Дубай 6

  • 81 174
  • 782
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 221
С карта може да се плаща почти навсякъде. Ние ползвахме нашите и не е имало проблеми.
Само за такситата не съм сигурна дали е възможно плащане с карта, но може да се провери на сайта им.
За теглене от банкомат нищо не зная, със сигурност таксата ще е различна от тази в БГ.
Може да попитате във вашата банка дали имат информация.

# 736
  • Мнения: 259
Здравейте, организираме пътуване за Дубай, през агенция Алфатур . Ама много ме стресна тая информация в началото, че ако не ме придружава мъж с който имаме роднинска връзка може да не ме пуснат да вляза в страната и отделно , че има хотели в който ако не сме със сключен брак няма да ни дадат да спим в една стая ???? Насочили сме се към Сити премиер апартаментс 4* , има ли вариант да не искат да ни настанят в една стая ??? И другото , което искам да ви питам добра ли е локацията на този хотел и на кой плаж със сянка може да ходим ? И кой е най- хубавия плаж наблизо, с такси ли с какво да ходим също ? 

# 737
  • Мнения: 142
Сякаш и на мен януари ми се струва по-добре.
А какво е Бурдж ал Араб? Embarassed

Януари е студено не се залъгвайте, ние бяхме края на Януари и ни беше студено и през деня навън и вечерта където и да сме ходили. Перфектното време е от 20 февруари до края на март или средата на май

# 738
  • Мнения: 18
Здравейте, със съпруга ми планираме почивка около средата-края на ноември в Дубай, но още сме на фаза резервация на билети. Като гледам, най-изгодно е с Wizz air. Да изчакаме ли с билетите? Най-евтиният, който ми е попадал досега, излиза около 700 лева за двамата с включен багаж. Добре ли е?

# 739
  • Мнения: 47
Здравейте, със съпруга ми планираме почивка около средата-края на ноември в Дубай, но още сме на фаза резервация на билети. Като гледам, най-изгодно е с Wizz air. Да изчакаме ли с билетите? Най-евтиният, който ми е попадал досега, излиза около 700 лева за двамата с включен багаж. Добре ли е?
Мисля, че е добре. Аз моя го имам от началото на август и е на цена от 340 лв. с багаж и то като хванах промоция на Wizz air за багажа. Ще те подведа, ако кажа че колкото повече наближава ще е по- висока цената. Но да каже и по- компетентен от мен в групичката Simple Smile
Здравейте, организираме пътуване за Дубай, през агенция Алфатур . Ама много ме стресна тая информация в началото, че ако не ме придружава мъж с който имаме роднинска връзка може да не ме пуснат да вляза в страната и отделно , че има хотели в който ако не сме със сключен брак няма да ни дадат да спим в една стая ???? Насочили сме се към Сити премиер апартаментс 4* , има ли вариант да не искат да ни настанят в една стая ??? И другото , което искам да ви питам добра ли е локацията на този хотел и на кой плаж със сянка може да ходим ? И кой е най- хубавия плаж наблизо, с такси ли с какво да ходим също ?  
Ще мога да отговоря само на един от въпросите ти. Имах и аз същото питане относно това, че аз ще пътувам сама и се притеснявах да не ме върнат. но едно от момичетата които са ходили с годеника си, не са имали проблем с влизането в страната. В крайна сметка имате резервация за хотел която показва доста, че сте туристи и т.н. Също така можете да отправите запитване и към хотела който сте си избрали.Не мисля, че ще имате проблем. Друго момиче по назад в др.теми, бе писала че е ходила сама и също не е имала проблем. Пожелавам Ви успех Simple Smile За другото не мога да помогна, аз самата октомври заминавам за първи път. Но  каквото знам като информация с радост ще го споделя Simple Smile

# 740
  • Мнения: 18
Мерси, Ema. Четох, че цените на билетите били най-изгодни да се купуват във вторник или късно през нощта....

# 741
  • Мнения: 47
Мерси, Ema. Четох, че цените на билетите били най-изгодни да се купуват във вторник или късно през нощта....
Има темичка на Wizz air може ако искаш там също да ги попиташ. Моя по обяд мисля,че бе взет и отново мисля че е на добра цена. Но dream1984 спомена, че е имало билети за двама до 300, 400 лв. което е една много добра цена. Simple Smile Де да имаме тоз късмет...  Joy

# 742
  • Мнения: 18
Също мернах някъде из темата, че за рент-а-кар трябва да имаш кредитна карта, от която ти блокират определена сума. Предполагам може и с депитна карта да стане? Този момент е доста неприятен...

