"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 082
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 41 325
  • Мнения: 1 918
Днес вече направих коментар, но имаше много хора зад мен, изнервени и не исках да ги бавя. Но никога не са ме питали добре ли е, а и аз чак днес се съсредоточих във везната, коятп беше на другия край на витрината(заради това и не направих голям проблем, тъй като жената работеше бавно а опашката огромна)
Но как пък един път не сипаха по-малко?
Явно трябва да казвам че искам 50гр, за да ми сложат 100 и да не хвърлям храна.

# 41 326
  • Варна
  • Мнения: 36 612
Другия път казваш ясно, отчетливо и натъртваш " не повече от сто грама". И после, ако пак има съществено разминаване, оставяш го и си заминаваш или изискваш корекция. За недоволството на опашката би трябвало да се погрижи продавачката щом е по нейна вина.

# 41 327
  • Мнения: 6 604
Естествено, че нарочно слагат повече. Същото е и със сладоледите на Рафи, например. Веднъж ММ направи забележка на продавачката на топлата кухня. Отговора ѝ беше повече от нагъл. Първо го попита какво толкова, че сипала повече. 🤐🙄
После му каза, че ако бил на диета да си казва, че иска ТОЧНО колкото е поръчал.
ММ не ѝ остана длъжен, но защо беше нужно да се стига до там?

# 41 328
  • Варна
  • Мнения: 36 612
На мен не ми се е случвало да ми превишат с повече от десетина грама. Даже днес, още несъбудена, съм промърморила, че искам филе за десет лева, а жената чула, че искам двеста грама. И гледам аз на кантара някакви мижави двеста грама, а по мои сметки трябва да е половин кило. Та се разбрахме де, добави ми. Ама срам ме хвана, че така съм смънкала под нос.

# 41 329
  • Мнения: 24 351
Рафи са на процент, освен заплата, затова слагат повече

# 41 330
  • sf
  • Мнения: 10 156
Заради един такъв от Рафи спрях да ям, когато той е на смяна. Две топки ги докарва поне 400гр. Хем ми е за парите, хем за калориите 🤣

# 41 331
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 855
Заради един такъв от Рафи спрях да ям, когато той е на смяна. Две топки ги докарва поне 400гр. Хем ми е за парите, хем за калориите 🤣

И аз така, две топки - половин кило сладолед - няма изяждане това нещо. Пък не искам само един вкус, а просто човешки две топки Grinning

# 41 332
  • Мнения: 1 918
Аз ям малко и 100 грама картофи със едно кюфтенце са ми предостатъчни, и тях не изяждам. Точно защото ям малко не обядвам в заведвния, защото давам пари за цяла порция, а изяждам максимум 1/3 и в един момент ми писна да давам определена сума на ден за нещо което не изяждам. Пък не ми се вечеря остатъка от обяда и витрината ми е перфектно решение.
Ходя и в едно заведение за бързо хранене, дето пак така на грамаж се дава. Е зяпам ги в ръцете по колко ми слагат и пак е едно гребане с тая лъжица и едни 400грамови порции..

# 41 333
  • Мнения: 11 569
То някои и не знаят и как да поръчат. Вчера един идва и казва " рагу- три", и аз слагам три кокала на кантара. Тоя се блещи и тогава поясни, че искал три килограма.
Иначе- да, случва се неволно да е повече грамажа, но продавачът е длъжен да пита добре ли е, и  т. н., както някой по- горе писа. За жалост, повечето си казват за тия смешни пари, толкова работа, и не си дават много, много зор в обслужването.

# 41 334
  • Мнения: X
Навсякъде в джелатериите сладоледът се продава на топка, само в България е на грамаж. Ми тя една топка може и до 200 грама да се докара и да компенсираш липсата на качество с количество.

# 41 335
  • Мнения: X
Ситуацийка една прясна.

Преди няколко дни на плажа, малко след 9 сутринта, полупразно и спокойно. Вятърът донася до слуха ми нечий разговор по телефона...  " Спокойно е, пиленце, почти никой няма. Тук една една селянка плете, три келешчета копаят, други няма." Тъй като плетящата селянка явно бях аз, а копаещите келешчета -децата ми, се поогледах за източника на любезностите. Фиксирах поддържана дама на около 30, с чехли с пухчета и смартфон с камъчета, оцених я мислено що за птица е и продължих  със заниманията си.
Днес, на плажа, около 9, пак е полупразно. Светлината е разкошна, ветрецът приятен, шалът от оня ден изплетен и готов за снимки. Инструктирам две от трите келешчета как да държат шала, за да снимам точно под определен ъгъл, и пристига кой? Дамата от оня ден.  Задава въпрос,  директно от упор: " Туй нещо продаа ли съ? Колко ша му искаш? " . Благодарих мислено на съдбата, а на глас отговорих, че да, смятам да продам нещото, но категорично не смятам да го продам на нея. Преди дамата да реагира, най-малкото ми келешче попита : " Мамо, жената на какъв език говори?", на което успях някак да запазя самообладание и да отговоря без да се хиля. Обясних, че някои хора не могат да говорят правилно български, а ползват диалект. Така се получава, когато не се внимава в училище и не се четат книги. Докато дамата набере скорост да реагира, преместих мястото на фотосесията с двайсетина метра, но вятърът доста време довяваше до слуха ми интересни епитети по мой адрес. Цял ден ми е весело.

# 41 336
  • Мнения: 3 542
Доколкото прочетох "дамата" е говорила "български" и аз поздравявам Сбъдваща за справянето й с тази "дама".  Днес Марс още ли е ретрограден?

# 41 337
  • Мнения: 2 837
Всъщност има книжовен български език и много и различни диалекти. Поне според специалистите. И диалектите не са неправилен български, а всъщност онзи български, заради който сме оцелели като народ през едни тежки петстотин години.

# 41 338
  • Мнения: 1 985
Сбъдваща,
Що не 'и обясни на "дамата", че шалът е прекалено селски за нейната префинена особа. Simple Smile
Бре кукумици всякакви, аз сутрин се наглеждам на луди в трамвая- мразя да обобщявам, ама с ужас установявам, че бая народ пропуска къпането.

# 41 339
  • Мнения: 115
За мен пък е много селско да си взимаш от лигавниците за еднократна употреба от ИКЕА 3 ПЪТИ. И то в доста големи количества, които биха стигнали за година напред поне.
А също и да слухтиш на вратата на гинекологичен кабинет. Всъщност е селско на която и да е врата да се подслушва.

Общи условия

Активация на акаунт