Направи си сам от нищо нещо – 4

  • 251 919
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Пловдив
  • Мнения: 6 625
един моливник от бирени кенчета Laughing
"Облечен" е с части от бебешки бодита, залепени с гореш силокон. За да се избегнат инцидентите, по ръбчетата на кенчетата съм сложила отново силикон, а след като втвърди - залепих лента.

Скрит текст:

Писна ми, да купувам моливници - постоянно ги чупят, да не говорим, че за да се съберат всички пособия, им трябват поне 3 от стандартните по магазините Simple Smile

# 601
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 996
обмислях нещо такова, но с ролките от кухенската хартия, хартията за печене и алуминиевото фолио. Simple Smile отстрани с опаковъчна хартия и листчета от гланцовите блокчета.
чакам малчо да се пребори с мързела и да ги направим Simple Smile
а после да подреди бюрото, което ми изглежда като мисия невъзможна Simple Smile Simple Smile Simple Smile
задължително с различни височини.

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 6 625
и от рула правих, но не издържа дълго, на моите зверчета Laughing
Скрит текст:


# 603
  • Мнения: 47 956
Аз правя направо от кофички от Нукрема от 1 кг, пластмасови и големи са. Кенчета и чашки доникъде не стигат...

# 604
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 996
точно такава беше идеята - да се разделят по цветове, Simple Smile та като изчезне нещо от училищния несесер, бързо да се намери заместител Simple Smile Simple Smile Simple Smile

не са трайни казваш? няма да му казвам. нека го направи, пък после ще го мислим Simple Smile

в къщи има 4-5 мерителни канчета Simple Smile Simple Smile Simple Smile
но по-малките моливи "се крият" Simple Smile

# 605
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моливник съм направила от няколко ролки от тоалетна хартия и отвън налепени от хартия пурички да ги наречем, пускала съм го тук, сега снимката се е развалила в снимка бг.

# 606
  • Мнения: 285
Заради домашния любимец се сдобивах с консервени кутии на всеки два дни. Бяха се посъбрали и , за да не ги изхвърлям си направих с канап и декупаж саксийки за цветята и изрисувани моливници за децата. Ето малка част от тях Simple Smile








# 607
  • Мнения: 22 867
KENGA, много са красиви! Heart Eyes Направо ме засърбяха ръцете, но хич не съм сигурна, че ще се получи такава красота! Не пречи да пробвам някой път. Благодаря за идеите! bouquet

# 608
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
И на мен ми останаха очите и веднага да попитам - със силикон ли е лепен канапът? Боите какви са (акрилни?), а ми се струва, че има и флумастер? Предполагам имат дупки за изтичане на излишната вода? Това и за моливник става  bouquet

# 609
  • Мнения: 285
labrex, опитай. Не е трудно. Сигурна съм, че ще станат красиви Wink

bilqna_69 канапът е лепен с Ц-200. Намазваш малък участък и навиваш канап, и пак, и пак докато не се покрие цялата кутия. После обилно с Ц-200 минавам цялата повърхност с навит канап. Оставям върху табла да изсъхне. После декупаж или рисувам. Използвала съм само и единствено акрилни бои. Повърхността е неравна и е малко трудно, но пък става ефектно. Стават за моливници, но ръбовете хубаво трябва да се стиснат с клещи, за да не режат Wink

# 610
  • Мнения: 285
Ще ми дадете ли идея за изпробвани ефектни декорации с листа, които да не изискват чак толкова много материали? Имам толкова листа в двора, че все нещо искам да ги направя. Grinning

Миналата седмица си направих букет рози от есенни листа. За ваза използвах изгоряла ел.крушка. Два пъти ги пръснах с лак за устойчивост и блясък. Снимките не са добри, защото са правени с телефон, но общо взето ето го и резултата Simple Smile







# 611
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
Благодаря, KENGA!
Бях забравила за Ц-200, а точно така правих едни яйца-  върху стериопор с лепило и навивах канап. Имаш супер точна ръка  bouquet На мен със сигурност тези тънки кръгли линии на бухалчето  ще са ми  с различна дебелина  Mr. Green

# 612
  • Мнения: 285
Преди време за подарък на учителката по танци на дъщеря ни бях правила по метода papercut 3D картина от кутия с бонбони. После реших да експериментирам и създадох още няколко не до там успешни, но интересни картини. Ето ги и тях Simple Smile




# 613
  • Мнения: 643
Ееее страхотни са. Има ли някъде където да видя как се правят?

# 614
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 812
Най-добре е да се пусне линк към съответната публикация в блога.

Общи условия

Активация на акаунт