"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 070
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 48 165
  • София
  • Мнения: 10 331
Гладът е страшно нещо, ей! Това, че ние не можем да си го представим, трябва само да ни кара да си плюем в пазвата да не ни стига.

# 48 166
  • Мнения: 6 879
Ставаше дума за чешмичката от първия тип. Предполагам, че на 5-6-7-годишно дете по-лесно се обяснява забраната с кучета отколкото с пикаещи наркомани.

# 48 167
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Покойните ми баби и дядовци по корем ще се влачат, но не биха си позволили да докоснат чужда собственост!!!
А влачили ли са се наистина? Щото ако ти дойде до главата, много хора запяват друга песен

Може да се каже.

Скрит текст:
Едната баба се влачеше 6 години с рак на дебелото черво
Другата 10 години с тежка демеция
Единия дядо цяла година с тежък инсулт

Други въпроси?

Мога да приема кражба само ако е животоспасяваща. Тук говорим за батерии.

# 48 168
  • Другата България
  • Мнения: 37 330
Гладът е страшно нещо, ей! Това, че ние не можем да си го представим, трябва само да ни кара да си плюем в пазвата да не ни стига.
Така е. Отстрани е много лесно да се сочи с пръст и да се подскача, но никой не знае какво ще му поднесе живота занапред.

# 48 169
  • София
  • Мнения: 19 249
Може да се каже.
Скрит текст:
Едната баба се влачеше 6 години с рак на дебелото черво
Другата 10 години с тежка демеция
Единия дядо цяла година с тежък инсулт
Имах предвид от глад, не от болест.
Да се влачиш, след като знаеш, че има вариант, и то съвсем безболезнен за отсрещната страна - не е за всекиго.

Друг е въпросът, че по китайските магазини има евтини батерии, по 20 ст. едната. Така че да, приемам, че не е въпрос на живот и смърт.

# 48 170
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Точно така. Нямах предвид влачене непременно от глад.
Въпрос на принципи.
Както и да е, темата зацикли отдавна.

Обаче оня в Икеа не ще да ми излезе от главата....

# 48 171
  • Другата България
  • Мнения: 37 330
Друг е въпросът, че по китайските магазини има евтини батерии, по 20 ст. едната. Така че да, приемам, че не е въпрос на живот и смърт.
Освен батериите и парче сирене.
Ако помня правилно.

# 48 172
  • София
  • Мнения: 19 249
Освен батериите и парче сирене.
Ако помня правилно.
Това съм го пропуснала.
Аз не бих се разправяла, но охранителите невинаги са едни мили и добри хора. Освен това, има и професионална деформация - като виждаш колко се краде, започва да ти се струва, че всеки е крадец.

# 48 173
  • Мнения: 3 732
Стареца с доматите и батерията - значи има пари да си купи домати, а батерия - не? Не вярвам да има голяма разлика в цените им.

Униформената служителка в магазина, прередила другите - ако почивката и е с определено време и го губи в чакане на опашка, после как да има сили да се хвърли в батака? Пак ще четем колко лошо ни обслужват в магазините.


На мен една селянка ми се извини днес, а дори и дума не й казах.
Малка квартална улица със завой и ниска видимост, след нея миниатюрно кръстовище. Отишла тя до кофата с боклук и тръгва към тротоара, но гледа към другата страна. Виждам я и намялям. Тя тръгва без да ме отрази, без да бйрза. Спрях почти до полата й, тя се усмихва и ми каза: Извинявай!
А ако не внимавах или бързах?
Беше около 50 годишна жена, интелигентно изглеждаща.

# 48 174
  • Мнения: X
Аз в Малта умирах от страх, че ще вляза в затвора заради някоя такава шматка. Отвсякъде излизат във всички посоки и луд ставаш да ги пазиш.

