заместването и с друга не са оставени.

# 34 075
  • Мнения: 2 600
Според мен подаръците са за присъстващите на празника само. А и след като вече е извършена явна кражба  съфорумката следва да го обяви пред всички и да каже, че за нейно съжаление подаръкът за неприсъствалите е провален от крадец. Не стига, че на практика е ограбена, ами се нахвърляте върху нея и даже чета искания тя да компенсира чуждата кражба. Абсурд. Правилно е прибрала останалите неща - подаръкът е провален вече и има избор, дали да остане обидена само жената, чийто поименен подарък е ограбен, или всичките неприсъствали, ама искащи си. По-добър е вторият вариант, ако са ядосани повече хора и негодуват срещу крадеца. Изключително много мразя шавливи пръстенца, еле пък толерирането им.

# 34 076
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Така. Да уточня.
Скрит текст:
Първо не съм разгласявала, че съм купувала подаръци. Просто ги оставих  кутията. Много от колегите помислиха, че са от шефа, или групови от училището и по никакъв начин не съм опровергавала никой. Който знае - знае, който не знае - да е жив и здрав. Именно това е целта - да сме живи, да сме здрави, да се зарадваме ако можем за празниците.
Второ, дори и на тези, които знаят, че са от мен не съм казала от къде съм ги купила. Купих ти от там по простата причина, че бяха евтини. Може би много от вас са богати, но аз не спадам към тази категория и не мога да си позволя да купувам скъпи подаръци за 55 човека. Първоначално бях замислила да взема по един коледен молив от Джъмбо, но видях лъжичките и ми се видя по-хубаво като за подарък. Най-близките ми приятелки знаят от къде са, но останалите си нямат и идея. Споменах го тук като причина, че не мога да възстановя, поне за момента, липсващата бройка.
Четвърто - не става въпрос за хора от друга смяна, а отсъстващи от работа. Тях изобщо ги нямаше. И дори и не знаеха, че е имало кутии, подаръци и подобни ... Просто една от колежките има мераци към въпросния Иван и е решила да му  даде подаръка. Само че не го е намерила. И е тръгнала да рови кой, къде, как, защо ... Тя дори не е знаела, че са от мен, в последствие разбира.
Пето - прибрах останалите подаръци защото вече бяха с една по-малко (затова не мога да ги върна и сега) и защото имах съмнения, че щяха да изчезнат (както се е случвало много пъти).
Шесто - спирам по въпроса.

# 34 077
  • Мнения: 990
В крайна сметка, дамата, която е купила подаръците, по-добре да беше купила нещо за себе си. Възмутена съм, как може колега да се обърне и да й каже "ами, ако можеш" ..... Защото той сега тежки сълзи ще рони, докато жали за лъжичката.... Може ли, големи хора, пък и мъже, да го правят на казус, че им няма лъжичката.

# 34 078
  • Мнения: 13 768
Там ти е грешката - не си казала, че са от теб. Като си мълчиш и се правиш на тайнствена, хората са решили, че е инициатива на ръководството, Злавещица отговаря за тях и си търсят пакетчето от нея... Ами говорете, бе, хора. Затова уста имате Simple Smile А ти дори и при това положение пак си продължила да мънкаш нещо, вместо да им обясниш ясно и точно как стоят нещата - лъжичките са твой личен подарък, имало е за всички, за съжаление последните няколко са взети или разпилени.

# 34 079
  • София
  • Мнения: 12 006
Селски номер от тази сутрин: Навън е мокро и кално, в известна верига магазин за хранителни /и не само/ стоки, няма да му казвам името да не се възприеме като реклама, та в магазина хората пазаруват с колички за покупки. Ами няколко велики майки видях сложили отрочетата /видимо вече ходещи/ с калните си ботуши, стъпали в количката, където се слагат продуктите  Sick Sick Sick Sick Sick Е, питам се аз, толкова ли е трудно да се сложи сенало в късата част на количката с краката извън нея /предвидено е такова място/, или пък толкова не може да стои право 20 мин., та непременно трява да се окалят количките? Sick И само не ми започвайте - те продуктите ги слагат на земята преди да ги качат на рафтовете - и това е селско, но не се практикува навсякъде, на повечето места редят от палет.

Общи условия

Активация на акаунт