# 743
  • Мнения: 293
Сякаш и на мен януари ми се струва по-добре.
А какво е Бурдж ал Араб? Embarassed

Януари е студено не се залъгвайте, ние бяхме края на Януари и ни беше студено и през деня навън и вечерта където и да сме ходили. Перфектното време е от 20 февруари до края на март или средата на май


Благодаря ти!
Мислех,че цяла година е горещо там. Simple Smile

# 744
  • Мнения: 2 550
От средата на декември до февруари е по-хладно, тогава е зимата им.
Ние бяхме ноември и началото на декември и беше много приятно времето. Ставаше за плаж и разходка. Сега ще ходим октомври и съм се приготвила за топлинен шок, но идеята на пътуването този път е плаж, ще го понеса  Laughing

# 745
  • Мнения: 437
Има някакви хотели които се водят семейни и там не пускат безбрачни , но май са само за местни.
В популярните хотели просто си затварят очите и нямало проблеми. Все пак са водеща туристическа дестинация и няма как сами да си режат клона. Не трябва обаче да демонстрирате прекалена интимност на публично място , като целувки и т.н.
По-запознатите ще споделят от първа ръка.

П.С. Нашите полети бяха  430  лева  общо за двама с вкл.  1 бр. голям багаж  ( той е 50 лева , а  самите полети струваха 380) в края на ноември/ началото на декември , което е висок сезон за Дубай.
Хора които следят цените казаха , че преди това е имало и доста по-ниски за същите дати.
Аз съм виждал и по за 120 лева двупосочен на човек ...

При положение , че повечето хора пият чай по за 110 евро дa видят Дубай от високо едва ли цената на полетите е  чак толкова важна. Аз съм от стиснатите които ще го пропуснат ... това е цената на частен полет с хеликоптер над Игуасу например.  Едното не изключва другото , но всекиму според възможностите и потребностите;)

Последна редакция: сб, 23 авг 2014, 23:45 от stenk

# 746
  • Варна
  • Мнения: 282
Искам да попитам за следобедния чай в Бурж ал Араб чай и кафе има ли в цената включени. Само едното ли мога да избера или и двете?
И като отидем там ни сервират по тяхна си програма или ни питат какво искаме?
Искам да си изясня момента, че там ако ми говорят много, аз пък не разбирам   ooooh! , а и да не поръчам нещо, което не е включено в куверта.

# 747
  • Мнения: 18
Има някакви хотели които се водят семейни и там не пускат безбрачни , но май са само за местни.
В популярните хотели просто си затварят очите и нямало проблеми. Все пак са водеща туристическа дестинация и няма как сами да си режат клона. Не трябва обаче да демонстрирате прекалена интимност на публично място , като целувки и т.н.
По-запознатите ще споделят от първа ръка.

П.С. Нашите полети бяха  430  лева  общо за двама с вкл.  1 бр. голям багаж  ( той е 50 лева , а  самите полети струваха 380) в края на ноември/ началото на декември , което е висок сезон за Дубай.
Хора които следят цените казаха , че преди това е имало и доста по-ниски за същите дати.
Аз съм виждал и по за 120 лева двупосочен на човек ...

При положение , че повечето хора пият чай по за 110 евро дa видят Дубай от високо едва ли цената на полетите е  чак толкова важна. Аз съм от стиснатите които ще го пропуснат ... това е цената на частен полет с хеликоптер над Игуасу например.  Едното не изключва другото , но всекиму според възможностите и потребностите;)

Мерси за инфото. А вие от коя компания си резервирахте билетите? Аз наистина до момента не съм срещала такива цени, но може би не дебна в подходящото време.

# 748
  • Мнения: 4 734
Мисля, че в куверта за следобеден чай е включено 1 чаша шампанско и 1 безалкохолно на човек, вода и топли напитки - неограничено... Кафе или чай няма значение... Другото е каквото ти донесат за хапването...  Но нека някой ходил все пак да сподели... Това го четох тук в темата назад...

# 749
  • Варна
  • Мнения: 282
Мисля, че в куверта за следобеден чай е включено 1 чаша шампанско и 1 безалкохолно на човек, вода и топли напитки - неограничено... Кафе или чай няма значение... Другото е каквото ти донесат за хапването...  Но нека някой ходил все пак да сподели... Това го четох тук в темата назад...

Мерси lunna pateka,
Четох менюто за следобеден чай, но от там не разбрах конкретно за възможност за избор между кафе и чай, т. к. накрая бяха изброени различните видове , но не и какво от тях е включено (или пък аз не разбрах newsm78).
То ако говоря добре английски ще ги питам, ама не.... Че ако може някой да каже със сигурност.

Другото, което не разбрах е каква е за картите за транспорта. Ако си купя златна за първия вагон, то тя е на същата цена като сребърната , нали? А мога ли със златна да се возя и в другите вагони?


При положение , че повечето хора пият чай по за 110 евро дa видят Дубай от високо едва ли цената на полетите е  чак толкова важна. Аз съм от стиснатите които ще го пропуснат ... това е цената на частен полет с хеликоптер над Игуасу например.  Едното не изключва другото , но всекиму според възможностите и потребностите;)
И за мен е много 110 евро, но при положение, че нямам възможност да повтарям дестинации (имам толкова други места, на които не съм ходила) не искам да съжалявам после и да се чудя какво е било. А на хеликоптер и балон немога да се кача и да искам - ще умра от страх. Мен на лифтчето в Мамая ми призляваше... Laughing. Жертвам се само за самолет като необходимо средство за придвижване. Naughty

Последна редакция: пн, 25 авг 2014, 15:41 от ilianagm

Общи условия

Активация на акаунт