Проблемът ''Тънка коса''- решения

  • 78 021
  • 263
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Всичко е възможно, разбира се. Аз слагам доста по - малко, но на леко влажна коса. Може да пробвам на много мокра, пък да видим. Иначе, добро уплътняване на косъмд и видим обем без стилизанти, постигам със серията Pur keratin na Nashi.

а как е техният балсам,имаш ли наблюдения   newsm78 newsm78 newsm78

# 16
  • Мнения: 382
Имам, нали писах серията. Ползвам и шампоана и балсама, но редувам и с други. За моята коса са ОК. Обем, без допълнително утежняванел плътна коса с блясък

# 17
  • Мнения: X
Имам, нали писах серията. Ползвам и шампоана и балсама, но редувам и с други. За моята коса са ОК. Обем, без допълнително утежняванел плътна коса с блясък

Ох,да,къде блея  Laughing  нормално,за понеделник вечерта  Laughing  ще се поинтересувам за тази серия,че имам нужда от балсам,но да е като малките балсамчета от боята на Лореал...толкова търсене...и накрая,ако ен намеря нещо подобно,ще си купя 100 бои,заради тези балсамчета...вълшебни са  Laughing Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: X
След едномесечна употреба на витамините Приорин,бих искала да споделя малко инфо за тях. Използвала съм мерц,допел херц,ревалид капсули,фитовал,както и доста други,които в момента не изникват в съзнанието ми. Бях доволна (ама много доволна) от Пантогар преди,но сега не мога да го намеря тук в аптеките и ми бяха казали,че Приорин е заместител на Пантогар. Преди 1 месец се подстригах (доста отрязах,защото краищата ми бяха станали много накъсани и хвърчащи,та се наложи изравняване. Купих си Приорин и започнах да пия по две капсули на ден. По принцип в Интернет пише,че струват 58 лева,но аз бях готова да ги дам,стига да има ефект. Намерих си ги в една аптека за 42лв и наистина косата започна да расте видимо. Съмнявах се,че за 1 месец мога да видя резултат,но съм поразена от тези витамини. Наистина са страхотни. Предвид,че съм злояда и доста храни не ям,както и месо почти никакво,имах нужда да подсиля косата си чрез добавки. Курсът с тях е 3 месеца,но може да се приемат неограничено време. Смятам да пробвам и с техния шампоан,макар да съм доволна от Ревалид.  Съдържанието на капсулите е :

Съдържание в 1 капс. / 2 капс. PRIORIN:

Биотин           0.1 мг. / 0.2 мг.

L-Цистин        3 мг.  /   6 мг.

Екстракт от просо  210 мг. / 420 мг.

Пантотенова киселина /калциев пантотенат/  13.8 мг. / 27.5 мг.

# 19
  • Мнения: X
Някой да има наблюдения върху тези продукти...   пише невероятни неща за тях,създават плътност
http://www.zlatnaribka.com/fiberceutic--botoks-za-kosa

# 20
  • Germany
  • Мнения: 919
И аз съм с тънка и напълно безобемна коса. Постоянно правя "вафлички" с пресата, но взеха да ми писват вече. Наскоро се сдобих случайно с този крем за коса:
http://www.dm.de/de_homepage/balea_home/balea_produkte/balea_pro … orming-cream.html
Останах приятно изненадана. Нанасям наистина много малко количество, разтрито между ръцете върху цялата коса, като намачквам, но косата ми е права и така или иначе се изправя напълно. След това суша, но не напълно и косата ми става доста по-плътна и с лек обем. Дори забелязах, че няма нужда от всекидневно миене (както, когато не правя "вафлички", тъй като корените ми се омазняват много бързо, а пресата принципно ги изсушава), което си е цяло постижение за мен.  Laughing Принципно си слагам кристали на влажна коса в краищата и спрей с термозащита. Гледам да не я мацам излично, че и без това е кльопнала.  Laughing
Иначе аз ползвах продуктите от професионалната серия на Лореал с кератин (шампоан и маска), но косата ми започна да пада и то много, може би са ми били силнички.  newsm78 От косопада се спасих с шампоан, балсам и ампули от серията на Лореал против косопад с аргинин (Loreal Arginin Resist). А иначе за подхранване не съм срещала по-добра маска от тази:
2-3 с.л. кис. мляко
1 с.л. зехтин
1 сл. мед
1 жълтък
1 с.л. ракия
1 с.л. тривитаминол (виалитон)
2-3 с.л. хума до сгъстяване
Стоя с нея около час, като завивам главата с вестник, найлонова торбичка и кърпа. Не е най-приятното нещо на света, но и не е нещо гадно. Ефектът е, че косата става по-плътна (самият косъм) и расте много по-бързо.

