"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 446
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 46 335
  • Мнения: 18 498
При нас по едно време беше обратното - говорехме на чужд език, за да не разбира, че става дума за храна, излизане или каквото там сме решили да правим. Този номер го научих от преподавателка в университета, която говореше на испански със сина си, за да не разбира кокера им.
Преди години бяхме в кучешка компания с едно момиче, което даваше команди на лабрадора си на турски, не знам защо. Но ми се стори доста подходящ език за команди.

# 46 336
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Добре де, какво като кучето разбере какво смятате да правите, ох много смешно ми стана Joy

# 46 337
  • Мнения: 18 442
Таис, ММ е ходил с немска овчарка на училище за кучета. Там са ги карали да изговарят командите на немски, защото специално тази порода по-лесно ги възприемала. Сега, дали е било мит, в който инструктурът е вярвал, не знам.

Между другото, кучето на ММ беше изпълнително като робот.

# 46 338
  • София
  • Мнения: 12 374
wild poppy, за немските овчарки и аз знам, но кучетата, за които говоря, не са тази порода Simple Smile Песът на мацката с испанския например беше най-обикновен лаб - весел и тотално перде, изобщо не я слушаше.

Моята песка е тренирана за лов и отлично изпълнява команди. На български.

# 46 339
  • София
  • Мнения: 13 107
Добре де, какво като кучето разбере какво смятате да правите, ох много смешно ми стана Joy

Има определени думи, които кучетата заучават като команди. Нашите, например, чуят ли "вънка/навън/излизаме/" - директно отиват до вратата; при "хайде да лягаме/да спим" - направо се местят по леглата и подобни. Когато видят, че не е команда, се объркват и е възможно следващия път да не изпълнят истинската команда. Разбира се, не им говорим на чужди езици, нито ние си говорим тайно, но се стараем да не употребяваме определени думи и изрази пред животните.

# 46 340
  • София
  • Мнения: 11 484
Много се смях с кучетата и чуждите езици, честно JoyJoyJoy

# 46 341
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Няма ли да подейства, ако тръгвайки да извеждаш кучето, просто използваш името му? Например Джони навън или Дони хайде навън и така ще се научи, че само като се отнася до него ще излиза. по този начин няма ли да престане да реагира при всяко "хайде"?
Не, че не знам за такива случаи, просто ми стана смешно

# 46 342
  • Мнения: 13 272
Мойто си беше плюшени играчка и не се подаваше на никакви команди, но и бели не правеше, но не съм засичала такова нещо досега, явно не съм го извеждала по високоинтелектуални кучешки места.

# 46 343
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Цитат
Песът на мацката с испанския например беше най-обикновен лаб - весел и тотално перде, изобщо не я слушаше.
А може, момата просто да си е практикувала испанския. Говорене за изглаждане на произношението. Добра идея.

# 46 344
  • София
  • Мнения: 6 308
wild poppy, за немските овчарки и аз знам, но кучетата, за които говоря, не са тази порода Simple Smile Песът на мацката с испанския например беше най-обикновен лаб - весел и тотално перде, изобщо не я слушаше.

Моята песка е тренирана за лов и отлично изпълнява команди. На български.

Бива всякак. Simple Smile И не винаги е поза. Мойта, знаеше две команди различни от български. Реагираше на "при мен", но в екстрена ситуация "come", рязко и отсечено, изпълняваше светкавично. И на седни реагираше, но по-добре на "setz". За сметка на тва, при "какво правиш бе, маймуно мръсна" ушите и ставаха кат на кокер и приплъзваше кат дакел. Simple Smile

# 46 345
  • София
  • Мнения: 11 471
 И аз съм забелязвал подобни стопани, но според мен кучетата не "разбират" езици, а се "ориентират" по интонацията. При подадена команда към моето куче със същата интонация, на немски  да речем, то я изпълнява без проблем. Вероятно и други, по-коректни обяснения.

# 46 346
  • София
  • Мнения: 13 107
Няма ли да подейства, ако тръгвайки да извеждаш кучето, просто използваш името му? Например Джони навън или Дони хайде навън и така ще се научи, че само като се отнася до него ще излиза. по този начин няма ли да престане да реагира при всяко "хайде"?
Не, че не знам за такива случаи, просто ми стана смешно

Кучетата си чуват името при много други поводи. Разпознават имената си и отделят името си от думата след това. Дали ще кажеш "Джони, навън" или само "навън" за тях няма значение, той знае, че навън означава разходка и не започва да мисли дали са извикали него или някой друг. Аз мога да кажа на съпруга ми "Мило, навън" и кучетата изобщо няма да се замислят дали се обръщам към тях или към някой друг, когато чуят вълшебната думичка. Simple Smile

И аз съм забелязвал подобни стопани, но според мен кучетата не "разбират" езици, а се "ориентират" по интонацията. При подадена команда към моето куче със същата интонация, на немски  да речем, то я изпълнява без проблем. Вероятно и други, по-коректни обяснения.

Абсолютно съм съгласна.

# 46 347
  • Мнения: 18 498
Доколкото разбирам целта е кучето да не се бърка с командите към другите кучета.
Нали знаете как крещиш "Рекс, излез от локвата и ела да ти дам бисквита" и всички други кучета се спускат към вас, и само Рекс навлиза по-навътре в локвата, защото знае, че сте излезли без бисквити. Или кажеш "дай лапа", твоето те гледа, а това зад него сяда и дава лапа.

# 46 348
  • София
  • Мнения: 12 374
Роналд, според мен просто запаметяват - аз подавам команда ''Седни'' само с ръка, дума не обелвам.

Мацката с испанския си каза, че са избрали езика с мъжа й целенасочено, за да не се бърка с родния или с други езици. Каквато и да е причината, забавлявам се да слушам около мен ''разговори'' с песове на различни езици. Особено когато някой превключи на български, за да извика на потомството си ''Сложи си якето!'' и после пак шпреха на дакела си на немски.

# 46 349
  • София
  • Мнения: 17 775
И на седни реагираше, но по-добре на "setz".
Сядам на немски е възвратен глагол.

За съжаление нямам кученце, но котето се ориентира по интонация и се снишава, ако кажа нещо с по- остра. Пробвала съм и с положителни реплики, казани с остро назидание- снишава се, ляга по гръб и почва да мяука и да иска да си играе. Много е сладичко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт