Дубай 6

  • 81 135
  • 782
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 903
Мисля, че предплатена карта вече не може да се купува от туристи, искат  id card. Заложете на скайп и viber.
С дирхамите така е, доларът трябва да е 3.65-3.66;  ползвайте чейнджбюрата по моловете, тръгнете със стотина дхс от бг и с долари. С карта можете да плащате навсякъде.

# 46
  • Мнения: 194
Roje , наистина ли от Ситимах-а се върви доста , за да хванем метрото ?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 306
zinaida, дано скоро спре да вали и да изпече  Sunglasses. Ще чакаме подробности относно новия режим за влизане в ОАЕ - какви документи искат на летището и бавят ли се много с издаването на визата от самото летище.

maggi_91, не съм roje, но мога да ти отговоря на въпроса за разстоянието от Ситимакс до метрото. Ние стигахме за около 5 мин, без да бягаме  Joy

# 48
  • Мнения: 194
vstan благодаря Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 1 839
Maggi, кой така те изплаши, че ще вървите доста до метрото Simple Smile
Vstan Hug вече ти отговори, но ако се нуждаеш от повече потвърждения имаш и моето Simple Smile
Съвсем наблизо сте до Мола на Емирствата има няма 50-100 метра, а метростанцията е вътре в самия мол. Но то е толкова приятно и красиво в него, че нямаш никакъв шанс да ти омръзнат няколкото минути разходка до нея. Дубай Мол и Мола на емирствата са двата най-големи мола и двата най-добри района за престой в Дубай. Има хотели, които са по близо до метростанции от Ситимакс, примерно на 20 метра но районите им по нищо не могат да се сравнят с района около Мола на емирствата.
Така че споко, не се притеснявай. Местоположението Ви е отлично!!! Simple Smile

# 50
  • Мнения: 15
Maggi, кой така те изплаши, че ще вървите доста до метрото Simple Smile
Simple Smile Аз. Бях написал, че разстоянието е около 700-900 м.
Без да искам да влизам в какъвто и да е задълбочен спор. Разстоянието от Ситимакс до самото метро (Влак, вагон) е не по-малко от 700 м.
По права линия е 700 м. (справка google maps)
Съгласен съм, че 700-900 метра не са кой знае какво - минават се за 5-10 мин.
@Роже, Simple Smile
Ако си на друго мнение може да се обзаложим:
С теб планираме за ноември една почивка в Дубай (аз без жена ми не мърдам)
Минимум 5 дни, че ще имаме много работа - взимаме една ролетка и мерим. Който загуби облога плаща всички разходи. Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 мар 2014, 16:24 от ven62

# 51
  • Мнения: 431
Здравейте! Simple Smile

Спонтанно закупих билети от днешното намаление на Wizz. Благодарение на темата, харесах препоръчания Citymax Hotel Al Barsha. Само че не мога да разбера едно нещо, ако запазим него, как се стига до плажа Джумейра, например? Embarassed Не виждам директни линии, а е далечко. Благодаря ви (вероятно ще досаждам и с още въпроси) Crazy

# 52
  • Мнения: 1 284
Имам един въпрос, като взема от тук 100 долара там в чейнча колко дирхами ще ми излязат? Благодаря

# 53
  • Варна
  • Мнения: 306
Отговор на задачата  Laughing: 100 долара: При курс 3,65 = 365АЕД. Такса = 2АЕД. Следователно срещу 100долара ще получиш 363АЕД. Такъв е курсът в Мол оф Емирейтс и в Дубай мол. Дават ти бележка от компютър и всичко е точно  Simple Smile.

# 54
  • Мнения: 14
100 долара: При курс 3,65 = 365АЕД. Такса = 2АЕД. Следователно срещу 100долара ще получиш 263АЕД. Такъв е курса в Мол оф Емирейтс и в Дубай мол. Дават ти бележка от компютър и всичко е точно  Simple Smile.
363 всъщност Simple Smile

# 55
  • Варна
  • Мнения: 306
Да  Joy. Редактирах се.

# 56
  • Мнения: 1 284
Супер, благодаря  Hug

И още нещо, кави са цените там например кафе, вода и сандвич

# 57
  • Варна
  • Мнения: 306
Сандвич от Subway е към 18 - 20 АЕД. Вода от машина или в заведение е около 3 АЕД, но от Карфура е 0,75 АЕД. Има и по-скъпи води. Бира, обаче няма в Карфура  Grinning. Общо взето цените са близки като тези в Европа(може би дори и малко по-ниски).

# 58
  • Мнения: 103
Аз искам да Ви попитам, дали някой е наемал кола под наем от Шаржа и дали признават българските шофьорски книжки или трябва да се извади международна?

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 277
Здравейте, моля за помощ по отношение на пътуването ми до Дубай.Летим на 01.04 и на 05.04 се връщаме.С две деца сме и заради тях ще отседнем в Атлантис, а пък и го резервирахме на много добра цена.4-ри дена ми се виждат много малко, не знам каква програма да направя.Кацаме към 19.30 а отлитаме към 20ч. Искам да видя неща, които ще са интересни и на децата(6 и 10г. са), т.е музеи не, искам да видя миракъл гарден задължително.До Абу даби да ходим ли?
Можете ли да ме посъветвате в какъв ред ден по ден да направим програма, сафари също задължително.Долари ли да носим или евро? Колко ще ни излезе да се движим с такси, с нас ще има още двама възрастни?
И ако е скъпо с такси, с какво можем да се движим от Атлатнис до забележителностите?
Много Ви благодаря предварително, за съжаление нямам време да чета темата и да си систематизирам инфото.

Общи условия

Активация на акаунт