Втори ред зъби

  • 3 930
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Много съм притеснена. На детето му пониква първият постоянен зъб, но не расте на мястото си. Преден долен резец се клати, а зад него на втори ред е пробил постоянен зъб. И то не директно зад млечния, а леко в страни. Пада се на място между два зъба.

Знам, че и на други се случва така. Как се развиха нещата при вас?
Бихте ли препоръчали детски зъболекар, който да е свестен и да не претупва нещата? За София става дума. Очаквам да имаме и още проблеми с подредбата на постоянните зъби, ако е наследила, каквото не трябва.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 178
При нас беше така. Заведох го на зъболекар и с упойка му извадиха млечния зъб. Всичко мина без проблем. Това било характерно за долните зъбки.
За зъболекар разпитай майките в товя квартал.

# 2
  • Мнения: 12 676
Много лесно се развиха, аз даже не ги бях видяла, защото бяха горе. Зъболекар извади млечните и другите се наместиха.  После следях да не стане така и ходехме да ги вадят.  

# 3
  • Мнения: 2 660
А при вашите деца имаше ли изместване на зъба и встрани или беше точно зад млечния?
Не ми е важно да е от квартала зъболекаря. Само да е свестен.

# 4
  • Мнения: 6 493
С абсолютно същият "проблем" сме. Израства новото зъбче в средата между двата млечни. Вчера бяхме на зъболекар и имаме успокоението, че всичко е наред. Двете зъбчета се клатят съвсем леко и ни каза, че ако ги извади сега ще го боли много, затова да изчакаме седмица.

# 5
  • Мнения: 2 660
Кафе лате, би ли препоръчала вашия зъболекар? За пръв път ли ходите при него?

# 6
  • Мнения: 7 263
Непременно се обърнете към стоматолог, не е добре зъбите да останат така, но манипулацията е безболезнена и бърза.
Ако сте от София, горещо препоръчвам д-р Весела Джонева .
Или ако си от Младост д-р Надя Мустафа

# 7
  • Мнения: 6 493
Mademoiselle Chocolate, прости ми нахлуването, но става дума за Варна. При моята зъболекарка го водя, тя работи и с деца. А тъй като на него не му е за пръв път(досега само профилактични), нямаме проблеми и страхове.

# 8
  • Мнения: 8 972
Близко дете имаше този проблем. Пратих ги при зъболекаят на дъщеря ми и той извади зъбките, едно по едно през седмица.
Доктор Моллови, на ул. Пчела 2.

Не се притеснявай, това са нормални неща, зъбките ще са си подредени нормално. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 178
А при вашите деца имаше ли изместване на зъба и встрани или беше точно зад млечния?
Не ми е важно да е от квартала зъболекаря. Само да е свестен.

И двете зъбчета не бяха точно зад млечния, по-големи са също.
Даже второто зъбче според мен беше зад 2 други млечни зъба, но извадиха само единият млечен, другият трябвало по-нататък. Вчера вадихме зъбчето. Зъболекарката каза да го наблюдаваме. Не се притеснявай.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 468
а каква е процедурата по  изваждането на зъба при дете?Каква упойка?Дъщеря ми има свръхбройни зъби  и вече е време да пристъпваме към премахването на излишните , а след това и наместване на постоянните с ортодонтско лечение.Притеснена съм да не я стресираме с тая манипулация по ваденето Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 660
Млечните зъби нямат корен. Пръсва се упойка под формата на спрей, след което се разклаща зъба до изваждането му. Поне така процедираха при нас.
Това са неща, които остават за цял живот, така че трябва да се направят. А иначе децата ги забавляват по време на манипулацията и им е интересно. Аз съм доволна от нашия заболекар.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 178
Направо му забиха упойката с игла. Аз го бях подготвила с думи преди това, после му казахме, че пчеличка го ужили и той не рева.
Аз погледнах после зъбчето-имаше като люспичка коренче.
Важното е, че мина и засега всичко е ОК. Чакаме следващите зъбки.

Общи условия

Активация на акаунт