Една сънародничка, с която се познаваме отскоро, стана два пъти ме моли да й вземам децата от училище, т. е. от различни училища, после да ги водя на извънкласни занимания, да ги чакам там един час, да ги прибера до тях и аз докато се прибера до нас стават към 60 км плюс времето. Последния път помоли малкото дете да стои в нас три часа и го оставиха осем часа. Това иди дойди, бащата по принцип се грижи за тези неща, защото не работи, но в тези дни бил зает с нещо. Няколко дни след последната услуга обаче, в един мол докато се чудех каква бърза закуска да си взема, жената дойде до мен и ми каза, че много настоява да плати тя каквото си купувам, заради услугите и защото нали чисти сметки водят до добри приятели. Аз не съм искала по никакъв начин да си изчиствам сметките, но като ще ги чисти, поне да се беше сетила, че колата ми не върви с вода на цената на закуска. Абе безмълвна останах, но най-вероятно съм гледала като дракон. Понякога си мисля, че изглеждам като идиот, сигурно и оттам идва страстта ми към гримирането.

# 48 175
  • Мнения: 19 487



На мен една селянка ми се извини днес, а дори и дума не й казах.
Малка квартална улица със завой и ниска видимост, след нея миниатюрно кръстовище. Отишла тя до кофата с боклук и тръгва към тротоара, но гледа към другата страна. Виждам я и намялям. Тя тръгва без да ме отрази, без да бйрза. Спрях почти до полата й, тя се усмихва и ми каза: Извинявай!
А ако не внимавах или бързах?
Беше около 50 годишна жена, интелигентно изглеждаща.
На мен това не ми изглежда като селска постъпка - жената явно е постъпила несъобразително и се е извинила без подкана. Виж, ако те беше овикала - типична селска проява, съгласна съм. Всички сме разсеяни в един момент и се улавям на моменти, че в тоя огромен столичен град стресът, интензивното движение и множеството хора около мен така ме натоварват, че на момента сетивата са ми притъпени вместо изострени.

# 48 176
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788

Униформената служителка в магазина, прередила другите - ако почивката и е с определено време и го губи в чакане на опашка, после как да има сили да се хвърли в батака? Пак ще четем колко лошо ни обслужват в магазините.




И ние сме с определено работно време, не сме длъжни да закъсняваме заради нея, защото е решила да ни пререди  Wink

# 48 177
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Куче, а и човек, лочещи от чешмата, може да не са приятна гледка, но не мисля, че могат да оставят някаква зараза в бързо течащата вода и на крана, обливан от нея. Иначе инстинктивно човек се усеща отблъснат, да.
За машината с безалкохолното важи в по-малка степен, защото там течността не мие целия кран.

Цитат на: HighSpeed
Точно щях да кажа, че ако не дай Боже човек се окаже в положение да няма какво да яде, буквално, тогава едва ли най-важното нещо за него ще е дали го наричат крадец.
Това е така, но освен че изобщо не е ясно дали крадящият дядо няма какво да яде (не, не е необорима презумпция за всеки пенсионер), буквално, нали, по-горе ставаше въпрос за батерии.
Иначе съм съгласна, че има повече и по-малко укорими кражби.

Съгласна съм и за определеното време почивка на служителката от магазина, но все пак едно извинение или обяснение пред хората, които прережда, можеше и да свърши работа.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 11:58 от Магдена

# 48 178
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
В "Била" охраната спипа възрастна жена, откраднала 2 банана. Казваше й, че би й ги платил и бла-бла-бла. Жената беше спретната и фризирана. Изглежда я е пуснал без повече разправии, защото  я видях на една пейка да си ги яде без да й присядат.

# 48 179
  • Мнения: 39 380
Татко си закара малката дъщеря на детска градина, като я вдигна от тротоара и я прехвърли през оградата. После ѝ подаде и раничката. Официалният вход беше 20 метра по- далече, нямаше нито една паркирана кола, която да му попречи да паркира точно пред него, но.....

Общи условия

Активация на акаунт