Работа, CV-та, HR-и, съвети - 37-ма тема

  • 71 526
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
По принцип не съм от хората, които се оплакват, ама в случая така ще се включа в темата.  Confused
Почнах скоро да си търся постоянна работа. Завършвам бакалавър след по-малко от два месеца и вече нямам къде да увъртам. Не ми се почва временно лятна работа, а нещо с което да си изкарвам постоянно парите. Хубаво де, ама на почти всички обяви искат професионален стаж еди-колко-си-години. А аз се убедих, че имам представа повече от някои неща, от колкото хора, дето са на сериозни позиции. И не го казвам просто ей така - от 2 месеца съм на стаж и се изумих, като трябваше да се обясняват елементарни понятия на една "специалистка".  Shocked
По-лошото е, че ако не успея да намеря нещо скоро, ще трябва да се връщам в родния град, а това обърква много нещата за мен. Confused
Извинявам се, ако на някого съм му дотегнала с поста, ама всички около мен са свикнали лесно да успявам да си постигна целите и сега ми тежи тоя проблем с работата... Confused
Това все едно аз съм го писала Peace само дето аз завършвам магистър и като гледам обявите....виждам само един изход и той е в чужбина Confused

Със съжаление се присъединявам. Скоро май ще трябва да напусна любимия Бургас  Sad
Аз пък работя по първата си специалност.От доста години търся работа и в училище като учител по Психология, но места няма.
Догодина завършвам ПНУП.До този петък ходих на стаж по европрграмите за студентските практики в детска градина.Там Директора няколко пъти ме попита дали имам желание да работя при тях, когато се освободи свободно място след няколко месеца.Потвърди, че ще ми звънне, за да се разберем като се освободи мястото при тях.Аз имам само психологически стаж, педагогическият ми е само тези 240 часа практика.
Аз доста се колебая, защото поначало търся работа от години в училище, но пък работата с деца ми харесва много.Има време да се мисли по въпроса, само живот и здраве да има.
Единствено като недостатък е това, че ще се прибирам късно, когато съм 2-ра смяна - към 19 и нещо, а няма кой да има да взема децата от градина в някои случаи.Не знам, дано да го измисля някак си като ми дойде на главата Simple Smile
А какви са Вашите специалности и каква работа търсите?

# 211
  • Мнения: 2 157
Шоколадово бонбонче, аз нещо не разбрах, а ми стана интересно. В момента с какви деца работиш?
А иначе психология аз не се сещам да се учи профилирано. Само в 9 клас има такъв предмет, ама после преподавателите водят целия философски цикъл - Философия, Етика и Светът и аз. Специализиран преподавател, освен в университетите, не знам къде може да се търси. Thinking

Аз си търся нещо в областта на маркетинга. Скоро бях на интервю, ама да видим какво ще стане там...

# 212
  • Варна
  • Мнения: 1 166
Шоколадово бонбонче моята специалност е Аграрен бизнес  Peace имах желание за собствен бизнес, но нещата не са толкова лесни, колкото ги мислех, а и по препоръки на запознати първо трябва да се поработи за някой, за да се види за какво става на въпрос Mr. Green

# 213
  • UK
  • Мнения: 4 311
Шоколадово бонбонче, аз нещо не разбрах, а ми стана интересно. В момента с какви деца работиш?
А иначе психология аз не се сещам да се учи профилирано. Само в 9 клас има такъв предмет, ама после преподавателите водят целия философски цикъл - Философия, Етика и Светът и аз. Специализиран преподавател, освен в университетите, не знам къде може да се търси. Thinking
Аз разбрах, че си търси работа в училище като психолог, не преподавател, нали задължително има вече такива в училище. А сега стажува по другата си специалност като педагог в детска градина.

