Дубай 6

  • 81 203
  • 782
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 576
Аз не съм видяла никъде да има такава опция за разглеждане на хотела  Thinking
Преди колко време е било това?

Иначе ние отидохме около 40мин преди резервацията, стояхме колкото си искаме в р-та, разгледахме и бара, в който уж не можеше да си направим резервация заради детето, разгледахме хотела без стаите каквото може - сигурно още 2 часа се моткахме.
След което тръгнахме пеша по мостчето - има прекрасна гледка към Jumeira Beach hotel и плажа му, страхотни снимки си направихме там.  Peace

Защо си заслужава ли - единствения 7 звезден хотел в света и заради гледка като тази

# 721
  • Мнения: 293
Следя отдавна темата,бях планувала Дубай за зимата,но сякаш не ми се чака изобщо. Simple SmileКолко градуса е там  приблизително началото на септември??? Simple SmileИ още нещо,видях ,че има полети на WIZZ AIR от София за Дубай директни,някой летял ли е ,и има ли някакви проблеми???Не харесвам организирани екскурзии.Simple Smile

# 722
  • Мнения: 306
Разглеждам сайтове за сафарито,круиза и т.н Излизат ми английски,американски и арабски,но навсякъде цените са различни,като в арабските май са най-евтини.
Вие от къде си резервирахте. От тук или...? Хотелите предлагат ли тази услуга и от къде е по-изгодно?
БЛагодаря

# 723
  • Мнения: 142
Аз съм била 1 път в Дубай. Естествено, че обядвах в Бурж ал Араб.
Ако имаш афинитет към стари архитектурни паметници и руини, хотелът не е много твоето място. Peace
Но, ако искаш да се потопиш в атмосфера на на най-големият лукс, не изпускай това преживяване.
При мен обяда се съчетаваше с обиколка на хотела, баровете и поглед към по-скъпите ресторанти. Дори успях да погледна в някои от стаите. За мен си заслужава абсолютно. Тази година пак мисля да ходя и пак ще посетя хотела. Peace

КОлко е входа и колко време е необходимо да разгледаш и да хапнеш. Разрешават ли да правиш снимки?
Входът ми беше включен в цената. 200 $ на човек. Имахме около 2 часа да разглеждаме. Обядът беше на блок маса.(+ още 2 часа) Снимки се правеха всякакви. Wink


глупости не плашете хората с тея цени
цената за афтърнуун тий е 465 дирхама което е около 180лв. на човек


 Ivet_2000 никакви проблеми мяткай се и това е...организирай си всичко сама

mileto88 ние бяхме с резервация за сафари от сайта който е във форума но храната беше ужасна, за сметка на това карането по дюните беше уникално

ето и от мен няколко снимки от бурж ал араб











да допълня че храната е доста Wink


гледката от прозореца



# 724
  • Мнения: 142
На желаещите да отидат в Дубай мога да кажа че цените на билетите за началто на октомври с Уиз Еър са паднали много. Бяха по 300лв. Сега 100-150 лв  в посока Simple Smile
Аз избързах с моите и се набутах с около 50 лв ,но не е фатално,но пак ще ми излезе наполовина от това което предлагат агенциите    Sunglasses

много е...още ще ги чакаме да паднат  Party Laughing

# 725
  • Варна
  • Мнения: 282

глупости не плашете хората с тея цени
цената за афтърнуун тий е 465 дирхама което е около 180лв. на човек


Да кажа, че цената е 560 дирхама за чая и мнооого се чудя newsm78.

Ако отидем обаче ме интересува мъжът ми може ли да е със спорни дрехи (черен панталон тип дънки и ризка), понеже официални панталони и риза няма. Обувките му също ли трябва да са строго официални, или може мокасини например? Аз мисля, че ще мина с някоя рокля, но за него се притеснявам да не ни върнат Cry

# 726
  • Мнения: 293
То хубаво да се мятам,но за градусите началото на септември никой нищо не казва. Simple Smile
Някъде ми се мерна термометър ,но все пак???Отива ли 45-50?
Аз все ще изтърпя някак,но искам да вземем и детето(9 год) ,незнам как ще го понесе.Обещах му Брудж халифа. Simple SmileТа съм в колебание сега или другата опция е вече януари.
И това с визите като кацнеш ги слагат на място,без да има такава такса ,каквато е имало преди така ли е?

