"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 203
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 43 575
  • Мнения: 9 196
Ами на мен ми пука и уча децата си на всичко това. Каквото зависи от мен, го правя. Което не ми пречи да се възмущавам и да се тюхкам кое е трудното на това да си идея по-разумен и отговорен към всичко около теб.

Ама ти смяташ, че когато някое дете се е изпикало в градинката, то е УЧЕНО да прави така и само така. И когато му се допикае, го водят навън, като куче? Ставате смешни вече.

# 43 576
  • Мнения: 22 036
Дефекирането на обществени места подлежи на глоба по принцип в цивилизованите държави. Аз лично не драматизирам за изпишкано инцидентно дете. В периода на махане на памперси е невъзможно да се реагира с водене до тоалетна понякога.  За другите нужди обаче не е така, а да се обяснява как е скъпо да се плати такса си е баш по темата, ама човек, който спестява от торбички, какво друго може да каже.

# 43 577
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Не, Салсиша, учено е, че няма проблем да го направи.

# 43 578
  • Мнения: 13 800
Оф, хайде стига сте се превземали! Вие къде сте си изпишквали детето, когато е било на 2-3 годинки, и в последния момент се сети, че му се ходи до тоалетна! А сте в парка, далеч от дома и тоалетна я има, я няма наоколо!
Ако имате деца, де. Щото кучкарките то е ясно какво ще отговорят. От техните кучета, знаем, само роса роси и бисери се търкалят Rolling Eyes

# 43 579
  • Мнения: 22 036
Аз казах, че не ми е проблем да се изпишка дете, което се учи да се контролира. Не ми е ОК да се изаква, защото това, в много редки случаи изисква моментално действие, а ако се случи, не виждам проблем да се почисти.

Аз лично си чистя след кучето, не виждам проблем и след дете да се направи, а ако има тоалетна е странно да не заведеш детето там.

# 43 580
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ами на мен ми пука и уча децата си на всичко това. Каквото зависи от мен, го правя. Което не ми пречи да се възмущавам и да се тюхкам кое е трудното на това да си идея по-разумен и отговорен към всичко около теб.

Ама ти смяташ, че когато някое дете се е изпикало в градинката, то е УЧЕНО да прави така и само така. И когато му се допикае, го водят навън, като куче? Ставате смешни вече.
Така е удобно на теб да го разбираш!
Както виждаш, обобщавам за всичко, което касае поведението на човек в обществото. Който иска да си пикае и дефекира в паркове и градини. Който иска да хвърля отпадъци, това са грешно създадени навици.
Тоалетни със заведенията бол, не ми е пречело да дам 50ст или левче, за са влезем в тоалетна и после да се измием. С детето дори и без пари са ни пускали. Но не е всеки ден и не е колосална сума.

# 43 581
  • София
  • Мнения: 929
Обясних ти и у дома си плащаш за да посетиш тоалетната Всеки един от нас го прави.

 И колко плащам у дома си? 50 ст? левче? Съжалявам, ако мога да си спестя левчето за едното пикане ще го направя. То и 50 ст. са много за тази "услуга", за левче вече да не говорим.

Стига бе, хора! Как да не плащате и вкъщи, водата и електричеството без пари ли са? Нали купувате сапун? А в обществената тоалетна като влезете нали искате да ви е чисто и да не мирише? Нали някой трябва да поддържа и  този някой иска да му се заплати? Не може хем да ни е чисто и хубаво и хем да не си бръкнем в джоба за това. Замислете се малко!

# 43 582
  • Мнения: 13 800
... ако всички майки на малки деца почистваха след тях, щяхме да живеем в много по-чиста страна.
Joy
Сякаш сме на профсъюзно събрание. Каква пламенна реч...
Мдам, всички майки на всички деца всеки ден и всеки път ги водят навън да пишкат и акат, за да не си цапат тоалетните и да не харчат пари Smirk.
Освестете се, жени Simple Smile

# 43 583
  • Мнения: X
Ако всички собственици на кучета си почистваха след питомците си, ако всички майки на малки деца почистваха след тях, щяхме да живеем в много по-чиста страна.

Нямаше да е по-чиста. Забрави уличните котки и кучета. По последни данни само в София има 3 589 бездомни кучета и над 15 000 бездомни котки, които всекидневно и няколко пъти дневно се изхождат по софийските улици и паркове.

https://www.24chasa.bg/novini/article/7029102

https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/nad-3500-sa-bezdomnite- … -v-sofiia-6085584

Последна редакция: пн, 15 окт 2018, 14:17 от Анонимен

# 43 584
  • София
  • Мнения: 8 348
Малко е безмислено опонирането, защото не е правилно да се приравнява всичко, ама.....

