"Селски" номера и пинизи

  • 5 108 613
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 43 590
  • Другата България
  • Мнения: 37 849
Хайде ако има още някой, който се чувства длъжен да ни информира къде ака и пиша той, детето, съпруга и цялото семейство, както и по колко плаща - да идва и да го прави, че белкем се спре вече с тези миризливи постове страници наред.

# 43 591
  • София
  • Мнения: 19 481
Хайде ако има още някой, който се чувства длъжен да ни информира къде ака и пиша той, детето, съпруга и цялото семейство, както и по колко плаща - да идва и да го прави, че белкем се спре вече с тези миризливи постове страници наред.
Сакън, че има многодетни семейства  Joy

# 43 592
  • Мнения: 6 024
Така и така сме на тази тематика, в заведение, на което не сме клиент, прието ли е да се посещава WC?  Отиваме и питаме каква е цената ли, как се случва. На мен ми се е случвало наоколо да няма обществени WC,  а заведения, но да си призная - винаги съм се стеснявала да вляза в заведение.

# 43 593
  • Мнения: 9 196
Не, не е прието.

# 43 594
  • Наблизо
  • Мнения: 6 381
Така и така сме на тази тематика, в заведение, на което не сме клиент, прието ли е да се посещава WC?  Отиваме и питаме каква е цената ли, как се случва. На мен ми се е случвало наоколо да няма обществени WC,  а заведения, но да си призная - винаги съм се стеснявала да вляза в заведение.
Разбираемо,че се стесняваш.Много често те гледат като бездомно коте,ако попиташ.И в чужбина ми се е случвало,да не кажем че са само нашите.В известен с парти обстановката си квартал в Париж,нямаше обществени тоалетни.Влязох в заведение,като не видях никой,но беше положението на зор.Когато излязох,някакъв келнер ми се развика как можело такова нещо.Казах му,ако иска,ще си платя.Не искал,но не можело така да си влизам и т.н.
Тръгнах си и го оставих да се пени.
Мисля си,че не е толкова че не сме клиенти,а че прибавя към бройката хора минали оттами и трябва да се чисти после,а обикновено си чистят сервитьорите.
Иначе,при молба,рядко са ми отказвали.На доста места си има такса ,която се взима или от машина или човек пред тоалетните и си плащаш така или иначе,особено при нас в Германия и Австрия.

# 43 595
  • Мнения: 3 616
И защо?Нима не пускат,не е задължително даже да си платиш.На места искат да се заплати и да се ползвана места не.

# 43 596
  • Мнения: 9 196
Защото не е прието, какво защо. Тоалетните в заведенията са за удобство на клиентите, не на пътникопотока. За него са обществените тоалетни.

В Париж има тоалетни по всички гари и търговски комплекси, няма за какво да се влиза по заведенията.

# 43 597
  • Мнения: 4 256
Не е вярно. На едни места не е прието, ако не си клиент на заведението. На други - разрешават да ползваш тоалетната, след като платиш петдесет стотинки или левче. Често ми се е случвало изобщо да не ми искат пари, а само да ме насочат към тоалетната. И това последното ми се случва в по-луксозните заведения. Таксуването на неклиент става в по-посредствените заведения (по мои впечатления)

# 43 598
  • Мнения: 9 196
Това че някой ходи, като прошляк, да моли за тоалетни в заведения и го "пускат", не означава, че е прието. И то не е.
Ако някой почне да моли хората за 1 филия хляб, сигурно пак ще му дадат, но пак не е прието да се просят филии хляб.

# 43 599
  • Наблизо
  • Мнения: 6 381
Защото не е прието, какво защо. Тоалетните в заведенията са за удобство на клиентите, не на пътникопотока. За него са обществените тоалетни.

В Париж има тоалетни по всички гари и търговски комплекси, няма за какво да се влиза по заведенията.
Гарите колко са?Търговските комплекси,с някои изключения,се намират в покрайнините на града.Говоря за историческия център,където дори подземни паркинги няма.Обикновено в тези квартали си има цена на тоалетната или просто си питаш.С изключение на този селянин и може би някоя подобна случка,която не помня,не ми се е случвало.Съжалявам,няма как да пикая на улицата.Такъв човек съм,че бих дори почукала на врата отколкото да клекна в тревичката.

# 43 600
  • Мнения: 9 196
Има навсякъде, там където говориш има едни, като павильони, малко е клаустрофобично, но не са толкова зле.

# 43 601
  • Мнения: X
 Тъй като моят град в Германия е силно туристически и заведенията в центъра често са много големи и винаги са пълни мога да кажа, че обикновено персоналът не обръща веднага внимание на влизащите, дори сядайки на маса човек трябва да изчака, докато го забележат и му донесат картата. Ако е само за тоалетна всеки може да влезе и да я ползва, без персоналът изобщо да му обърне внимание. В традиционните немски Brauhaus ресторанти обикновено има Klofrau - жена отговорна за тоалетните, която ги почиства и има стол и маса пред тях. На нея на доброволен принцип човек ако желае оставя някакви центове в чинийката, която стои на масичката и. Има един площад в центъра, който е посещаван предимно от туристи, и на който често се организират мероприятия от всякакъв тип - коледни пазари, винарски изложения, кулинарни изложения и т.н. На този площад са заведение до заведение, и съответно при провеждане на такива мероприятия тоалетните на тези заведения играят ролята на обществени. Такава гъчканица от хора е тогава, че абсолютно никой не отразява влизащите в заведението и всеки се движи нагоре надолу без да обръща внимание на другите хора. Други места, където може да се ползва свободно тоалетната са всички музеи, всички големи търговски обекти/магазини/молове, големите хотели от световните вериги, в някои метростанции също има безплатни тоалетни. Единствената тоалетна за която се сещам, че е платена и се минава през турникет след пускане на 1 евро е тази на централната гара.

# 43 602
  • Наблизо
  • Мнения: 6 381
Има навсякъде, там където говориш има едни, като павильони, малко е клаустрофобично, но не са толкова зле.
На големите булеварди има,да.Например в Маре няма дори място по тротоара да минеш,камо ли ''павилион -тоалетна''.

# 43 603
  • Мнения: 9 196
Еее, ами то не може на всеки ъгъл де Simple Smile. Но общо взето в големите градове, винаги туриста може да се оправи, а и тоалетните са поддържани.
Селко е, когато тоалетните са в кошмарен вид, това е свръх селянията - както по морето ни. Всяка година изпадам в потрес. Селянията на селските ни ресторантьори, концесионери и всякакви бизнесмени.

# 43 604
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Айде и прошляци станаха търсещите тоалетна, решили да не препикават градинки и храсти Joy
Влизам в заведението и учтиво моля. Казват струва/не струва, плащам ако се налага и ползвам. Елементарно! Не са ме връщали, нито са ме гледали като прошляк.

Общи условия

Активация на акаунт