"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 881
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 37 980
  • Другата България
  • Мнения: 37 757
Ако избора е малоумен и смехотворен....не бих мълчала.
И какво ще постигнеш, като не мълчиш? И кажеш на Х, че е избрала малоумно и смехотворно име за детето си? По-добре ли ще се почувстваш?  newsm78

# 37 981
  • Мнения: 2 323
Подозрително добре пасва на темата това поведение.

# 37 982
  • Мнения: 69 227
Имах предвид във форума ще си кажа мнението....ако има запитване от родителите. Така разбрах ....явно обсъждате някаква друга тема, в която родител се допитва до мнението на другите? Така ли е или грешно съм разбрала?
Не е селско да отговориш и си кажеш мнението, когато си попитан!:wink:

# 37 983
  • Другата България
  • Мнения: 37 757
 Simple Smile Ако си попитан - кажи, все пак си е твой изборът какво да кажеш или не, аз имах предвид ако не си.
Тук във форума не следя подобни теми. Но вече казах, че и да ме питат - ако не ми допадне, няма да се подигравам, а ще го направя тактично.
По принцип не одобрявам подобни допитвания именно заради това.

# 37 984
  • Мнения: 69 227
Нали правите разлика между ехидно подсмихване и подигравка, и изразено мнение?!?

# 37 985
  • Другата България
  • Мнения: 37 757
Ако въпросът ти е към мен - да, правя.

# 37 986
  • Мнения: 69 227
В такъв случай не съм съгласна поведението ми да се определя като селско...
Ти тактично ще кажеш. А защо си мислиш, че аз нетактично ще си кажа мнението и ще се подигравам?

Както и да...века съм селянка. Изморих се да обяснявам. Кой разбрал недоразбрал и лепва етикети. Много градско....

# 37 987
  • Мнения: 9 050
Ползвам olx. Продавам доста ненужни неща. Направило ми е впечатление обаче, че като кажа на купувача, че има 14 дни срок, в който може да върне продукта, се изненадват.
Досега нищо върнато не съм имала, но все пак, за мен това е елементарна коректност. Дали наистина има продавачи там, които не биха приели обратно стоката си? Това би било супер селско.

# 37 988
  • Мнения: X
Много са безумни модерните напоследък чужди имена: Крисчън, Майкъл, Марая..и накрая..Кирев (а) примерно...

Крисчън вероятно е много по-добре да е просто Кристиян, но на Майкъл и Марая не знам кое им е безумното. Аз имам племеник Итън-Ноа, както и много приятели, чиито имена са от рода на Френсис, Сидни и подобни и хич не са родени напоследък, ами са на по 20+ години. Самата аз имам "безумно" име, а гоня петдесетака. И имах съученик Майкъл.

Всъщност еманация на селянията е да се коментира защо някой е кръстл детето си с име, което му харесва, вместо с правилните като Десислава или Гергана.

# 37 989
  • Мнения: X
Ползвам olx. Продавам доста ненужни неща. Направило ми е впечатление обаче, че като кажа на купувача, че има 14 дни срок, в който може да върне продукта, се изненадват.
Досега нищо върнато не съм имала, но все пак, за мен това е елементарна коректност. Дали наистина има продавачи там, които не биха приели обратно стоката си? Това би било супер селско.
Аз не бих приела "стоката" си обратно. Продавала съм само нови, неупотребявани вещи, на незначителна цена.
Една вещ излезе ли от магазина, вече струва 50% от стойността си (още докато не е ползвана) СПОРЕД МЕН.
Другите 50% от цената за мен са точно кефът да отидеш в магазина, да пробваш, да се харесаш с дадената вещ и т.н., което в ОЛХ го няма. А когато продаваш морално остарял артикул (например телевизор FLATRON или CD player), цената е символична, независимо дали е чисто нов или не.  Продавам неща, от които искам да се оттърва, не съм магазин, за да предлагам замяна и връщане. Не бих се разкарвала 6 пъти до Еконт за една пратка. 
А за тези с пазаренето - дори не им отговарям.Не,че ми пречи да сваля цената от 20 на 17 лв., но не искам да ги окуражавам да го правят, затова ги игнорирам.

# 37 990
  • Мнения: 9 050
Ползвам olx. Продавам доста ненужни неща. Направило ми е впечатление обаче, че като кажа на купувача, че има 14 дни срок, в който може да върне продукта, се изненадват.
Досега нищо върнато не съм имала, но все пак, за мен това е елементарна коректност. Дали наистина има продавачи там, които не биха приели обратно стоката си? Това би било супер селско.
Аз не бих приела "стоката" си обратно. Продавала съм само нови, неупотребявани вещи, на незначителна цена.
Една вещ излезе ли от магазина, вече струва 50% от стойността си (още докато не е ползвана) СПОРЕД МЕН.
Другите 50% от цената за мен са точно кефът да отидеш в магазина, да пробваш, да се харесаш с дадената вещ и т.н., което в ОЛХ го няма. А когато продаваш морално остарял артикул (например телевизор FLATRON или CD player), цената е символична, независимо дали е чисто нов или не.  Продавам неща, от които искам да се оттърва, не съм магазин, за да предлагам замяна и връщане. Не бих се разкарвала 6 пъти до Еконт за една пратка. 
А за тези с пазаренето - дори не им отговарям.Не,че ми пречи да сваля цената от 20 на 17 лв., но не искам да ги окуражавам да го правят, затова ги игнорирам.
А ако след като види стоката, купувачът прецени, че описанието не е точно или цветът не е същия, като на снимките?! Какво да прави той с тази стока?
Да, всеки си има разбирания. Моите са, че при онлайн търговия купувачът трябва да има право да се откаже от стоката. Естествено, ако я върне в същия вид, в който я е получил и за своя сметка. Така ми се струва коректно на мен, така правя.

Иначе, предлагащите по-ниска цена, за мен не са некоректни. В крайна сметка, обявата има време. Ако за това време не можеш да продадеш артикула, може да си склонна да намалиш цената. Когато имаш подобна оферта, ще си спестиш публикуването на нова обява. Което с лимита на безплатните обяви по категории, за мен е много полезно.

# 37 991
  • Бургас
  • Мнения: 7 012
Вие се оплаквате, че се пазарят за 5лв отстъпка. На мен са ми искали 1-2лв да сваля, за нещо, което продавам за 7-8лв да речем.

# 37 992
  • Мнения: 9 844
Аз това го поствах тия дни другаде, ама ще се повторя. Питка за прощъпулник, показана в голяма кулинарна ФБ група - https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31131531_215051552 … 6&oe=5B58C68F
Горното по повод напъните за оригинални мега изчанчени имена. Ами тъпо, че и отгоре.
Това име не е ново. Познавам такива хора, родени по комунистическо време  с Желена, Желина.

# 37 993
  • София
  • Мнения: 17 899
А, в тази връзка. Намирам за селски изцепките от типа- Продавам употребявано нещо за 20 лева, чисто ново струва 100. Хич не ме и интересува колко струва ново. Продава се старо/ носено/ употребявано и до там. Никакви сравнения с нови продукти не са удачни.

Според мен въобще не е селско, а търговски издържано. Винаги се пише RRP.
Хубаво е всеки да може да си сметне какъв % плаща от цената на нова стока, колко спестява и прочие.
Мен лично би ме интересувало съотношението и процентното изражение, а не толкова номиналът.
Той може и 200лв да е, но ако е маркова чанта, която иначе струва 1000, нещата стоят по- различно.

# 37 994
  • Варна
  • Мнения: 36 790
Ако се интересуваш от въпросната стока  до степен да ровиш из сайтове за да я търсиш, при условие, че не можеш да си я позволиш нова, логично е да знаеш отлично колко струва новата. И за мен е тъпо да се посочва колко много си на сметка да я купиш точно за тия 200 лв вместо за въпросните 1000.

Общи условия

Активация на акаунт