И аз съм си изпишквала детето в парка, като се сети в последния момент, друг избор нямах. И кучето ми пишка, старая се да е на по-закътани места, женско е и не припиква всеки храст.
Обаче!!!!! /щях да сложа и повече удивителни, ама да не изтъркам копчето/ хората, които смятат, че няма проблем да се изака чавето зад пейката, са в част от случайте същите, които ще си изхвърлят чашките в парка, ще метнат памперса зад същата пейка, торбичката с боклук или пепелника през балкона, няма да си почистят след кучето, а най-вероятно и ще изхвърлят на улицата въпросното некастрирано куче, ако им накъртва ежедневието и спокойствието. Което пък изхвърлено куче ще произвежда нови рушители на чистотата и разхвърлячи на торбички от боклука, за да си намери храна.
А въпросните хора, за съжаление, ще възпитат посъщия начин и децата си.

# 43 585
  • Мнения: X
 Държа да отбележа, че аз никъде не съм писала, че е правилно децата на се изакват в парка. През цялото време дискусията се върти около изпишкването на малките деца. За него определено съм на мнение, че не вреди на никого и не замърсява парка.

# 43 586
  • Мнения: 9 196
Сега пък странно било, ако има тоалетна, да не го заведа ... ами ако е за едно пишкане и детето е малко, няма да го заведа, ако тоалетната е гадна и смрадлива. Няма нито да го карам да диша там 5 минути, нито да седне на скапаната седалка. Ако може да стиска, ще потърся друга, ако не - в тревата.
Как ли пък не, ще го цопна в мизерията, защото някоя фанатизирана леля, ще се възмути, че се изпикало на безценната и трева. Ще кажеш, че ходи да лиже всяка сутрин роса, от тая трева.

# 43 587
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Салсиша, сама казваш - АКО тоалетната е гадна и смрадлива. А ако не е? Тогава ще си заведеш ли малкото дете и ще платиш ли? Понеже обикновено платените обществени тоалетни са поддържани и чисти.

# 43 588
  • Мнения: 9 196
Салсиша, сама казваш - АКО тоалетната е гадна и смрадлива. А ако не е? Тогава ще си заведеш ли малкото дете и ще платиш ли? Понеже обикновено платените обществени тоалетни са поддържани и чисти.

Ами да, защо не. Аз дори съм сигурна, че ако има някъде тоалетна, но изпишкват децата навън, то е защото не искат да ги вкарват вътре, не за плащането. То едно време май и не се плащаше за малки деца, доколкото помня, сигурно и сега е така. 

Тук, в парковете, където ходим с малкия, са си нормални тоалетните, той от съвсем малък си ходи сам, с някой приятел, даже нямаше и 5 години, когато взе да мрънка да не ходя с него, но при него е лесно, защото е момче, не му трябва да сяда, нищо.

Но помня, когато почнах да махам памперса, между година и половина и две, че съм го взимала и съм тичала към някоя близка трева, защото никак не могат да стискат. Няколко месеца продължи това.

А за акането - не ни се е случвало навън, но то и няма как, защото като малък, все си акаше, след ядене, а не е ял на площадки и полянки.

Последна редакция: пн, 15 окт 2018, 16:06 от Salsisha

# 43 589
  • Мнения: 4 808
С кеф давам не по 50 ст., но и по левче за тоалетна, която е чиста, приятно ароматизирана и има тоалетна хартия в изобилие. В нашия град срещу 50-те стотинки ти дават едно мижаво парченце тоалетна хартия, както се казва, да четеш вестник през него. Моя съседка работи в обществена тоалетна, заплатата е около 600 лв, беше на работа даже и на Нова година до късно през нощта. Друга съседка също работеше там и напусна след като сложиха камери. Каза, че преди можело да си чете книжка или да си рови в телефона, а след камерите вече няма как. Някои познати подозират, че това не е цялата истина, че преди камерите просто не са се отчитали всички пари и не са се пускали касови бележки на всяко едно ходене, благодарение на което са си докарвали доста по-прилична заплата. Не знам къде е истината, но от едно известно време винаги дават касови бончета, за разлика от преди. Впрочем, доста по-често виждам пикаещи мъже по храстите и по пътищата, отколкото деца. Вчера един само дето не си го извади пред мен в една квартална градинка почти в центъра на града, а на пет крачки оттам има две заведения. Случвало се е да ми откажат и в заведение да ползвам тоалетна, дори срещу заплащане, с мотива, че е само за клиенти, но специално в тези двете не е така.

Общи условия

Активация на акаунт