Как да доставим повечко витамини на злоядо дете

  • 14 313
  • 140
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 308
Офф, не знам вече, ще погледна и тези близалки,а тези витамини и на сироп ли ги има , има  ли разлика?

# 31
  • Мнения: 8 163
Манастасия, изследванията показват, че въпреки увеличения прием на синтетични витамини, американците не са станали по-здрави. Сиреч разковничето е в храненето и в крайния баланс на полезни хранителни вещества.

Когато храната е по-близо до естественото си състояние (сурови зеленчуци, плодове, кълнове), тя е по-полезна, по-лесно смилаема и по-лесно усвояема. Защото поради сходната й химична и физична структура организмът разпознава тази храна. Затова според мен е по-добре да бъдат намерени начини да се приемат витамини и микроелементи в ествствената им форма.

Друг изключително важен фактор в това да научим децата да ядат пресни зеленчуци и плодове е да даваме личен пример.

И още нещо: след сериозно физическо натоварване всяка храна е по-вкусна. За хлапетата такова натоварване биха били активната игра, дългата разходка, карането на колело, та дори и комплекс от физически упражнения за деца.

# 32
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз ще пробвам със сладоледите - още повече, че дъщеря ми обожава този десерт Wink
Но тя не се влияе от личен пример, или физическо натоварване - плодове винаги има у дома, сложени в купа на масата, аз хапвам ежедневно, тя като ме види, че ям и се мръщи - цитруси не иска да опита по никакъв начин и повод- пробвала съм и с добро, и с лошо - тц. Ходи на плуване, айкидо ,наистина е гладна след това, но ако й предложа само и единствено плод - готова е да стои / и е стояла/ гладна само и само да не го яде Confused

# 33
  • Мнения: 718
Кръстница, принципно и аз съм съгласна с теб, че трябва да се стремим да даваме храна близка до естественото и състояние.да изградим навика в децата ни да се хранят здравословно.  Мисля също, че можем да ги накараме да обичат плодовете и зеленчуците, но все пак това е и процес който зависи от детето. Ще дам един пример със себи си,като в малка в детската градина ни даваха за десерт печена тиква. Вярвайте ми като го видех това нещо се криех под масата и си затварях устатата и не исках да ям . учителките насила ме тъпчеха . Това беше най-отвратителното нещо за мен.но на сила хубост не става. А всички знаем колко е полезна тиквата и днес ако някой ми  я предложи за десерт, няма откажа. дори вкъщи я приготвям с мед и орехи. Тоест според мен с израстването на децата организма се променя ,ако довчера не са обичали определени  храни ,то след 5 или 10 години може и да ги обичат. Тоест, ако децата ни се усещат, че им пробутваме нещо което не обичат защо да го насилваме да го яде .те не са никак глупави-кога правят нещо на инат, кога не, трябва да ги разбираме. Не всички витамини са синтетика, педиатъра ни е препоръчвал различни детски витамини,от известно време насам наистина използваме витамини за цялото семейство, но за децата предпочетох форма на Марсианци.Вдъхват ми доверие, заради богатия състав. Слава богу моите деца не ги гоня за да хапнат  нещо но ги подсилвам и допълнително с тези витамини. Децата са различни, ситуациите с яденето също, дано съм полезна с това което мисля.Simple Smile

# 34
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Manastasia, чудесен постинг  bouquet

# 35
  • Мнения: 308
Между другото пропуснах и една малка подробност.понеже сега идва и сезона на алергиите,коя форма е по-подходяща като добавка за детето. Таблетките или сиропа?

# 36
  • Мнения: 8 163
Не всички витамини са синтетика...

... за децата предпочетох форма на Марсианци.Вдъхват ми доверие, заради богатия състав.

... моите деца ... ги подсилвам и допълнително с тези витамини.

"Марисанците" са синтетични витамини. Погледни съставките: почти всичките окончават на -ат или -ид.

Ето списък на най-широко използваните синтетични заместители на витамини:

Vitamin A: Acetate and Palmitate
Vitamin B1 (Thiamine): Thiamine Mononitrate, Thiamine Hydrochloride
Vitamin B2 (Riboflavin): Riboflavin
Pantothenic Acid: Calcium D-Pantothenate
Vitamin B6 (Pyridoxine): Pyridoxine Hydrochloride
Vitamin B12: Cobalamin
PABA (Para-aminobenzoic Acid): Aminobenzoic Acid
Folic Acid: Pteroylglutamic Acid
Choline: Choline Chloride, Choline Bitartrate
Biotin: d-Biotin
Vitamin C (Ascorbic Acid): Ascorbic Acid
Vitamin D: Irradiated Ergosteral, Calciferol
Vitamin E: dl-alpha tocopherol, dl-alpha tocopherol acetate or succinate

Та "Марсианците" още ли ти вдъхват доверие?

# 37
  • Мнения: 19 355
Марсианците са с АСПАРТАМ. Преди да давате такива неща на децата си погледнете поне съдържанието. Вместо да помогнете вкарвате отрова в тялото на детето си. Потърсете витамини, които са със захар и с безвредни добавки.

# 38
  • Мнения: 6
Кръстница, принципно и аз съм съгласна с теб, че трябва да се стремим да даваме храна близка до естественото и състояние.да изградим навика в децата ни да се хранят здравословно.  Мисля също, че можем да ги накараме да обичат плодовете и зеленчуците, но все пак това е и процес който зависи от детето. Ще дам един пример със себи си,като в малка в детската градина ни даваха за десерт печена тиква. Вярвайте ми като го видех това нещо се криех под масата и си затварях устатата и не исках да ям . учителките насила ме тъпчеха . Това беше най-отвратителното нещо за мен.но на сила хубост не става. А всички знаем колко е полезна тиквата и днес ако някой ми  я предложи за десерт, няма откажа. дори вкъщи я приготвям с мед и орехи. Тоест според мен с израстването на децата организма се променя ,ако довчера не са обичали определени  храни ,то след 5 или 10 години може и да ги обичат. Тоест, ако децата ни се усещат, че им пробутваме нещо което не обичат защо да го насилваме да го яде .те не са никак глупави-кога правят нещо на инат, кога не, трябва да ги разбираме. Не всички витамини са синтетика, педиатъра ни е препоръчвал различни детски витамини,от известно време насам наистина използваме витамини за цялото семейство, но за децата предпочетох форма на Марсианци.Вдъхват ми доверие, заради богатия състав. Слава богу моите деца не ги гоня за да хапнат  нещо но ги подсилвам и допълнително с тези витамини. Децата са различни, ситуациите с яденето също, дано съм полезна с това което мисля.Simple Smile
И аз ще подкрепя Manastasia с моя пример  Grinning
Моя синковец е върл злоядец  Mr. Green Направих зелник, за който не го знае, баница със спанак /лапад или друга зеления/ яйчица и сиренце изобщо манна здравословна изпълнена с витамини, калций и желязо и много вкусна  Heart Eyes Да ама ситнежа като я видя и се врътна:
Това е баница с ако  Naughty няма да го ям  smile3516
Ние седнахме на масата и без да го отразяваме започнахме да унищожаваме  баницата  Crossing Arms а той си кара колички по масата и уж не гледа, в един момент когато в тавата остана едно самотно малко парче той започна да души из въздуха , погледна , погледна , грабна парчето и избяга  Joy rotfImao Върна се и пита - Къде е другата баница?  newsm78 Дайте ми още  Praynig
 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
И като ревна.....
От тогава яде зелник като луд  Naughty

# 39
  • Мнения: 8 163
И аз съм против това децата да бъдат насилствено тъпкани или преследвани с храна. Против съм даже играта на "самолетчета", "една за мама, една за баба" и пр.

Въпросът в случая е да се поднесат витамините в максимално естествената им форма така, че децата да я харесат.

# 40
  • Мнения: 2 660
Още една идея - в къщи имаме една джаджа за разтопяване на шоколад. Като се разтопи се топят парчета плодове в шоколада и се яде. За мен това е добър вариант, хем плодове, хем детето е доволно.

# 41
  • Мнения: 718
Марсианци не съдържат Аспартам.на опаковката ясно е написано. Може би ги асоциирате със старата им формула. Марсианци не съсъдржат оцветители и консерванти. Не бих дала нещо на децата си, което да има вредни съставки.а и не мисля че и педиатрите ще ги препоръчват при условие че и те непрекъснато се ровят и  четат за състава на детските витамини.аз също се рових и без да претендирам за професионализъм, но тези витамини се съдържа важното вещество лизин, което успява да повиши апетита на детето и да го предпази от вирусни инфекции. Това на практика е аминокиселина. Не мога да отрека витамините защото също така съдържат и естествени вещества- говоря за бета глюканите и за още един вид,но в момента ми изскочи от главата, но ще се сетя.именно тези вещества закрепват имунната система.аз взех тази голямата опаковка от 80 таблетки и вътре тя е с подарък.но пак казвам аспартам няма,няма да дам на детето си нещо което съдържа това вещество.

# 42
  • Мнения: 19 355
Явно са ги променили,защото миналата година разглеждах състава на 3-4 различни вида и само един беше без аспартам. В нета също имаше много писано.А на педиатрите изобщо не бих разчитала да са информирани. Тях така ги облъчват фармаконцерните,че вредностите в продуктите остават на заден план. Марсианци бяха най-препоръчваните витамини и преди, а тогава бяха с аспартам. Да не говорим за прословутите звездички с рибено масло на Валмарк.

# 43
  • Мнения: 8 163
Сънчо, извади ми думите от устата по повод доколко лекарите четат и доколко мислят за доброто на пациента.

Затова е важно ние самите да търсим колкото се може по-обективно поднесена информация и да взимаме решения на свежа глава и спокойна душа.

# 44
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
колко е голямо?

Общи условия

Активация на акаунт