# 727
  • Мнения: 47
То хубаво да се мятам,но за градусите началото на септември никой нищо не казва. Simple Smile
Някъде ми се мерна термометър ,но все пак???Отива ли 45-50?
Аз все ще изтърпя някак,но искам да вземем и детето(9 год) ,незнам как ще го понесе.Обещах му Брудж халифа. Simple SmileТа съм в колебание сега или другата опция е вече януари.
И това с визите като кацнеш ги слагат на място,без да има такава такса ,каквато е имало преди така ли е?
На първа страница на всяка от темите има таблица с температурите тогава. Рекордни 43 го дават, иначе 35-39 максимални. Зависи според мен от детете ти, но аз като майка не бих си подложила на това детето. Януари ми се струва по- добре от страна на Т каква е по таблицата която гледам.
За визите няма такса, директно ти я слагат в паспорта и Welcome in Dubai  Grinning

# 728
  • Мнения: 3 576
Април като ходихме беше 39-40, екстра си му беше на детето  (10г), освен това вие не прекарвате цялото време навън - или се ходи на плаж, където във водата е идеално, или е някъде на закрито с климатизация.

# 729
  • Мнения: 4 738
За Бурж ал Араб има етикет за облеклото, но може би само да не си съвсем плажно и по къси гащи... Примерно спортно елегантно, като риза и панталон или дънки, няма да те върнат... А предполагам,  че има и другата крайност-фракове и голи гърбове за жените.... Но една рокля или пола и блуза е идеалния вариант за жените...Аз гледах любителски клипове от там и никой не беше супер официално облечен.... Все пак не е бал, а следобеден чай... Joy

# 730
  • Мнения: 293
Сякаш и на мен януари ми се струва по-добре.
А какво е Бурдж ал Араб? Embarassed

# 731
  • Мнения: 306
Сякаш и на мен януари ми се струва по-добре.
А какво е Бурдж ал Араб? Embarassed

Просто погледни в ГУгъл. Ако изобщо имаш намерение да ходиш в Дубай,би трябвало да разуиш поне забележителностите

# 732
  • Мнения: 4 738
Бурж ал Араб е един много лъскав 7-звезден хотел под формата на платно... Това е символа на Дубай или поне един от символите... Това е "лицето" на Дубай и си заслужава да се види... Ако не от вътре (заради цената на куверта), то поне отвън да си направите снимки пред него.... Цената на следобедния чай последно е 560 дирхама или около 110 евро (приблизително) на човек... Има и по-евтино на свободна консумация, но часовете за това са по-ограничени, май само вечер... Това може да се провери от сайта на хотела...  Peace

# 733
  • Мнения: 4 738
Да попитам нашите и европейските дебитни карти могат ли да се използват на банкоматите в Дубай за теглене на пари там? Или всички пари си носите кеш? Ние за круиза всичко ни е предварително платено и ще ни трябват пари за харчене само като слизаме в Дубай и Абу Даби... Та се питам кеш ли да си носим или с карта от банкомата може да теглим? Разбрах, че е по-добре да се носят долари и там да се обменят по моловете в дирхами... А как е курса ако от банкова карта от банкомат се теглят направо дирхами?

# 734
  • Мнения: 306
Да попитам нашите и европейските дебитни карти могат ли да се използват на банкоматите в Дубай за теглене на пари там? Или всички пари си носите кеш? Ние за круиза всичко ни е предварително платено и ще ни трябват пари за харчене само като слизаме в Дубай и Абу Даби... Та се питам кеш ли да си носим или с карта от банкомата може да теглим? Разбрах, че е по-добре да се носят долари и там да се обменят по моловете в дирхами... А как е курса ако от банкова карта от банкомат се теглят направо дирхами?

И мен ме вълнува същият въпрос. И също дали може да плащаме с картите направо в магазините?

Общи условия

Активация на акаунт