# 21
  • Мнения: X
И аз съм с тънка и напълно безобемна коса. Постоянно правя "вафлички" с пресата, но взеха да ми писват вече. Наскоро се сдобих случайно с този крем за коса:
http://www.dm.de/de_homepage/balea_home/balea_produkte/balea_pro … orming-cream.html
Останах приятно изненадана. Нанасям наистина много малко количество, разтрито между ръцете върху цялата коса, като намачквам, но косата ми е права и така или иначе се изправя напълно. След това суша, но не напълно и косата ми става доста по-плътна и с лек обем. Дори забелязах, че няма нужда от всекидневно миене (както, когато не правя "вафлички", тъй като корените ми се омазняват много бързо, а пресата принципно ги изсушава), което си е цяло постижение за мен.  Laughing Принципно си слагам кристали на влажна коса в краищата и спрей с термозащита. Гледам да не я мацам излично, че и без това е кльопнала.  Laughing
Иначе аз ползвах продуктите от професионалната серия на Лореал с кератин (шампоан и маска), но косата ми започна да пада и то много, може би са ми били силнички.  newsm78 От косопада се спасих с шампоан, балсам и ампули от серията на Лореал против косопад с аргинин (Loreal Arginin Resist). А иначе за подхранване не съм срещала по-добра маска от тази:
2-3 с.л. кис. мляко
1 с.л. зехтин
1 сл. мед
1 жълтък
1 с.л. ракия
1 с.л. тривитаминол (виалитон)
2-3 с.л. хума до сгъстяване
Стоя с нея около час, като завивам главата с вестник, найлонова торбичка и кърпа. Не е най-приятното нещо на света, но и не е нещо гадно. Ефектът е, че косата става по-плътна (самият косъм) и расте много по-бързо.

супер,ще я пробвам тази маска задължително,само пак да си купя виалитон  Hug Hug Hug а за лореал,аз си купих оня ден само маската Intense Repair...ама само маска,без шампоан,дано не постигна някакъв такъв агресивен резултат...  Thinking Praynig  Иначе и аз съм с вафлички,доста помагат и за обем,и за по-рядко миене. Като първата вафличка я правя в корена,но не допирам до скалпа съвсем,а втората (на същия кичур),хващам кичура с пресата  и обръщам цялата преса към скалпа,да ми допре с пластмасовата си част...не знам дали го обясни шравилно,но откакто правят така (а не просто по дължината на кичура), обемът ми се запазва,независимо как спя и колко вечери...мия я само,защото се омазнява и дори омазнена,пак е с обем...аз чак не вярвах,че толкова дребен детайл,има такова голямо значение...иначе преди ми падаше за 1 ден точно,дори без спане...като направя вафличката,малко топирам отдолу,пръскам с лак и става супер Simple Smile   bouquet

# 22
  • Germany
  • Мнения: 919
Да, така наистина много помага, но пък и доста изгаря.
Иначе, аз сега се сетих, че маската ми беше с кератин, а шампоанът за обем от същата серия на Лореал, но така или иначе при мен нямаха добър ефект. Дано при теб не е така.   bouquet

# 23
  • Мнения: X
Да споделя щастието си- открих еквивалент на малките шампоанчета в Лореал кастинг.......най-послееееееееееее след 100000 сменени продукта...АЛИЛУЯ!  Party Party Party Party

