Дубай 6

  • 81 260
  • 782
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 306
И ние ще ходим в края на септември. Всичко си организираме сами.
В кой хотел ще отсядате вие?  Simple Smile

А някой ходил ли е в Miraccle Garden . В коя част на града се намира и колко е входа? Колко време ще ни е необходимо да я разгледаме. Благодаря

Сега разглеждам сайта и пише ,че затваря на 1 юни 2014. Аз ли нещо на разбирам ...  newsm78
http://www.dubaimiraclegarden.com/timings/

Последна редакция: пн, 11 авг 2014, 23:43 от AnMary

# 691
  • Мнения: 120
Ние ще сме в Golden Tulip Al Barsha в близост до Sharaf DG Metro Station 1 и на една спирка от Mall of the Emirates. В Booking и Tripadvisor има доста противоречиви мнения, но се надявам да не се разочароваме Simple Smile

# 692
  • Мнения: 306
Аз си мислех за Ситимакс то4но до мол емирейтс,но ще видим Simple Smile

# 693
  • Мнения: 823
Здравейте,
да попитам ако някой е пътувал с деца, друго освен валиден международен паспорт необходимо ли е, защото попаднах на това :"За деца под 18 години, придружени от родители, се изисква нотариално заверен акт за раждане, преведен на английски език."-изискване на туристическа фирма е, което ми звучи странно.

# 694
  • Мнения: 3 576
Здравейте,
да попитам ако някой е пътувал с деца, друго освен валиден международен паспорт необходимо ли е, защото попаднах на това :"За деца под 18 години, придружени от родители, се изисква нотариално заверен акт за раждане, преведен на английски език."-изискване на туристическа фирма е, което ми звучи странно.
Аз си носих пълен комплект заверени и преведени документи, никой не ми ги поиска при проверката, само паспорт, но ти препоръчвам за твое спокойствие да си вземеш - никога не знаеш на какъв ще попаднеш, ако реши да се заяде.

# 695
  • София
  • Мнения: 74
Имам билет за септември месец за екскурзия, но задграничният ми паспорт ще бъде готов в края на август. Дали ще имам проблем при положение тази клауза- Задграничният Ви паспорт следва да бъде валиден минимум 6 месеца към момента на пътуването. Моля ако някой е наясно да ми пише.

# 696
  • Русе
  • Мнения: 1 884
Здравейте! От десетина дни чета темите за Дубай,защото ми дойде идея да подаря екскурзия на съпруга ми. Много трудно го навивам да напуска страната и искам да го поставя пред свършен факт. След десетина дни има рожден ден и имам много кратко време да измисля нещо. Реших да е в началото на ноември.  есен ме подсети да питам нещо. Паспортите ни изтичат на 08.06.2015 г. и се чудя има ли защо да ме притеснява факта за 6-те месеца валидност.
есен, паспортът трябва да е валиден 6 месеца след датата на екскурзията,а не преди това.

# 697
  • Мнения: 132
Здравейте!Ще бъдем в Дубай за Нова година.Има ли някой,който е празнувал там?Има ли нещо специално,с което трябва да се съобразим-като работно време,резервации,транспорт...В Новогодишната вечеря дали се включва алкохол и дали да се обърнем към агенция за да се прикрепим към някоя българска група,или да попитаме в хотела?

# 698
  • Мнения: 194
Записвам се да следя. Не съм ходила, но ужасно много ми се ходи там. Не знам дали това ще е точно моята дестинация, защото аз обичам да гледам, а там има май само молове и нищо друго, но все пак... ей така... един ден ще отида Wink

# 699
  • Мнения: 643
Не знам как си решила , че има само молове и нищо друго , но си в голяма заблуда .

# 700
  • Мнения: 2 825
Здравейте и от мен,

благодаря на всички, които пишат в тази тема и помагат на бъдещите туристи в Дубай да се организират. Ние ще сме там от 02-06 септември /4 нощувки, хотел в Дейра/.
Ето и програмката, която сглобих. Все още не са ясни дните, в които ще се проведат сафарито и екскурзиято до Абу Даби /вече са платени, та няма как да не се съобразим с датите/. Ще съм много благодарна, ако някой успее да я погледне и да сподели мнение.

