Работа, CV-та, HR-и, съвети - 37-ма тема

  • 71 475
  • 749
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 334
Четох лоши отзиви за Лидл в БГ работодател, но там наистина има само лоши коментари, някой може ли да сподели повече? Длъжност касиер- продавач.
Имам познат който работи в Лидл  от 3г и е много доволен,почна като касиер,а вече е управител.

# 226
  • Мнения: 646
Четох лоши отзиви за Лидл в БГ работодател, но там наистина има само лоши коментари, някой може ли да сподели повече? Длъжност касиер- продавач.

Аз познавам хора на ръководни постове, много добре платени.
Работи се обаче много, не се допускат закъснения, скатаване. Както са те наели, така ще те махнат.  Обучението им също беше сериозно и доста изтощително.

В кварталния ни Lidl ми прави впечатление, че работят и доста мъже, а те са доста по-взискателни към заплатата...

# 227
  • Мнения: 2 592
Заплащането в Lidl  е добро, но и работата е много - пестят от персонал и от разни обслужващи фирми, като персоналът в магазина поема техните функции (в други вериги определени функции се поемат от външни фирми). Огледайте се колко персонал има в Лидъл на една смяна. 
При такова пестене е нормално да дават по-добри заплати.
Иначе работата в почти всяка верига е много.
Но и възможностите за израстване са добри, особено за хора без образование не е никак лош вариант да се издигнат.

# 228
  • София
  • Мнения: 176
Чувала съм, че първата смяна започва в 5 ч. сутрин.

# 229
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Четох лоши отзиви за Лидл в БГ работодател, но там наистина има само лоши коментари, някой може ли да сподели повече? Длъжност касиер- продавач.

Преди Нова година, когато работата нарасне наемат персонал на договор с 6 месечен изпитателен срок. През февруари съкращават вече излишния персонал.
Естествено без предизвестие.

# 230
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
  Първо, важното е да се прочете какво е написано в договора и в чия полза е. Ако изрично е вписана клаузата за предизвестие, значи трябва да има такава.
  Иначе, чл. 71. (1) До изтичане на срока за изпитване страната, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие." Обикновено е в полза на работодателя, тъй че те са в правото си да освобождават персонал без предизвестие.  

# 231
  • Мнения: 646
Четох лоши отзиви за Лидл в БГ работодател, но там наистина има само лоши коментари, някой може ли да сподели повече? Длъжност касиер- продавач.

Преди Нова година, когато работата нарасне наемат персонал на договор с 6 месечен изпитателен срок. През февруари съкращават вече излишния персонал.
Естествено без предизвестие.

Сега не сме нова година - така че споко  Laughing!
Лидл съкращават персонал в изпитателния срок ако не се работи както те искат, няма значение от времето на годината.

# 232
  • Мнения: 356
И аз да се запиша отново с едно въпросче.
Някой ходил ли е на интервю в  Виена Иншурънс Груп за Контакт Център връзка с клиенти

# 233
  • Мнения: 3

Здравейте, някой вадил ли си е медицинско свидетелство за работа със заверка от Център за психично здраве, че лицето не страда от психични заболявания. Интересува ме къде се вади и колко струва. Става дума за работа в съд.
Предварително благодаря.

# 234
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Здравейте, някой вадил ли си е медицинско свидетелство за работа със заверка от Център за психично здраве, че лицето не страда от психични заболявания. Интересува ме къде се вади и колко струва. Става дума за работа в съд.
Предварително благодаря.
Издава се в самият център/Психодиспансер/ за минути и струва 5лв.
Миналата седмица вадих такъв.
п.п:Ако не е тайна,за каква длъжност кандидатстваш?

Аз също подадох документи за тази инстанция и очаквам утре да излязат класиранията....дано имам късмет  Praynig

# 235
  • Мнения: 669
Здравейте,

въпросът ми е към хората "от другата страна на барикадата" - ЧР, Арт Директори:
Кандидатствах за работа, пратих портфолио, СВ.
Дадоха ми тестова задача, предадох я, извикаха ме на интервю, но не съм последната избрана, очаква се още 1 интервю сред избраните.

И сега... междувременно имам ценни допълнения към портфолиото.
Уместно ли е да ги изпратя сега?

# 236
  • Мнения: 338
Здравейте,

въпросът ми е към хората "от другата страна на барикадата" - ЧР, Арт Директори:
Кандидатствах за работа, пратих портфолио, СВ.
Дадоха ми тестова задача, предадох я, извикаха ме на интервю, но не съм последната избрана, очаква се още 1 интервю сред избраните.

И сега... междувременно имам ценни допълнения към портфолиото.
Уместно ли е да ги изпратя сега?
Не съм от хората от които чакаш отговор, но аз на твое място бих ги изпратила с кратко обяснение, може да е от решаващо значение!

Успех! Wink

# 237
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
aaa73, за мен това по-скоро обременява  Peace

Ако те поканят на следващо интервю - помисли как да поднесеш тази информация в разговора, така, че да ги интригуваш и пожелаят да ги видят  Peace

Нека бъде непринудено или поне ненатрапчево, не и като "писък" :"Вземете ме!"

Успех  Peace

# 238
  • Мнения: 338

Права си a.l.e.n.a Simple Smile, но друго интервю може да няма.Много зависи и как гледат на нещата Wink

# 239
  • Мнения: 669
Да, от една страна е малко нахално, но от друга... може да реши нещата в моя полза.
Ще помисля до вторник.
Благодаря за отговорите и за пожеланията!

Общи условия

Активация на акаунт