# 24
  • Мнения: 992
Сподели и с нас какво си открила

# 25
  • Мнения: X
Маската на Лореал- Intense repair Обаче,а ne Absolut (zashtoto Intense  е за фини коис,а другата-за по-плътни) В интерес на истината мислих цялата серия,но шампоаните са им малко по-агресивни,доколкото проучих,за това останах само на маската,не слагам балсами повече и е супер,реше се много лесно,много е мека и не стои като изгоряла...не знам дали имате този проблем,горният плас от пресите да ви стои след баня като изгорял,хвърчащ и изобщо нелицеприятен,но тази маска и това заглади...аз намерих ''своето малко балсамче от боите'' Simple Smile

# 26
  • Germany
  • Мнения: 919
При мен го няма този проблем. Моята е по-скоро твърде мека и пършива понякога.  Laughing Иначе се радвам, че си намерила нещо подходящо.   bouquet

# 27
  • Мнения: X
При мен го няма този проблем. Моята е по-скоро твърде мека и пършива понякога.  Laughing Иначе се радвам, че си намерила нещо подходящо.   bouquet

значи,ето защо не ти е повлияло добре преди...моята е мека по принцип,нямам проблем с това. но горният пласт винаги е най-потърпевш и понеже аз използвам пресиот малка (да ме пита човек що)...сега след баня стои по-сух,космите стърчат,някак като нащърбени,много смотано. Но това ми ги укротява. На Пантен балсамите не са лоши,обаче го нямаше точно този ефект,който търсех   bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Мнения: X
Този пост ми хареса...макар че мисля,че,когато косата е мокра,се разресва най-лесно,защото после като изсъхне,космите са по-заплетени и би следвало да паднат повече. Но всичко друго е много полезно   
http://xmysweetescapex.blogspot.com/2014/02/blog-post.html

# 29
  • Мнения: X

Отвара от коприва - може да се ползва цялото растение, тази отвара помага и при косопад.

Ефективна рецепта за здрав косъм

50г газ; 50мл рициново масло; 2гр. хинин на прах; 1 ампула витамин А; една супена лъжица спирт - се смесват. Направете топъл компрес и оставете маската 4 часа и измийте с шампоан.
-------------------------------------------------

Маска за растеж на косата

Рициново масло, витамин А,1с..л.алкохол (без значение),1 жълтък, бадемово масло. Намазват се корените и се стои поне 2 часа. След подобни маски, съдържащи масла, косата се омазнява по-бързо, затова не се правят много често - препоръчва се веднъж или два пъти месечно.
---------------------------------------------------

Маска с жълтък

Смесете 1 жълтък с 3 с.л. коняк (за къса коса), разбъркайте добре. След това нанесете сместа върху косата и измийте след 20 минути.

----------------------------------------------------

Маска за растеж и подхранване

5 хининови хапчета, стрити на прах, смесени с един жълтък и една ампула вит. А. Маската се държи минимум един час, след което се отмива само с вода. На финала се изплаква с 1 литър вода, в която е добавен и сокът на един лимон. Също така, добре е да си купите от аптеката хининова вода и да я нанасяте в корените на косата всеки ден - помага за растеж на косата.

------------------------------------------------------

Подхранваща маска

1 с.л. овесени ядки, смлени на брашно, 1 с.л. рициново масло, 1 с.л. прясно мляко и витамини на маслена основа - А, Е или D(може да си купите "тривитаминол"-витамини за животни от ветеринарна аптека). Държи се на главата 4 часа, след което се отмива.
За измиване по принцип може да използвате няколко домашни "шампоана" вместо традиционния, купен от най-близкия магазин. Най-лесно е измиването с жълтък. Има вариант обаче и с жълтък плюс чаена лъжичка сода за хляб. Мазната коса може да се измие със смес от кисело мляко и 1 ч.л. сода за хляб, сухата - с 1 жълтък и 1 чаена чаша кисело мляко.

------------------------------------------------------

Маска за по-голям обем на косата

Варете в продължение на 10 минути 4-5 супени лъжици розмарин в четвърт литър вода. Прецедете и разтворете вътре толкова количество безцветна къна, колкото е необходимо за да стане на кашица. Нанесете по скалпа и косата. Оставете маската 1 час на главата си и след това измийте с шампоан.

Общи условия

Активация на акаунт