1-ви ден: Пристигане вечерта 19:20, фонтаните, вечеря, нощувка

2-ри ден:
- Абу Даби – 09:00 – 17:00 ч.
- фонтаните
- Дубай мол /аквариума/
- Бурж Халифа

3-ти ден
- плаж в близост до Марината
-15:30 – 22:00 ч. - сафари в пустинята

4-ти ден
-Атлантис аквапарк
- фонтаните

5-ти ден
- медината и Бурж ал Араб /отвън/
- тръгване на летището следобяд.

# 701
  • Мнения: 142
И ние ще ходим в края на септември. Всичко си организираме сами.
В кой хотел ще отсядате вие?  Simple Smile

А някой ходил ли е в Miraccle Garden . В коя част на града се намира и колко е входа? Колко време ще ни е необходимо да я разгледаме. Благодаря

Сега разглеждам сайта и пише ,че затваря на 1 юни 2014. Аз ли нещо на разбирам ...  newsm78
http://www.dubaimiraclegarden.com/timings/

Затварят ако не се лъжа само за топлите месеци щото е СПАРАНГОЧ Simple Smile
Иначе най-бързо и може би евтино е да хванете метрото до мол ъф емирейтс и от там такси....не съм сигурен колко ни излезе таксито но ми се върти нещот от сорта 25-32 дирхама което е 10-13лв.

# 702
  • Мнения: 142
Здравейте и от мен,

благодаря на всички, които пишат в тази тема и помагат на бъдещите туристи в Дубай да се организират. Ние ще сме там от 02-06 септември /4 нощувки, хотел в Дейра/.
Ето и програмката, която сглобих. Все още не са ясни дните, в които ще се проведат сафарито и екскурзиято до Абу Даби /вече са платени, та няма как да не се съобразим с датите/. Ще съм много благодарна, ако някой успее да я погледне и да сподели мнение.

1-ви ден: Пристигане вечерта 19:20, фонтаните, вечеря, нощувка

2-ри ден:
- Абу Даби – 09:00 – 17:00 ч.
- фонтаните
- Дубай мол /аквариума/
- Бурж Халифа

3-ти ден
- плаж в близост до Марината
-15:30 – 22:00 ч. - сафари в пустинята

4-ти ден
-Атлантис аквапарк
- фонтаните

5-ти ден
- медината и Бурж ал Араб /отвън/
- тръгване на летището следобяд.


Хммммм според мен 1-и ден е абсолютно невъзможна подобна програма, защото няма как от 17:00ч. до да кажем 24:00ч. да видите и фонтаните и аквариума, че и бурж калифа Simple Smile
По-скоро оставете дубай мол за 4-ти ден, защото тогава ще имате повече време и така след абу даби отидете просто на фонтаните и се качете на халифа-та
5-и ден лично за мен е задължително да се посети някой от ресторантите на Ал Араб....ние платихме около 400лв за afternoor teа  i Почти бях канселирал че ми се досвидяха НО си заслужаваше всяка стотинка, а по назад в темата някой беше писал че можеш просто да си букнеш маса на свободна консумация и е по евтино...но като гледам нямате и много време така че....
Абе май като цяло 5 дена категорично не са достатъчни за дубай....

# 703
  • Мнения: 142
Записвам се да следя. Не съм ходила, но ужасно много ми се ходи там. Не знам дали това ще е точно моята дестинация, защото аз обичам да гледам, а там има май само молове и нищо друго, но все пак... ей така... един ден ще отида Wink

имам около 2100 доказателства, че грешиш  Laughing Laughing Laughing

# 704
  • Мнения: 142
Следобедният чай в Бурж ал Араб вече е 560 дирхама на човек - май ме отказаха.
Ще се насоча към вечеря с кораб може би. Коя разходка е по-атрактивна - по канала или Марината?

За сафаритата не ми е ясно- има няколко вида - desert, хамър. Това от линка добре ли е като цена и да резервирам ли за октомври от сега или да чакам?
http://www.arabiansafaridubai.com/desertsafari.html

И да помоля ако някой има записки и не е проблем да ми изпрати на ilianam@mail.bg
Купих си пътеводителян но не съм очарована, а и картата е доста стара.


ние бяхме с тая фирма за сафарито и ако изключим off road-a където явно попаднахме на най големия откачен арабин за шофьор и ни направи хахави от кеф, останалото грам не съм доволен, най-вече храната която беше пълен бъркоч.....опашките за храна също няма да коментирам

Общи условия

Активация на акаунт