Проблемът ''Тънка коса''- решения

  • 78 340
  • 263
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20 233
С подходяща маска и кристали се избягва прекомерното изсушаване по дължината. Ако кичурите са повече от един цвят още по-добре.
Кристалите не омазняват ли косата?

# 61
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 183
Не, защото се слагат само в краищата.

# 62
  • Мнения: X
Не омазняват, аз ги слагам само на влажна коса преду сушене, само в краищата и няма проблем, а по принцип ми е бързомазняваща се. Но пак зависи и от кристалите де, преди ползвах на Биофарма и омазняваха ужасно, а и са само силикон и не струват...

# 63
  • Мнения: X
Аз използвам на HD кристалите,ама ги слагам след термична обработка и само 2 капки,като гледам да е по краищата само,прокарвайки пръсти. Не ми се омазнява от тях. Имх преди едни на Victoria Beauty (май така се казваха),ужасно ми се омазняваше... Hug

# 64
  • Мнения: X
А това е маслото,за което ви говорих  Hug Hug Hug

https://www.google.bg/search?q=trichup+oil&biw=1366&bih= … 525B8%3B350%3B286

# 65
  • Мнения: 54
 Аз последно бях чела, че увреждали косъма дори на вид да е по-хубав самия косъм се увреждъл с времето Sad Вие какво мислите по това, защото не знам до колко е вярно, но връхчетата ми изглеждат по добре с тях, но заради това не съм ги слагала от близо 2 месеца..  Confused

# 66
  • Мнения: X
Аз използвам на HD кристалите,ама ги слагам след термична обработка и само 2 капки,като гледам да е по краищата само,прокарвайки пръсти. Не ми се омазнява от тях. Имх преди едни на Victoria Beauty (май така се казваха),ужасно ми се омазняваше... Hug

Какви са тези HD кристали?

# 67
  • Мнения: X
Аз последно бях чела, че увреждали косъма дори на вид да е по-хубав самия косъм се увреждъл с времето Sad Вие какво мислите по това, защото не знам до колко е вярно, но връхчетата ми изглеждат по добре с тях, но заради това не съм ги слагала от близо 2 месеца..  Confused

Ами да, говори се че се натрупвали силикони по косъма, но аз не смяатм, че това го уврежда. Моите например ( на Лакме), освен силикон съдържат и масла и това е по-добрия вариант, отколкото да са само чист силикон. А и 2-3 пъти в месеца използвам дълбокопочистващ шампоан, който отмива натрупвания по косъма ( от продукти, варовик и др.) и няма проблем, определено и моите връхчета изглеждат много по-добре с тях и не се късат толкова, не се заплитат. Ползвам ги вече повече от 2 години и не смятам да спирам Simple Smile

# 68
  • Мнения: 4 954
Аз да си споделя моя опит с успешно преборения тънък косъм. Просто попаднах на невероятен фризьор, който ми даде няколко прости съвета

- не връзвай косата
- подстригвай се често
- винаги отмивай косата с хладка вода, защото когато отмиваш балсам или маска с гореща вода унищожаваш ефекта
- ползвай професионални шампоани

Сега съм с Керастас за тънки и фини коси и не бих го сменила за нищо на света. Ползвам само шампоан, не подхранвам и пак косата ми е в идеално състояние. Ако започна да ползвам и балсамите сигурно ще е приказка, но ме мързи. До миналата седмица имах коса, покриваща бюста, реших да я срежа драстично, защото ми беше залипсвала късата коса и с идеята вече заздравеният косъм да израсте отново, но още по-добре.

Не ползвайте преси, маши и сешоари. Това унищожава косъма. Залагайте на прически, които не изискват особена грижа.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
детето ми има тънка коса и  се чудя дали има шанс по време на пубертета да се промени косата й !?

# 70
  • Мнения: X
Аз използвам на HD кристалите,ама ги слагам след термична обработка и само 2 капки,като гледам да е по краищата само,прокарвайки пръсти. Не ми се омазнява от тях. Имх преди едни на Victoria Beauty (май така се казваха),ужасно ми се омазняваше... Hug

Какви са тези HD кристали?

Взимам ги от дистрибутора на моята фризьорка за 10 лева,ама ще карат сигурно година и повече Simple Smile ето ги:

https://www.google.bg/search?q=kristali+za+kosa+hd&source=ln … .html%3B470%3B475

# 71
  • Мнения: X
детето ми има тънка коса и  се чудя дали има шанс по време на пубертета да се промени косата й !?

на каква възраст е? Моята коса беше много зле като малка (ама съвсем малка),като гледам снимки се отчайвам. Но структурата на косъма не се променя-ген си е,може да се сгъсти(както стана с моята),но все пак зависи колко е голямо детето.

# 72
  • Мнения: 4 954
Децата задължително имат тънки косички, сгъстяват се под влияние на половте хормони в пубертета. нищо притеснително.

# 73
  • Мнения: 832
Estlar,

зеленият шампоан на Kerastese ли ползваш - от линк а тук: http://www.zlatnaribka.com/kerastase/resistance--za-slabi-tanki- … e-recharge-250-ml

# 74
  • Мнения: 24
Моята коса също е с много тънък косъм, само че гъста и суха - съответно не се ли стилизира хвърчи навсякъде. Та при мен нещо нямаха ефект професионалните марки особено маската intense repair, все едно си ползвах някоя за 5лв от супера. Най-сполучливата досега беше на Beauty с авокадо-правеше ефекта лъскава и тежка коса. Също съм доволна пак от едно балсамче на beauty с жожоба но пък го спряха него, а беше и евтино нещо от сорта на лев два Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт