"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 080
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 39 480
  • София
  • Мнения: 12 006
На огромна опшка в голям хранителен магазин, хора бол, аз стигам почти до стелажите с лакомствата до касите, ама съм да речем 1 място преди да се изравня с тях. Зад мен имаше поне 5 човека. Една оФца, на около 60г., се намърдва м/у мен и предния клент. Направих й забележка да не се прережда и че не е честно, всеки да чака цялата опашка, а тя да си я скъсява наполовина. Еле като зейна да вика тая фльорца, как можело да й казвам къде да чака (?!?!) - пратих я най-отзад на опашката - като взе да ми обяснява как тя си чакала там от преди мен ??? - аз 5 мин вися и все едно не я видях кога дойде - вика, вика, обърна се целия магазин да ни види, охраната чак дойде да види какво става. Карая ми казва, ако толкова много бързам ми отстъпвала мястото си, да мина пред нея (?!?!?!) Чах не можах да си представя, че има такава наглост. Тъпото е, че: 1. От страна на магазина никаква реакция и я обслужиха преди мен. 2. Всички също прередени, които бяха зад мен, мълчаха като бити гъ*ове. Ами естествено, че тая същата утре ще отиде и пак ще си спести половината и повече чакане, като се пререди и знае, че няма кой да я закара най-отзад на опашката.

# 39 481
  • Мнения: 68 662
Овчедушието е повсеместно....мълчат и мигат. И аз съм попадала в подобна ситуация...

# 39 482
  • Мнения: 10 704
Не е само овчедушие. Прясна случка от вчера - чудех се дали да пиша за нея.Жегата вън е повсеместна.В автобуса се качва баба с бастун и с фасон. И отива при една дама седнала на седалката над която духа климатика и казва на жената "Искам да седна имам право, аз съм инвалид". Жената я погледна и каза "Госпожо, седалките за инвалиди са пред вас, свободно е седнете" ( В действителност седалките за инвалиди отгоре са маркирани с лепенка и бяха свободни, ама от страна на която има слънце ). Като се развика това ми ти бабе, че било инвалид, че как се отнасяли с тях и какво ли още не, обаче не иска да седне на определеното за целта място, а си е харесала къде. Жената я погледна и стана. Бабето се намести за още една спирка и слезе.
   Та има хора, които парадират със физическото си състояние - трябва да ги съжалиш и да им отстъпиш.Такива си мислят, че всичко им е позволено.И от съчувствие не спориш с тях и им даваш предимство. На практика обаче си е чиста проба използване на съчувствието на хората.

# 39 483
  • София
  • Мнения: 12 006
И всички останали в автобуса овчедушно мълчаха и оставиха бабето да крещи? Напълно нормално за българите. А ти  Lan_7 как реагира докато гледаше какво се случва?
Това мигане и нулева реакция само при българите го виждам.

# 39 484
  • София
  • Мнения: 925
Аз не разбирам това с кърпите в/у шезлонгите. Аз махам кърпата и се излягам и много ме боли осветителното тяло за кърпата и за принца,който си я е метнал там. Такива правила няма.

Не разбрах защо оставена кърпа на шезлонга ви дразни. Може притежателят ѝ да е във водата.

# 39 485
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Тези плажни кърпи на 2 страници се обсъдиха надълго и нашироко и се забравиха, защо пак вадиш същия казус?!?

# 39 486
  • Мнения: 9 196
Защото не е разбрала. Simple Smile

# 39 487
  • Мнения: 10 704
И всички останали в автобуса овчедушно мълчаха и оставиха бабето да крещи? Напълно нормално за българите. А ти  Lan_7 как реагира докато гледаше какво се случва?
Това мигане и нулева реакция само при българите го виждам.
     Какво може да и кажеш на бабето ? Жената и посочи седалката, но бабата иска друго. Да влезеш в спор с възрастна жена, при това с бастун - ами от където и да го погледнеш си е грозна картинка. Не реагирах по никакъв начин, жената можеше съвсем спокойно да се защити словесно срещу бабето. Но и тя като видя, че няма смисъл да се спори и че отсрещната страна нито приема нито предава - отсъпи. Какво трябва да се направи - да де изтръгне бастуна и и да се поучава с него ? Нищо не може да се направи в такава ситуация, защото погледнато от всякъде излизаш виновен. Единствения изход е контрольорката, като длъжностно лице да се намеси, да посочи на бабата къде и е мястото и да я помоли да не притеснява другите пътуващи в автобуса. 

# 39 488
  • Мнения: 68 662
...аха...а останалите да гледате сеира отстрани.Neutral Face

# 39 489
  • Мнения: 10 704
     Не бих казал, че е сеир. По-скоро е някаква гротеска. Какво трябва да се направи - да отиваш да дърпаш и блъскаш за да възстановиш някакъв ред ? Веднага ще има крясъци, че посягаш на човек в неравностойно положение и т.н. Или да се разкрещиш, като видимо няма да има ефект понеже въпросния индивид си има цел и нищо не може да го отклони от нея. С викове нищо няма да се постигне.
   Понеже казвате, че се гледало сеир, тогава каква тогава трябва да е разумната реакция на хората от страни в такава ситуация ?
   Аз казах какво е решението според мен - контрольорката, като длъжностно лице да се намеси. Вие какво бихте направили, защото само да се коментира това така или иначе няма смисъл. Каква ще е вашата реакция в такава ситуация ?

# 39 490
  • Мнения: 68 662
Може да си отвориш устата  и да кажеш две думи. Възпитаните хора не викат и не дърпат. Ама усти имат и могат да вземат отношение.

# 39 491
  • Мнения: X
И всички останали в автобуса овчедушно мълчаха и оставиха бабето да крещи? Напълно нормално за българите. А ти  Lan_7 как реагира докато гледаше какво се случва?
Това мигане и нулева реакция само при българите го виждам.
     Какво може да и кажеш на бабето ?  
Нищо не бих ѝ казала. При условие, че има свободни места, на които може да седне, бих я оставила да вика колкото иска, без дори дума да обеля. Ако иска да сяда, ако иска да вика, ако иска да се метне през прозореца.

# 39 492
  • Мнения: 10 704
Нищо няма да стане като се обадиш. Такива хора се опират на факта, че бастуна ги прави инвалиди и си търсят правата. Каквото и да приказваш - ефект няма. Според мисленето им, те са си в правото си и всичко останало, което не е както искат е срещу тях. Хората с възпитание не парадират с това, че имат физически трудности и им се налага да ползват помощни средства. Виждал съм и по-грозни сцени, но не ми се коментират. Това с казването не върши работа.

# 39 493
  • Мнения: 68 662
Може и така да е.
Аз по-скоро имах предвид случая на Афродита...там е овчедушието на останалите от опашката.
Чакала съм на опашка за карта на ГТ. Трябваше да работят 2 каси, но ест.само едната бе отворена. Попитах няма ли да отворят и втората каса, за да върви по-бързо опашката. Изненадах се, че чичак от опашката се изказа срещу мен и защити онези зад гишето. Какво да кажа...българинът си има робско мислене от време оно...
Вместо да ме подкрепи, не че не мога и сама да се оправя де, да види че е и  в негов интерес отварянето на втората каса, той ме нахока....щял да чака, не му пречело. Другите също мълчаха като покорни овчици...като на заколение. Ми болно ми стана. Не сме единни и туй то.

# 39 494
  • Варна
  • Мнения: 36 612
Така е. И аз като вдигнах глас пред лекарски кабинет, заради пререждане и голямо забавяне на записани от преди седмица часове (за частен кабинет става дума) всички мълчаха и гледаха в земята, само една жена ме подкрепи. Другите промънкаха под нос нещо от рода "ми то навсякъде се чака". Чак ми идеше да им перна по един зад врата.

Общи условия

Активация на акаунт