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Шоколадово бонбонче, аз нещо не разбрах, а ми стана интересно. В момента с какви деца работиш?
А иначе психология аз не се сещам да се учи профилирано. Само в 9 клас има такъв предмет, ама после преподавателите водят целия философски цикъл - Философия, Етика и Светът и аз. Специализиран преподавател, освен в университетите, не знам къде може да се търси. Thinking
Аз разбрах, че си търси работа в училище като психолог, не преподавател, нали задължително има вече такива в училище. А сега стажува по другата си специалност като педагог в детска градина.
Търся работа в училище, но като учител по психология, без значение, че ще се води целият философски цикъл.Просто такова ми беше желанието и то не се промени с годините Simple Smile
Сега работя със стари хора.А иначе практика карах в детска градина, където съчетавах психологическа и педагогическа дейност в едно, за да бъда полезна на децата, Директора и на себе си.
Успех на търсещите работа!Дано по-скоро да намерите желаната от Вас такава Simple Smile

# 215
  • UK
  • Мнения: 4 311
Значи нищо не съм разбрала.  Laughing Успех ти желая.

# 216
  • Мнения: 4 569
Шоколадово бонбонче, а вариант децата ти да учат в същата градина в която работиш, но в друга група има ли?

# 217
  • София
  • Мнения: 553
Момичета, интересува ме при какви работни отношения трябва да се разделим с работодателят ми, за да ми се полага после да взимам 6 месеца пари от социалните/трудовата борса. Също така ме интересува тези социални как се изчисляват - какъв процент от брутната заплата са?

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 10:33 от Ninche

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Шоколадово бонбонче, а вариант децата ти да учат в същата градина в която работиш, но в друга група има ли?
Няма засега такъв вариант.Тя е в центъра на града, наплива е голям, но е доста далеч от квартала, в който сме.
Има време дотогава, ще го мисля.

# 219
  • Мнения: 2 157
Шоколадово бонбонче, а вариант децата ти да учат в същата градина в която работиш, но в друга група има ли?
Няма засега такъв вариант.Тя е в центъра на града, наплива е голям, но е доста далеч от квартала, в който сме.
Има време дотогава, ще го мисля.

Е, то това е страшно глупаво... Би трябвало законово да има механизъм, с които работничка в детската градина да си има предимство, а не да се чуди, "А моите деца кой ще ги вземе?".
Ама какво ли се учудвам... Да не забравяме в каква страна живеем... Rolling Eyes
Успех ти пожелавам да се избистри лесно ситуацията!   bouquet

# 220
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
В София имаше такова предимство и миналата година го премахнаха. Наистина е глупаво, защото тези хора всячески ще търсят начин да си вкарат децата .... и ще става "на черно" .... Да не говорим, че са им ниски доходите и поне това могат да направят за децата си .... Всеки има някакви ползи  от мястото, на което работи - за тях е това  Confused И им се отнема, за да не отнемали предимство на другите деца  Confused Като, че ли раждат по 10-15 деца  Crazy

# 221
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
В София имаше такова предимство и миналата година го премахнаха. Наистина е глупаво, защото тези хора всячески ще търсят начин да си вкарат децата .... и ще става "на черно" .... Да не говорим, че са им ниски доходите и поне това могат да направят за децата си .... Всеки има някакви ползи  от мястото, на което работи - за тях е това  Confused И им се отнема, за да не отнемали предимство на другите деца  Confused Като, че ли раждат по 10-15 деца  Crazy


А това го има като предимство в нашия град Peace

# 222
  • UK
  • Мнения: 4 311
Не са го премахнали в София, все още го има като допълнителен критерий, който заведението решава дали да приеме, но почти всички заведения гледам са го приели. Simple Smile Важи за всички градини и училища на територията на общината - майката работи на едно място, а детето получава предимство за друго.
Цитат
Детето има поне един родител, който работи на трудов договор в общинските детски заведения и училища най-малко 6 месеца преди класиране и не е в период на предизвестие

# 223
  • Мнения: 505
Момичета, интересува ме при какви работни отношения трябва да се разделим с работодателят ми, за да ми се полага после да взимам 6 месеца пари от социалните/трудовата борса. Също така ме интересува тези социални как се изчисляват - какъв процент от брутната заплата са?

Не знам как си ги изчислила тези 6 месеца, но за да са повече от минимума, който е 4 месеца, трябва да те съкрати. А за да те съкрати трябва да има реално основание за това. Ако е според изявено твое желание, ще взимаш минимално време - 4 месеца.
Иначе времето за което ще взимаш обезщетение за безработица зависи от трудовия ти стаж, а размерът му от сумата, на която си осигурявана.

# 224
  • Мнения: 1 282
Четох лоши отзиви за Лидл в БГ работодател, но там наистина има само лоши коментари, някой може ли да сподели повече? Длъжност касиер- продавач.

Общи условия

Активация на акаунт