Любители на Котки - тема 83

  • 43 215
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 064
Когато си харесах Малче по една снимка тук на наша съфорумка, тя постави условие котето да се гледа в дом. Приех го като напълно нормално, защото гледане в къща с двор за мен е полу-диво гледане - пускаш го да ходи, където си ще, и само му хвърляш храна. Има ли нужда да обяснявам, че домашното коте е член от семейството и се радва на ласки и грижи, които няма как дворно коте да види, колкото и да го обичаш. Когато искаш да ти дадат живо същество, трябва да се пооткриеш малко, няма как. Колко хора има, дето вземат, щото мислят, че искат коте, но като видят, че е скъпо, го хвърлят на улицата. Или при първи зор - айде на улицата.
От друга страна, ако искаш да се отървеш по-бързо от котетата, може и да примижаваш малко с едното око и да не се "втелясваш", само и само да ги раздадеш по-бързо.
Така че аз съм за строгите проверки, и това не е обидно, а е отговорно.

# 721
  • Мнения: 569
Да се запиша и аз в темата Simple Smile С две маци съм прибрани от улицата. Във втората се влюбих от пръв поглед, когато видях обявата във фейсбук, че търси осиновители. Момичето, което беше пуснало снимката, ми изпрати договор, който попълних, но е само в електронен вид. Вече година и половина откакто е вкъщи моята Бианка и момичето се осведомява от фейсбук за нея. Преди около година поиска да дойде вкъщи да я види, не й отказах, но така и не се стигна до гости, а повече не е проявявала такива мераци, явно се успокои, че е в добри ръце Simple Smile

# 722
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Нищо обидно не виждам да попълня формуляр с мои отговори на поставените от даващия котето.
За Грей не попълвах нищо, но пък докато ми го връчат вкъщи имахме цял месец разговори по телефона със спасителката му и даже аз ходих у тях да го видя веднъж. Докато ми се доверѝ, мина време. Simple Smile
Тя ми го донесе у дома. Даже ѝ направи впечатление, че нямаме комарник на терасата, въпреки, че той така и не можа да подскочи никога. Но тогава това не се знаеше, а аз така или иначе скоро сложих комарник.
След него, от друга организация ми отказаха една черна пумичка. Тогава попаднахме на Женя и попълвах формуляр. Понеже трябваше да кажа, че имам починал котарак, а трябваше да обясня защо, накрая не се стърпях и казах точно кой е. Знаят случая и Женя за няколко дни си я взехме. За Мила-вече нямаше колебание.
А за Маги и аз такива изисквания извадих, че никой не я поиска. Laughing

Добре дошла, sunny rose с две маци. Hug
Профи, прегръдки на Евчето. Добри деца имаш! Hug

# 723
  • Мнения: 569
Добре заварили  Hug

# 724
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 002
СтейсиHug ще предам, че тя не иска вече да влиза тук.
Каза ми да си избирам коя внучка да е този Великден в къщи - Лиска или канибалчето. Мисля този път да уважа Ханибал, а Лисицата да върви при сватовете. Laughing
Намачкай тричките от мен и особено адашката!  Hug Hug Hug

sunny_rose, добре дошли с котките!  Hug

# 725
  • Мнения: 9 991
profi_1, адмирации ,че сте били приемни   bouquet

# 726
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 002
profi_1, адмирации ,че сте били приемни   bouquet

Аз не, голямата щерка! Моите са спасени от нея местни, за които се грижих. Те нямат връзка с организации. На едното си му намерихме осиновител, а другото тя си го взе в София, та ми стана внуче. Ей я досадницата. Heart Eyes

# 727
  • Мнения: 569
хи-хи колко позната сценка,  но пък много сладка  Mr. Green

# 728
  • София
  • Мнения: 3 800
Въпреки, че сме купили Пикси от магазин, предишният собственик ми дойде на гости да я види и да се убеди, че е в добри ръце. Много се притесняваше. Даже вчера Пикс имаше рожден ден и й се обадиха да я поздравят /е, мен де,приех поздравленията от нейно име Simple Smile/
Аз да се похваля, че вече спим без момичетата и е тишина и спокойствие. Те са в хола и до 6 - 7 часа вече мога да спя. Дано не е временно състояние. Имам и лек напредък с хроничната диария на Ели. Давам й пауч с тиква и пиле на Аплауз. Четох, че тиквата действа затягащо и явно действа. По - натам ще пробвам и аз да й варя тиква и сурово месо да давам, но за сега така.

# 729
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Напротив, тиквата разхлабва.  Thinking

# 730
  • София
  • Мнения: 3 800
Не знам. Аз четох за тиквата във форума за сфинксове и там, понеже около 80 % от тях са със стомашни проблеми, това дават. Важното е, че добре й действа. Отделно й давам и на РК медицинска храна за котки с хронични проблеми - колити, гастрити и т.н.

# 731
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз съм с проблеми, заради лениво черво, внимавам с храната и тиквата е основна в сезон, но щом отчиташ положителен ефект при проблемите на котката, значи всичко е Ок.

# 732
  • София
  • Мнения: 3 800
Доколкото разбирам от техния форум - тиквата регулира стомашните проблеми.
Даже има и на прах добавка  В Бг обаче тиквата не е някаква екзотика и стига да видя някъде да продават ще й купя да пробвам варена как ще й се отрази. Ели е с колит и ужасно й къркорят червата, повръща понякога стомашни сокове Confused Но сега ми се струва, че се стабилизира. Ако това й се отразява добре, ще си останем само на тази храна, няма да й е сменям.

# 733
  • София
  • Мнения: 13 169
E, никой не пише, за да изпишем темата.  Wink

Да ви покажа един чаровник:



Не знам дали не е фотошоп, но е готин.  Mr. Green

# 734
  • София
  • Мнения: 1 902
Много сериозен тоз hahaha

Общи условия

Активация на акаунт